Al Gore in njegove laži ...

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Problem je le v tem, da so produkti zaradi zelencev dražji. Če ti namignem, da se bo do 2012 povprečen avto (srednji razred) smo na račun okoljevarstvenih tehnologij (ne na račun varnosti, veikosti ali časarkoli drugega) podrtažil za realnih (inflacija vključena) 400 do 600 evrov, je jasno, da zeleni ropajo normalne (ločevanje med zelenimi in normalnimi je tule namerno zapisano s točno temi besedami) ...




Vsi novi produkti so dražji.

Zeleni ali vijolični.

Super druper vlaki, ki še vedno pokurijo hudiča in pol, ali super druper vlaki, ki ne pokurijo hudiča in pol.

Samo zato, ker so super druper vlaki.



Kaj ti kupiš kot ustrezno razlago za to ceno, je pa tvoja osebna odločitev.

Jaz ti samo povem ekonomsko logiko postavljanja cene pri izdelku, ki je (kao) nov.



Tako da je to bolj švoh dokaz, da so za vse tragedije krivi zeleni.

(sploh te pa nihče ne sili, da imaš ključavnico na prstni odtis in podobne fensy igračke
wink-1.gif
).



Je pa smešno prebrati protest zaradi neverjetnega bogastva cca 500 evrov od človeka, ki vsepovsod naokoli razlaga, da mu je vseeno, koliko česa zapravi, važno da je veliko, novo, bleščeče,....





Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Mi pa prej omenjena kmečka logika pravi, da je več teže na zelencih - ker od agitiranja velika večina nič nima.




O ja, še kako ima, Raziskovalne donacije, plačane raziskave in še in še. Tule se vrti ogromen denar ...




Ja, ti hudiči znanstveni naravnost nesramno bogatijo, medtem ko se GM, Agip, BP,... komaj prebijajo iz meseca v mesec.

hysterical-1.gif




(ne klati oslarij - raje pejdi pošlatat kakšno PY zajčico: boš vsaj nehal razmišljati o 500 evrih, ki ti jih bodo v resnici pobrali tile koncerni).



Aja - lp od nenormalnice (ki je sicer gorenjka, ampak se ji jebe za 500 evrov razlike pri "hibridne tehnologije" jajcih, ker tega še nekaj časa ne bo kupovala, ko pa bo, bodo pa cene že normalne).
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Nisem pisal o vsem novem, pisal sem o točno določenem primeru in točno določenih lastnostih tega primera. 400-600 evrov samo in izključno za nepotrebno novo okoljevarstveno navlako (in nobena osebna odločitev ni, ko ti to pri vsakem novem avtu vsilijo - ker ta cifra bol vejala za čisto vsak nov avto, pri večjih avtih bo pač večja). Koliko bodo dodatno dražji zaradi vsega ostalega, tudi samo zaradi tega, ker so novi, je druga stvar.
Ključavnice na prstni odtis nimam ... Je ne rabim, znam uporabljat ključ.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ko je reč nova (in avto s tehnologijo je nova stvar v primerjavi z avtom brez tehnologije - četudi se pogovarjamo samo o novih zvočnikih v njem), nabiješ ceno in jo prodajaš oslom, ki morajo imeti "nove igračke".

Takrat notri useka konkurenca ("če joužek lahko dobi toliko profita iz tega otročjega sranja, ga pa lahko jest tud - bom mal ceno znižou, pa mu kupce ukradu, pa zato še usen ful profita naredu").

Konkurenca zbije ceno na normalno raven (proizvodni stroški +/- nekaj % odstopanja zaradi različnih razlogov).



Takrat kozarčica kupi ta hec (če ga slučajno rabi).



Happy end.



Skratka - ne nasedaj vsemu, kar nekdo reče. Ker ima dober razlog, zakaj to reče.





