A greste kaj v dol k južnim sosedom?

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Hrvati bodo počasi in počasi zgubili turiste, tam, kjer mislijo, da so normalne cene piz 12-20€ ipd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.637
232
113
Sem srečal enga, k ma biznis, pa težko pusti čez teden. Vsak petek se pa z ženo v kamper vsedeta in gresta....tud cajt ni problem.

ja verjetno tko gre ko si starejši...

men nikakor ne znese. Pa je treba skoz neki okol bajte počet. pa pokosit, pa pospravit drvarnico, pa rojstnodnevni piknik od enga kolega, pa naslednji od drugega, pa kakšen koncert, pa tko, skoz je neki... zato pravim, da je treba imeti čas, pa itak tudi denar. Tud če greš s kamperjem, je to sigurno 100€ na vikend. benz, kavice, hrana...

In tkole kdaj sanjava o avtodomu, ugotoviva, da ga sploh nebi mogla kej dost izkoristit, tko da smo to prestavili za 10 let naprej, ko se življenje malo umiri.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
S kamperjem, resda da je malce dražje, časa pa nikakor ne porabiš več. Ja, ga porabiš, ker te vleče naprej, toda to je smisel počitnic, torej od tega tudi nekaj dobiš. Če si s šotorom, boš obležal v prvem kampu za 14 dni, ker je premik vedno hud podvig.

No ja, odvisno. Midva sva bila na korziki in 2x na sardiniji s sotorom, premikanje na 2 oz. max 3 dni. Pac rabis en dober sotor (najin je bil quechua celo za 4 osebe), ki ga je enostavno postavit in zlozit. Je pa res, da sva bila takrat studenta, ko imas familijo se ti to verjetno res ne da.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.637
232
113
ja... pa da imas robo potavelkem v avtu pol gre .... ce sotora ne zabijas, je to res hitro postavljeno in pospravljeno
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.516
3.027
113
Zajeta slika.PNG
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Vsako leto sem na morju s šotorom. Vso infrastrukturo imam postavljeni in pospravljeno v dobri uri.

V dobri uri sem jest že na pol poti do naslednje destinacije, v dobrih dveh pa že v kopalkah in japankah pijem mrzlo pivo. Moram rečt, da občudujem ljudi, ki se jim da premikat s šotorom. Pa pospravljeno v dobri uri al pa ne. Men se to že s prikolo opremljeno s tendo ni dalo.
Zjutri greva z gospo na kofe, usput plačat, po zajtrku pa stoli v boks, tenda not, na poti do volana si nataknem kratke hlače majico in superge, park senzorji poberejo kajle in se mi pridružijo v kabini, mulci kartajo. Ob prihodu na parcelo, spet park senzorji postavjo kajle, ugasnem avto in na poti ven nataknem kopalke in japanke, tacajt že mulci zvlečejo ven mizo in stole, na poti ven odprem še hladlilnik in vzamem pivo, mulci se grejo kopat jest pa soproga pa odpreva pivo. To je premik izveden brez da bi sploh čutil in tak premik je zame pogoj, da se sploh premaknem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sicer je tem nekoliko zašla iz prvotne rdeče niti...

Mi smo že od moje rane mladostni uporabljali prikolico. Imeli (še imamo) svojo parcelo na Rtu Kamenjak (zdaj narodni park/vojaško vadbišče), nato smo se premaknili v bližnji kamp (pavšal, a brez nekih trajnih objektov - aprila postavili, oktobra pospravili in povrnili parcelo v prvotno stanje, prikola domov). Vedno nas je spremljal čoln - najprej 3.5m + Tomos 4, nato 4m in Tomos 18, kasneje 4.2m in Tohatsu 50. Vedno so bile aktivne počitnice.
Ko so makaronarji kupili Arenoturist (in hkrati dobili večino kampov v Istri) so najprej podvojili cene, ko je prišel EUR pa so menjali kar 1:1- Pavšal na koncu ni imel oveč smisla (aja, nismo se šli "izdajanja prikolice 10 kolen in dalje"). Prodali prikolico, predšotor in vse kar spada zraven. Bila je dilema - ali avtodom, ali jahto. Foter je rekel, da preprosto med letom preživi preveč km v avtu in noče še na dopustu vozit. Poleg tega še spravljanje čolna v vodo (čoln bi ostal) z kamperjem ni glih neko prijetno opravilo, pa manjka mobilnosti v primeru obiska bližnjega mesta, drugih izletov, tudi nakup goriva za gumico...
Kupili jahtico, 9m. Letni privez cenejši od pavšala. Prideš v marino, znosiš stvari, vžgeš motor in čez pol ure si že v neobljudenem zalivu, žive duše nikjer okrog. Vržeš sidro, zjutraj kava, travarica in se kar iz stola zvališ v vodo... Pa velika prednost - če želiš, v 10. dneh ne vidiš niti enega hrčka.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Gargy Tole se tud super sliš, res pa je, da jest nisem nek morski vuk. Plus vsega, bova šla z mojo brez mulcev kolesart, polet po hribovitih delih pozim po Istri. Evo, pa smo spet pri rdeči niti. V zgodnji pomladi se Istra spremeni v raj za kolesarje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Meni je to priceless, ampak vsakemu svoje...

