Al Gore in njegove laži ...

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ker si zadnji...
Avto gor, avto dol... Vsi ljudje z dihanjem proizvedejo 4x več CO2, ko ves promet na zemlji(edino za letalski nisem siguren, če je vštet zraven). Kdaj se bo kakšen zeleni spomnil, naj nehamo dihati?

Če bi zeleni mal mnj gobcal bi se že ziher poznalo...
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43

Citat:
On Earth, the major greenhouse gases are water vapor, which causes about 36–70% of the greenhouse effect (not including clouds); carbon dioxide (CO2), which causes 9–26%; methane (CH4), which causes 4–9%; and ozone, which causes 3–7%
C/P iz wikipedie kjer so navedeni še nadaljni viri...
Če je to res potem tud razni avti na vodik al ne vem kaj že kjer izpuha dobesedno teče voda tud pripomorejo k globalni topli gredi :)
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
No Al zivi na posestvi ki pokuri elektrike za eno vasico. Pa na vse ta predavanja se je vozil z letrali (verjetno privatnimi).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dragi moji,
argument "imam pravico ubijati, zato ker ubija tudi moj sosed", je milo rečeno zgrešen.
In povrh vsega privede do samouničenja družbe - ker tak argument kot cilj vedenja postavlja ravnanje tistega posameznika, ki je najslabši (logika "če on serje v hlače, pa lahko tudi jaz") in ne tistega, ki je najboljši (logika "če on ne serje več v hlače, tudi jaz ne bom").

Primer je namerno prilagojen okoliščinam, ki so vam najbolj domače.
grin1.gif


Se pa strinjam s tem, da bi bilo fino, da tudi tisti, ki predavajo o ohranitvi okolja, čim bolj v skladu s tem tudi živijo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
... razne peči, tovarne in podobno niso niti blizu tega nivoja, naj tam postavijo enake standarde) ...

Očitno ne veš o čem govoriš/pišeš.
Vsaka peč/tovarna mora imeti na vseh izpustih merilce emisij. Letno morajo ARSO-ju sporočati emisije in tudi izpuste emisij imajo omejene. Poleg tega se redno kontrolirajo tudi imisije.

Tovarne so morale vložiti velike denarje v to, da danes dihamo čistejši zrak. Tistim, ki tega niso uspele grozi zaprtje.
Res? Skoči do Mežice, Trbovlj ipd ali pa malo poglej, kaj se s privat kurišč kadi ...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ja to lahko tudi obrnes: pridigas in prepricujes ljudi naj serjejo v hlace sam pa seveda tega ne pocnes. ;-).