PS: Si prebral tudi to, koliko bodo pa zici v avtu cenejši v primerjavi z današnjimi cenami, ker se bo folk znašel in to delal še ceneje kot dosedaj? To so pa verjetno čisto slučajno pozabili omeniti...
wink-1.gif




Seveda me pa od vsega daleč najbolj zanima, kdo hudiča vam je dal podatke, koliko bodo te novotarije stale. Ker nobena resna firma ni blesava, da bi razkrivala svoje dejanske proizvodne stroške (vse cene cunj bi takoj padle, če bi folk izvedel, da je strošek materiala, krojenja, šivanja, prevoza,... tistih super duper hlač v resnici max 5 evrov). Če jih slučajno naokoli glasno govori, to dela zgolj zato, ker računa, da bo uspel nategnit folk s podražitvijo (ki bo itak končala direkt v profitu, ne pa v kritju stroškov). Kaj razlagam - poglej si rast cene kruha in kaj so vse so kokodakali, da bi to upravičili, in vse ti bo jasno.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
kaj se sploh ukvarjas z njim? on more lezt v rit proizvajalcem avtomobilov, da bo mogoce spet kaksnega na test dobil...saj drugace pa se z nekim bogim 1,2 litrskim avtom vozi...
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Zaradi mene ... Ampak ne mene posiljevat s tem. Ti zapirah vodo, jaz je ne bom. Ti kupuj hibredne avte, jaz bom pa dvotonske V8 ...

Simpl ...




bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zaradi mene ... Ampak ne mene posiljevat s tem. Ti zapirah vodo, jaz je ne bom. Ti kupuj hibredne avte, jaz bom pa dvotonske V8 ...
Simpl ...

bonk.gif

Hja, zeleni, kdo neki ...
bonk.gif

Kaj misliš, da razni okoljevarstveni predpisi (tudi hudimano nesmiselni) davkoplačevalskega žepa nič ne stanejo?
Primer zelene oslarije iz domačih logov:
Zaradi nekih metuljev bi bilo potrebno počakati 10 dodatnih let za izgradnjo obvoznice Škofljice, samo zato, da jih premaknejo na drugo polje. Seveda bo v 10 letih na stari preobremenjeni cesti v zrak spuščenih toliko in toliko dodatnih strupov v zastojih, da o mrtvih in ranjenih ne govorimo. Samo zaradi nekih metuljev.
rolleyes-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Bi pa šel na volitve in izvolil koga drugega, ki mu je vseeno za metulje in bi jih preprosto povozil.

Kdo ti je kriv, da voliš ljudi, ki ti baje skačejo po živcih, ker uveljavljajo zeleno zakonodajo.



(Meni tudi ni všeč, da se je folk zmislil, da lahko stari čičoti vozijo brez pregleda do 85. leta - a je.bi ga, sem pač v manjšini. Se bo treba počasi navadit, da živimo v družbi, kjer se davkoplačevalski denar zapravlja za tisto, kar hoče večina).
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ko je reč nova (in avto s tehnologijo je nova stvar v primerjavi z avtom brez tehnologije - četudi se pogovarjamo samo o novih zvočnikih v njem), nabiješ ceno in jo prodajaš oslom, ki morajo imeti "nove igračke".
Takrat notri useka konkurenca ("če joužek lahko dobi toliko profita iz tega otročjega sranja, ga pa lahko jest tud - bom mal ceno znižou, pa mu kupce ukradu, pa zato še usen ful profita naredu").
Konkurenca zbije ceno na normalno raven (proizvodni stroški +/- nekaj % odstopanja zaradi različnih razlogov).

Takrat kozarčica kupi ta hec (če ga slučajno rabi).

Happy end.

Skratka - ne nasedaj vsemu, kar nekdo reče. Ker ima dober razlog, zakaj to reče.


