AdriaRoute v2.0

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Men pa ni jasno zakaj zadeva na mojmu PDA vedno reče da ne najde izhodiščne pozicije in potem nariše direktno linijo do naslova. Sem pa danes iskal cesta 9.korpusa 73 in je ni. imajo samo 91,99,101. No če je to 100% pokritost.... Seveda sem kljub temu našel pravi naslov a vseeno.

Ali nimaš rutabilne karte(kar dvomim) ali pa imaš nastavljeno da ti računa "off road"...pri Garmin iQue imaš na izbiro, da ti računa "1.najhitrejšo pot, 2.najkrajšo razdaljo, 3. Off road...predvidevam, da je nekaj takega tudi pri tebi
offroad.JPG
 

Nejges

Pripravnik
28. nov 2007
53
0
6
43
Murska Sobota
Sm testiral na Nuvi 360 v okolici Murske in deluje za garmina kar dobro. Karta je sicer pokrita dobro par hišnih je malo zamaknjenih.
Glede navigiranja pa se nikakor ne more primerjat z TT. Moti me to, da zaostaja kakih 100m, nadvozi, podvozi zmeraj gre cesta čez druge ceste,... Ter izris poljskih poti, nekatere so asvaltirane in v verziji 2.0 so vrisane kot poljske.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Problem je že v štartu da mi napiše da ne najde izhodišč pozicije, čeprav sem stal prav na cesti. Bom kasneje še enkrat probal zunaj na cesti da vidim na čem je stvar, tudi ko to karto naložim v streepilota mi naprava reče da ni rutabilna.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Glede na včerajšnje pisanje o AR V2.0 in MobileXT Symbian z GPS10 so tukaj nove ugotovitve.



Mapa AR V2.0 ne deluje, brez problema deluje AR V1.8.



Pri AR V2.0 se dogaja naslednje :

- najde izhodišče in cilj

- ne poveže po cesti, ampak kar naravnost

- pravilno kaze trenutno lokacijo na cesti ( to nič ne pomaga, ker neveš kam zaviti )

- glasovno vodenje deluje tako :

Npr. do cilja je v ravni liniji 12km, po cesti 30, seveda velikokrat levo in desno. Glas te vodi : 'čez XX km zavijte levo' vse dokler ne najdeš točke ( seveda brez navigacije ), kjer dejansko na levo zaviješ na cilj.





Ko preklopim na mapo AR V1.8 deluje brez pripomb z enakimi nastavitvami.



Bom jutri kontaktiral Vedrana na Navigo, čeprav ne vem, kako mu bom vse skupaj sploh pojasnil.



LP
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Razloži mu, da imaš TI težave. Mi jih nimamo. Bil včeraj na Gorenjskem, tam, kjer do sedaj, v 1.8 ni bilo lokacije, sedaj je. In to hiša, ki je makedamski odcep z glavne ceste. Zdi se mi, da upravljalec kart uporablja pri svoji kartografiji vpise v zemljiško knjigo, saj si drugeče tega ne znam predstavljati. Ta hiša bi bila med zadnjimi, ki bi bila vpisana, če bi se uporabljal kakšen drugačen metodologijski pristop.

Skratka, pelje, vodi, natančno v piko. Nimam nobenih pripomb.

Nuvi 200w in AR 2.0.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ja, to sem videl. Pa sem milil če je mogoče še kdo.

Jaz sem AR 2.0 pravkar naložil na N6110 navigator in kaže ok, toda na cesto ga zdaj ne mislim hodit preizkušat, zjutraj pa moram vrnit telefon lastniku. Potem bom raje naložil gor kar preizkušen 1.8, da ne bo kakšne slabe volje, če mu ne bo delalo kot mora...
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
jaz sem jo preizkusil na N95 in deluje fenomenalno. Verjeli ali ne me je pripeljala točno do novograjene hiše (3 mesece) v eni zabačeni vasici, kjer je še "makadam!". Tudi v Torri d'Europa me je pripeljala po najkrajši poti pa čeprav so ene 3 kombinacije kako priti do tam.
Za 1x samo pozitivne izkušnje.
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
Nevem.....probaj vse še 1x naštimat.
Jaz imam inštalirano Garmin mobileXT 4.10.60; na compu mapsource City Navigator NT v9 in adriaroute 2.0.
Na telefon sem mape Italije, Nemčije, Avstrije, Švice....prenesel iz City Navigator, "balkan" pa iz AdriaR 2.0.
 

zoranj

Pripravnik
8. avg 2007
34
0
6
Maribor
Jaz imam garmin XT4.10.60,adriaroute 2.0.,prava katastrofa proti adriaroute 1.8.,že dajem nazaj prejšno verzijo.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Glede na včerajšnje pisanje o AR V2.0 in MobileXT Symbian z GPS10 so tukaj nove ugotovitve.

Mapa AR V2.0 ne deluje, brez problema deluje AR V1.8.

Pri AR V2.0 se dogaja naslednje :
- najde izhodišče in cilj
- ne poveže po cesti, ampak kar naravnost
- pravilno kaze trenutno lokacijo na cesti ( to nič ne pomaga, ker neveš kam zaviti )
- glasovno vodenje deluje tako :
Npr. do cilja je v ravni liniji 12km, po cesti 30, seveda velikokrat levo in desno. Glas te vodi : 'čez XX km zavijte levo' vse dokler ne najdeš točke ( seveda brez navigacije ), kjer dejansko na levo zaviješ na cilj.


Ko preklopim na mapo AR V1.8 deluje brez pripomb z enakimi nastavitvami.

Bom jutri kontaktiral Vedrana na Navigo, čeprav ne vem, kako mu bom vse skupaj sploh pojasnil.

LP

Točno o tem sem tudi jaz govoril nekaj nazaj.
 

zoranj

Pripravnik
8. avg 2007
34
0
6
Maribor
Nastavim si navigacijo iz Maribora do neke ulice na Ptuju,že v Mariboru me je vlekel na neke makadamske poti ob Dravi,v Hajdošah je hotel na vsak način levo itd.Mogoče je to krivo ker imam PC verzijo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglej v Mapsourcu kako naredi ruto prvo...

Al pa ti je kaj crknilo
smile-1.gif


Citat:

35% programske opreme na svetu je piratske. Piratstvo ni le kaznivo dejanje, ampak uničuje tudi računalnike in podatke.