A Torrenti izumirajo

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Zelo me mika da bi si zrihtal yt premium po cheap ceni ker me oglasi res motijo. Sploh ker otrok rad gleda razne blippije in tam so po oglasi na vsakih 5 minut.

Ali lahko G ukini račun, če te dobijo? Je kdo že slišal kakšno tako zgodbo?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Saj pod vplivom tega članka sprašujem. Shit, prebral sem prvih 5 strani pa se glih na šesti pogovarjate o temu. Verjetno bi vseeno tvegal. Maile imam vse backupirane, drugega pa ne uporabljam.

EDIT2:
Ni mi uspelo vzeti cenejše opcije preko TurboVPN, ne vem zakaj. Ko sem vklopili in šel v YT mi je samo napisalo da offer ni available. Zdej vprašanje zakaj, ali ker imam že naročen YT music preko slovenske strani? Bi moral dodati in odstraniti google račun (ekvivalent izpisa in ponovnega vpisa na telefonu)? Skratka ne vem, če kdo ve zakaj mi ni ponudilo opcije nakupa naj prosim pove.

EDIT3:
Zadevo sem kar kupil za vmesni čas. Košta me dodatnih 1,2EUR na 6 ki jih plačujem za Youtube Music, tako da skupaj pride do 7,2EUR. Bom preživel, če mi stvar ne bo ok bom pa skenslal. DEBILNO nad DEBILNIM mi je predvsem to da v naši vukojebini ni na voljo family planov da bi dodal ženo. Isto kot pri GPay smo v ODLIČNI družbi. Kaj da fak se dogaja z guglom ko pride do Slovenije?!

Note: Family plans are currently not available in Belarus, Iceland, Israel, Slovenia, South Korea, or Venezuela.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Gonzo

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Saj pod vplivom tega članka sprašujem. Shit, prebral sem prvih 5 strani pa se glih na šesti pogovarjate o temu. Verjetno bi vseeno tvegal. Maile imam vse backupirane, drugega pa ne uporabljam.

a lahko vprašam na kak način si backupiral GMAILE .. jaz še tudi iščem to opcijo?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Dodal sem IMAP racun v outlook katerega periodično odprem toliko da se prenesejo novi maili.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
aha,..
jaz sem sicer iskal neko opcijo, da bi se tole izvozilo na Synology server,.. še nisem našel...
je bil nek projekt za tole (pozabil..), ampak nekako z novimi varnostnimi gmail nastavitvami tole baje ne dela..

no ja.. nisem sicer preveč vešč...

sem pa tudi nekje tukaj ostal, da bi v outlook ali thunderbird tole odpeljal.. če ne bo kaj boljšega
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
243
255
63
aha,..
jaz sem sicer iskal neko opcijo, da bi se tole izvozilo na Synology server,.. še nisem našel...
je bil nek projekt za tole (pozabil..), ampak nekako z novimi varnostnimi gmail nastavitvami tole baje ne dela..

no ja.. nisem sicer preveč vešč...

sem pa tudi nekje tukaj ostal, da bi v outlook ali thunderbird tole odpeljal.. če ne bo kaj boljšega
Si to mislil: https://jeangalea.com/backup-gmail-synology-diskstation/. To rešitev (gmvalut) je Google onemogočil, kakor meni znano.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
ja tale gmvault sem edino našel.. in še ta je sedaj onemogočen..

praktično neke pametne opcije za arhiv gmailov ni...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Saj pod vplivom tega članka sprašujem. Shit, prebral sem prvih 5 strani pa se glih na šesti pogovarjate o temu. Verjetno bi vseeno tvegal. Maile imam vse backupirane, drugega pa ne uporabljam.

Pred letom sem spraševal isto, pa ste se mi smejali.