PS: Si prebral tudi to, koliko bodo pa zici v avtu cenejši v primerjavi z današnjimi cenami, ker se bo folk znašel in to delal še ceneje kot dosedaj? To so pa verjetno čisto slučajno pozabili omeniti...
wink-1.gif


Seveda me pa od vsega daleč najbolj zanima, kdo hudiča vam je dal podatke, koliko bodo te novotarije stale. Ker nobena resna firma ni blesava, da bi razkrivala svoje dejanske proizvodne stroške (vse cene cunj bi takoj padle, če bi folk izvedel, da je strošek materiala, krojenja, šivanja, prevoza,... tistih super duper hlač v resnici max 5 evrov). Če jih slučajno naokoli glasno govori, to dela zgolj zato, ker računa, da bo uspel nategnit folk s podražitvijo (ki bo itak končala direkt v profitu, ne pa v kritju stroškov). Kaj razlagam - poglej si rast cene kruha in kaj so vse so kokodakali, da bi to upravičili, in vse ti bo jasno.
Od kod prizvodni stroški? Če spremljaš to področje, so hitro jasni. Ti lahko povbem tudi, koliko je proizvodna cena dizla višja od bebncinarja, koliko je razmerje cene med ročnim in električnim dviganjem stekel, koliko stane v resnici ročna ali avtomatska klima, koliko stanejo deli motorja, ki so različni med A in B konjsko različico istega tipa motorja ...
In še 1x: pri enish stvareh so cene marketinško pogojene, ker so pač določeni dodatki le sredstvo za prodajo avta. Eko dodatki so pa stvar, ki jo proizvajalci sami ne bi dali noter, ker je nepotrebna,. V to jih silijo zeleni oz. politika, ki nima jajc, da bi ozračje čistila tam, kjer je to potrebno.

@hepan: nick pove vse ... In avto ni 1,2-litrski ...
IOn še 1x: to ni stvar, ki bi jo proizvalajci prosotvoljno not dajali
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Je pa smešno prebrati protest zaradi neverjetnega bogastva cca 500 evrov od človeka, ki vsepovsod naokoli razlaga, da mu je vseeno, koliko česa zapravi, važno da je veliko, novo, bleščeče,....

Kje sem že to napisal? Velikega, novega in bleščečega boš pri meni malo našla (vključno z avtom).
BP in kompanija seveda služijo veliko, ampak kako to opravičuje laganje kvaziznanstvenikov, ker jih je pač nekdo plačal, da lažejo?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Ko je reč nova (in avto s tehnologijo je nova stvar v primerjavi z avtom brez tehnologije - četudi se pogovarjamo samo o novih zvočnikih v njem), nabiješ ceno in jo prodajaš oslom, ki morajo imeti "nove igračke".

Takrat notri useka konkurenca ("če joužek lahko dobi toliko profita iz tega otročjega sranja, ga pa lahko jest tud - bom mal ceno znižou, pa mu kupce ukradu, pa zato še usen ful profita naredu").

Konkurenca zbije ceno na normalno raven (proizvodni stroški +/- nekaj % odstopanja zaradi različnih razlogov).



Takrat kozarčica kupi ta hec (če ga slučajno rabi).



Happy end.



Skratka - ne nasedaj vsemu, kar nekdo reče. Ker ima dober razlog, zakaj to reče.





PS: Si prebral tudi to, koliko bodo pa zici v avtu cenejši v primerjavi z današnjimi cenami, ker se bo folk znašel in to delal še ceneje kot dosedaj? To so pa verjetno čisto slučajno pozabili omeniti...
wink-1.gif




Seveda me pa od vsega daleč najbolj zanima, kdo hudiča vam je dal podatke, koliko bodo te novotarije stale. Ker nobena resna firma ni blesava, da bi razkrivala svoje dejanske proizvodne stroške (vse cene cunj bi takoj padle, če bi folk izvedel, da je strošek materiala, krojenja, šivanja, prevoza,... tistih super duper hlač v resnici max 5 evrov). Če jih slučajno naokoli glasno govori, to dela zgolj zato, ker računa, da bo uspel nategnit folk s podražitvijo (ki bo itak končala direkt v profitu, ne pa v kritju stroškov). Kaj razlagam - poglej si rast cene kruha in kaj so vse so kokodakali, da bi to upravičili, in vse ti bo jasno.