Mimogrede, nekajkrat sma šla z ženo tudi s šotorom, vendar Bled/Bohinj in preden sva dobila naraščaj. Je pa šotor za 4 osebe (Quechua) + dodaten šotor/jedilnica 2.5 x 2.5m. Tudi top dopust.
 

Priponke

  • 1909465_1094539166675_7675_n.jpg
    1909465_1094539166675_7675_n.jpg
    45,6 KB · Ogledi: 225
  • 1909465_1094539246677_8190_n.jpg
    1909465_1094539246677_8190_n.jpg
    57,1 KB · Ogledi: 226
  • 1909465_1094538966670_6410_n.jpg
    1909465_1094538966670_6410_n.jpg
    53,5 KB · Ogledi: 216
I

Izbrisan uporabnik 474

V prostem teku cca. 10l/h, ob mirnem morju, očiščen trup in elisa ter dobro strimana, potovalna hitrost 25-27 vozlov - 30l/h, imel pa sem tudi že 100l/h - nemirno morje, školjke na trupu in elisi. Bencin in 320KM

Spodnja tura ima 410km in porabljenih 700l bencina
 

Priponke

  • 1909465_1094539606686_288_n.jpg
    1909465_1094539606686_288_n.jpg
    55,3 KB · Ogledi: 227
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik 474

Servis sploh ni neki bav bav - filter goriva, impeler in to je to. Kaj češ druga menjat. Vsakih par let jermene in vsakih par let (10+) izpušni kolektor pa kakšne manšete pri motorju. Pa zink plošče vsako leto (strošek par €). Na vsaki 2 leti pobrusit trup in novi primer in premaz proti algam - lahko delaš sam ali daš naredit. Dandanes niti brusit več ne rabiš - dobiš kemikalije, kjer trup pošpricaš in čez noč odstrani vse do fiberglasa.
Gorivo pa čisto odvisno koliko se voziš. Zgornja tura je bil mogoče overkill, trajala 10 dni in je bila zelo aktivna. Moja starša delata manjše premike, sta na kakšnih lokacijah več dni, marinam se izogibamo vsi.
Pod črto je nakup neke takšne (rabljene) jahtice enakovreden nakupu prikolice+predšotora ali nakuou rabljenega kamperja. Takšna 9m nova je v rangu novega kamperja (60 - 70k€). Letni privez je različen, od 2k€ do 4k€, kar je ceneje (ali pa tu nekej) s pavšalom v kampu. Tudi marine za 2k€ (ali celo manj) so čisto OK, v njih si itak vsega skupaj 1 uro ko prideš in eno uro ko greš. Na koncu te vsi stroški (tudi z gorivom) enako kot pavšal ali kamper z vsemi pristojbinami po kampih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Ma veste kaj fantje. Da bi zdej na vsak euro gledu....s sabo ne neseš ničesar in življenje se dogaja zdaj, ta trenutek. Jadrnica, jahtica, dizelska prdalica, potovanje po morju, potovanje po kopnem, s šotorom, prikolico. Če ti je nekaj gušt, to naredi čim večkrat in čim manj odlagaj v prihodnost, ker lahko prihodnosti precej na hitro zmanjka.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Gargy Tole se tud super sliš, res pa je, da jest nisem nek morski vuk. Plus vsega, bova šla z mojo brez mulcev kolesart, polet po hribovitih delih pozim po Istri. Evo, pa smo spet pri rdeči niti. V zgodnji pomladi se Istra spremeni v raj za kolesarje.
Nisem vedel, da si avtodomar!
Ko toliko govorite o stroških avtodoma. Lastim si starejši avtodom, registracija in stroški nekaj čez 100€, poraba 10-11l/100km, stroški vzdrževanja minimalni. V predsezoni in posezoni cene v kampih zelo nizke, v nekaterih PZA-jih je tudi brezplačno. Seveda lahko parkiraš tudi kje na črno, vendar so hrčki kar strogi glede tega, drugod po Evropi je veliko lažje. Svojega AD ravno zaradi nizkih stroškov ne zamenjam za novejšega, ima pa vse, kar si lastijo njihovi mlajši bratje. Koristim ga skoraj vsak vikend v sezoni, vsaj enkrat letno tura po Evropi oz. Balkanu.... Lansko leto za Silvestra parkiral v Kopru, krasno silvestrovanje! V glavnem, super zadeva, sploh ko se navadiš, ne zamenjaš za nič na svetu!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Sem od maja letos. Sanjala sva pa o tem že preko 15 let. Namest novga (rabljenga) avta, ki bi bil naprej sposoben vlečt prikolo sva šla v avtodom. Strošek polnega kaska za AD z vsem skupaj vred pa ne presega 500 EUR.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Ma veste kaj fantje. Da bi zdej na vsak euro gledu....s sabo ne neseš ničesar in življenje se dogaja zdaj, ta trenutek. Jadrnica, jahtica, dizelska prdalica, potovanje po morju, potovanje po kopnem, s šotorom, prikolico. Če ti je nekaj gušt, to naredi čim večkrat in čim manj odlagaj v prihodnost, ker lahko prihodnosti precej na hitro zmanjka.

Če bi to bilo tako potem ne bi bilo te teme. Tako pa,....eno samo jamranje kako je na dopustu težko. In kako se ti je računica podrla ko so te v kempu oropali za 50 eur na noč. To potem poljubno nabijaš vsakemu, ki ga prinese mimo in na alterju vsako temo napelješ na to, tudi če je tema o svojem olju na uradni servis.