Takrat sem banke in paypale itd, prenesel na email nemške firme.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
ja tale gmvault sem edino našel.. in še ta je sedaj onemogočen..

praktično neke pametne opcije za arhiv gmailov ni...
Po tem postopku bi moralo iti:

 
  • Všeč mi je
Reactions: kajote

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Po tem postopku bi moralo iti:


ok, našel sem v gogole accounts arhiviranje.. sem dal v izvajanje naredi arhiv za gmail

ta arhiv pride v obliki MBOX in JSON - za MBOX dostop pa uporaba email klienta.. npr. Thunderbirda

bizi - hvala!
 
Nazadnje urejeno:

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
z temi streami ste vsi zašli z teme. če hočeš imeti visoko kvaliteto zvoka, potem nobeb stream ne pride v upoštev ampak samo download nekega lossless filea. neki youtube stream z 128mbs je 15 let zastarel.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
z temi streami ste vsi zašli z teme. če hočeš imeti visoko kvaliteto zvoka, potem nobeb stream ne pride v upoštev ampak samo download nekega lossless filea. neki youtube stream z 128mbs je 15 let zastarel.
Glasbe v audiofilski kvaliteti res ne iščem na YT (če jo ti, to ni problem same storitve, ker itak ni namenjana temu), ampak gledam prej kak video od LinusTechTips, MKBHD, GamerNexus, Packet Pushers, Carfection, corwow, Misha Charoudin, Komotar, EMBN, Pinkbike, Berm Peak, Windsurfing TV, itd.. Kvaliteta posnetkov je običajno precej na nivoju (sploh kak MKBHD večinoma posnetko v 8K in objavljeno 4K VP9 pri 10Mb/s+), odvisno od vira, tukaj YT ni ravno ozko grlo. Tudi če govorimo o glasbi na YT Music(/Spotify/Apple Music), je kvaliteta verjetno za večino uporabnikov več kot zadovoljiva (256kb/s AAC na YT Music konkretno, ne 128kb/s, če si to mislil z 128mbs?). Za malo bolj zahtevne je tu še Tidal s 44.1kHz/16bit FLAC (HiFi) oziroma 96kHz/24bit FLAC/WAV (MQA), če ti 320kb/s AAC na Spotifyu ne zadostuje. Meni je 320kb/s AAC daleč od 15 let zastarelosti in več kot dovolj, da se mi ne da ukvarjat z iskanjem in krajo lossless fajlov, ki jo omenjaš.

Tudi Netflix ima večinoma super streame, vse novejše je 4K (VP9 tudi čez 20Mb/s), če že ni tudi HDR/DolbyVision. Tako da sam streaming nikakor ni problem in ni 15 let zastarel, bolj je problem, da za kakšne novejše filme v top kvaliteti (4K HDR) je treba še vedno pogledat po travnikih al pa odkartat konkreten denar (pa še to se ne dobi vsega in enako hitro) in ne samo tistih par €/mesec za neko streaming storitev.

Bi rekel, da ravno ves ta content, ki ga danes dobiš na streaming storitvah (Netflix/Prime/Disney+/AppleTV/YouTube/... YT Music/Spotify/Apple Music/Tidal/...) med drugim vpliva na manjšo popularnost “torrentov”. Seveda še niso izumrli, ampak sploh za glasbo, če lahko za par €/mesec legalno dobim vso glasbo v zadovoljivi kvaliteti na vse svoje naprave od ure, telefona do AV receiverja, je to good enough in ne bom izglubljal časa s čim drugim. Vrjamem, pa da se najde tudi kak procent userjev, ki ima drugačne potrebe.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Pomoje tudi vpliva na manjšo popularnost torentov dejstvo, da je holivudskih produkcij vsaj po mojih opažanjih manj, sploh pa res dobrih ni skoraj nič.
Jaz še cuknem enih 5 dol letno, vse ostalo preko streama.
Je pa tudi 4k filmov na partisu zelo malo. Format se še niti prav razvil ni, v trgovinah pa že 8k televizije stojijo. Tv signal pa je v 70% SD. Saj ne vem ali bi se smejal ali jokal.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.586
85
48

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
uradno ne..
tudi aplikacije za TV ni...

jaz imam preko znanca, ki je v Nemčiji podatke za prijavo, gledam pa preko browserja, seveda ob uporabi VPN-a za nemško področje