Od kod prizvodni stroški? Če spremljaš to področje, so hitro jasni. Ti lahko povbem tudi, koliko je proizvodna cena dizla višja od bebncinarja, koliko je razmerje cene med ročnim in električnim dviganjem stekel, koliko stane v resnici ročna ali avtomatska klima, ..... blablablablabla




Kaj že pravijo o tistih, ki so prepričani, da vse vedo?

(da v resnici vedo manj kot nič
smirk-1.gif
).



Nekaj biznisa za telebane - DEJANSKI proizvajalni stroški so POSLOVNA SKRIVNOST.



Če pa že praviš, da to ne drži, pa naslednjič - ko se boš slinil okoli proizvajalcev za tesni avto - zahtevaj, naj vanj dodajo še natančno kalkulacijo stroškov njegove proizvodnje (a'la telefonbuch debel špeh papirja). In si poglej, kako zelo jim boš polepšal dan s tako neumno zahtevo, ki ti je - dokler so živi in še dlje - ne bodo izpolnili....



Zato mi nehaj srat s tem, kako ti na evro, dva, sto natančno veš, koliko bo stala zelena tehnologija.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Bi pa šel na volitve in izvolil koga drugega, ki mu je vseeno za metulje in bi jih preprosto povozil.

Saj veš dejstvo ... bolj lažeš, bolj ti verjamejo.
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Nikjer nisem napisal, koliko so točno (kot pišeš: "na euro, dva") proizvodni stroški. Še več, moj razpon je bil +-50% (400-600).
Skrivnosti o tem, koliko proizvodnja česa v avtu stane (v okvirjih, v katerih pišem, torej ne do evra točno), že dolgo ni več. Vsaj za tiste ne, ki se v to malo poglobijo.
Za testne avte se mi (nam) ni treba siliti, jih dajo sami od sebe ...
AMpakmtebi se tega očitno (spet) ne splača pojasnjevat, ker ste eni pač vso pamet tega sveta pojedli.
Bom spet vklopil ignoriranje uporabnika, pa bo ...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ti kar vklopi.
wink-1.gif




Ampak to žal ne bo rešilo problema, da ne razumeš, v čem je problem tvoje trditve.

In zakaj meni dol visijo trditve proizvajalcev, kako jih neka reč veliko stane. In da bodo zato - reveži ubogi - naravnost prisiljeni dvigovati cene (četudi to - o, sveta preproščina - sploh nočejo
roza.gif
:).

 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Gore ni prvi, ki je ugotovu, da je človek konkretno prispeval k segrevanju ozračja. To je dejstvo. Res, da ima zemlja nek ciklus ogrevanja in ohlajanja ozračja ampak človek je ta ciklus pospešil. Ampak nevem če lahko kaj spremenimo s tem da vozimo hibridne avtomobile, porabimo malo vode in ugašamo luč. To je bolj modna muha. Dokler se ne bojo veliki onesnaževalci (ogromne tovarne v ZDA, Rusiji, Kitajski, Avstraliji) spremenil lahko mi samo opazujemo dogajanje. Ampak je preveč kapitala v igri, da bi imel kdo interes vlagat v ohranjanje čiste narave. Naj bo kratko in sladko si mislijo. Res pa je, da zaenkrat tega v Sloveniji še ne občutmo, ker živimo v raju na zemlji (vode na pretek, veliko gozdov, čist zrak...). Ljudje smo takšni, da če nas nekaj ne zadene direkt v glavo pol to ne obstaja.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Problem zelenih tehnologij je ta, da njihova izdelava praviloma bolj onesnažuje okolje, kot pa se s tem prihrani pri izgorevanju bencina. Dokler se to ne bo razrešilo, se okolje najbolj varuje s tem, da se hodi peš.



Itak je pa velik hec še v tem, da v ZDA podjetja "zeleno tehnologijo" na veliko zlorabljajo v marketinške namene (pretežno predelovalci nafte in car makerji), ki na ta rovaš potem konkretno natolčejo prodajne cene. Vsepovsod si lahko ogledaš reklame in plakate z žvgujočimi ptički in zelenimi hrasti, poleg pa nesramno drago kripo (se opravičujem izrazu).



Zato je pa vse to nalaganje, koliko neka tehnologija stane - vsaj zame - totalno brez veze. Ker se s temi ciframi na veliko manipulira, da se opravičuje visoke cene (v resnici se pa zadaj napihujejo marže in manipulira z naivnim trgom).
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ko je reč nova (in avto s tehnologijo je nova stvar v primerjavi z avtom brez tehnologije - četudi se pogovarjamo samo o novih zvočnikih v njem), nabiješ ceno in jo prodajaš oslom, ki morajo imeti "nove igračke".
Takrat notri useka konkurenca ("če joužek lahko dobi toliko profita iz tega otročjega sranja, ga pa lahko jest tud - bom mal ceno znižou, pa mu kupce ukradu, pa zato še usen ful profita naredu").
Konkurenca zbije ceno na normalno raven (proizvodni stroški +/- nekaj % odstopanja zaradi različnih razlogov).

Takrat kozarčica kupi ta hec (če ga slučajno rabi).

Happy end.

Skratka - ne nasedaj vsemu, kar nekdo reče. Ker ima dober razlog, zakaj to reče.


PS: Si prebral tudi to, koliko bodo pa zici v avtu cenejši v primerjavi z današnjimi cenami, ker se bo folk znašel in to delal še ceneje kot dosedaj? To so pa verjetno čisto slučajno pozabili omeniti...
wink-1.gif


Seveda me pa od vsega daleč najbolj zanima, kdo hudiča vam je dal podatke, koliko bodo te novotarije stale. Ker nobena resna firma ni blesava, da bi razkrivala svoje dejanske proizvodne stroške (vse cene cunj bi takoj padle, če bi folk izvedel, da je strošek materiala, krojenja, šivanja, prevoza,... tistih super duper hlač v resnici max 5 evrov). Če jih slučajno naokoli glasno govori, to dela zgolj zato, ker računa, da bo uspel nategnit folk s podražitvijo (ki bo itak končala direkt v profitu, ne pa v kritju stroškov). Kaj razlagam - poglej si rast cene kruha in kaj so vse so kokodakali, da bi to upravičili, in vse ti bo jasno.
Od kod prizvodni stroški? Če spremljaš to področje, so hitro jasni. Ti lahko povbem tudi, koliko je proizvodna cena dizla višja od bebncinarja, koliko je razmerje cene med ročnim in električnim dviganjem stekel, koliko stane v resnici ročna ali avtomatska klima, ..... blablablablabla

Kaj že pravijo o tistih, ki so prepričani, da vse vedo?
(da v resnici vedo manj kot nič
smirk-1.gif
).
blablablablablabla

hysterical-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


ok...filma mi nekako še ni uspelo pogledat, ampak vseeno. Se mi zdi, da tukaj vsi pozabljamo, da četudi s svojimi dejanji ne prispevamo k segrevanju ozračja, prispevamo k slabšanju kvalitete življenja nas samih. S tem, ko na veliko onesnažujemo ozračje z izpušnimi in drugimi strupenimi plini, s tem zastrupljamo tudi to, kar jemo. No, za nameček hrano itak še s pesticidi in podobnim našpricamo, ker nam je uspelo tako razredčit naravne sovražnike zajedalcev rastlin, da moramo uporabljati alternativna sredstva. Ves smog, ki se zadržuje ob prometnih cestah vsak dan vdihavamo in obremenjujemo pluča. Posegamo v naravo na neprimeren način, ki se nam bo prej ali slej maščeval. Pa naj bo to v obliki segrevanja ozračja in povzročanja zmede v vremenu, epidemije pljučnih bolezni ali porušitve naravnega ravnovesja....človek je 'najmočnejši' le dokler ga ne bo premagal nekdo, ki bo močnejši....