A greste kaj v dol k južnim sosedom?

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
No ja, bili so dopusti, ko smo gledali 10 dni kako prva vrsta pospravlja kramo, privezuje, pobira razmetano, skratka ima domala vsak dan neke scene z vremenom, medtem ko v tretji vrsti marsikdo ni imel niti vseh vrvic privezanih.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
ksz
Bil v dalmaciji za vikend, da sma tamalo peljala k babici in dedku zadnji teden njunega dopusta. Je precej prazno. Nemcev skoraj ni. Cene piva iste kot lani, cena apartmaja s klimo za 2+2 30€/noč.
Nevem no, men se ne zdi drago.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.582
8.919
113
no ja... največji problem je veter. pa še to ne tok, če je ustrezno privezan. Drugo je, da si nekje na prostem, tam te pol zelo verjetno razmeče. Ampak sej ponavadi so šotori nekje pod drevesi, kolikortoliko v zavetju...

dež pa ne pride skoz kr tko... pri novejših drži tud če 2 dni pada...

Ma bil v šotoru od najstniških let pol sem mel pa enkrat ko je scal pet dni skupi, jest pa mejhnga mulca, tega dost in sem nabavil prikolo, privezal baldahin kot se zagre in smo tko sedem let taboril brez kakih pretresov dokler je pasal pavšal. Ko pavšala ni blo več, kline nabijat tri ure, da si pol en teden na morju, sva hitr ugotovila, da ne gre, vmes pa zjala kamperje, pol sva prikolo tko opremla, da smo lohk nardil hiter premik, pa spet vsakič gledala kamperje, pol je pa letos za prvi maj bog poslal dež ravno, ko smo se pokal, da se mi je za povrh še liter vode iz tende direkt za vrat zlil, pol je blo pa dost. No zdej mamo kamper, premik je izveden v 15 minutah midva pa veva, da bi mogla to že par let nazaj izvest.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kamper je naslednji nivo dopusta. Temu se lahko reče "aktivne počitnice". V pol ure si pospravljen za premik in imaš zares veliko možnosti videti dosti sveta. Jaz delam premike nekje na dva do tri dni, vse kar je za več časa (če bi komu tako pasalo), je bolje v hotel ali apartma. Ker imaš vedno v bližini tudi enega kot tip človeka, ki najraje požene korenine - potem pa kamper ni več tako primeren.

Kamper ali jadrnica, je primerljivo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.582
8.919
113
Kamper je za tko kot ti paše, če ti je za premik se premakneš, če ti ni ostaneš in poženeš korenine, simple as that. Imaš izbiro, ker se je premaknit enostavneje, kot z drugimi kamp sredstvi. Da o PZA možnostih ne govorim. V hotel al pa apartma me pa ne dobiš, nikoli in nikdar, štiri stene mam doma.
Mi smo mel zvečer femili miting, should we stay or should we go... Da bi bil pa obremenjen s tem, kot nekateri.... mam kamper, nujno premik, če ne je bolš apartma.... nisem, enostavno smer zacahnana, do kjer nas prinese, nas prinese. Tko je za glavni morski dopust, drugo je, če greš potovat z namenom potovanja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Tastara2 zanimivo rada šotorita...pač njuna preferenca.... Šel 1x znjima....ko si gor ravno omenjal 3urno zabijanje klinov :D

Seveda je ker sem mlajši ta naloga padla na mene....wtf zabit klin v dalmatinski krš....je lažje rodit :)

Tko da sem za naslednji dopust jima takoj kupil mali lidlov 1200w agregat in sedaj lepo uzameta še to in bormašino z dolgim svedrom zravn da prej povrtaš v krš...drugače no go...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.750
2.358
113
Pomurje
Sem v mobilni in sem rad "stacionaren", ker naredim dovolj kilometrov med šihtom.

Ko bodo otroci odrasli in se bodo zaradi ljubezni iz "kampa" odselili na svoje, pride na vrsto kamper za dve osebi z možnostjo občasnih obiskov vnukov.

Mobilno pa bi prepustil otrokom, če bodo imeli voljo za to in če še bodo kje sprejemali pavšaliste.

Tako se vidim čez cca. 10 let

Edini minus, ki ga vidim v kamperju/prikolici je sekret in tuš. Tu imam luksus v mobilki in serjem kot se zagre.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
ksz
Bil v dalmaciji za vikend, da sma tamalo peljala k babici in dedku zadnji teden njunega dopusta. Je precej prazno. Nemcev skoraj ni. Cene piva iste kot lani, cena apartmaja s klimo za 2+2 30€/noč.
Nevem no, men se ne zdi drago.

Kje je taka cena? Pa kak je apartma? Pa oddaljenost on morja? Pa v sezoni ali izven? Pa koliko prej je bilo rezervirano. Itd. Polno je razlicnih dejavnikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Kamper je za tko kot ti paše, če ti je za premik se premakneš, če ti ni ostaneš in poženeš korenine, simple as that. Imaš izbiro, ker se je premaknit enostavneje, kot z drugimi kamp sredstvi. Da o PZA možnostih ne govorim. V hotel al pa apartma me pa ne dobiš, nikoli in nikdar, štiri stene mam doma.
Mi smo mel zvečer femili miting, should we stay or should we go... Da bi bil pa obremenjen s tem, kot nekateri.... mam kamper, nujno premik, če ne je bolš apartma.... nisem, enostavno smer zacahnana, do kjer nas prinese, nas prinese. Tko je za glavni morski dopust, drugo je, če greš potovat z namenom potovanja.

seveda je kamper visji nivo, ni pa glih tko da bi kolebal, a bi sotor al bi kamper...

za kamper je potrebno naslednje:
- veliko casa
- vec denarja

ce imas to, imas tud kamper.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kamper - drži da je več denarja, toda vrne ! Dopust s kamperjem resnično vrne vložen denar, kar hotel ali šotor nikoli. V šotoru si še vedno cigan, veliko dela da se utaboriš in še več dela da se pospraviš, v hotelu si pa vezan na tiste 4 stene in hotelsko ponudbo.

S kamperjem, resda da je malce dražje, časa pa nikakor ne porabiš več. Ja, ga porabiš, ker te vleče naprej, toda to je smisel počitnic, torej od tega tudi nekaj dobiš. Če si s šotorom, boš obležal v prvem kampu za 14 dni, ker je premik vedno hud podvig.

Ne bom pozabil, kako sem tradicionalno na Pelješcu z vojaškim ašovom kopal kanal okoli šotora, dvakrat ko je vsekala poštena nevihta, pa kar po sredini šotora, da me ni odplaknilo ... :D - prosim, v tisti krš dalmatinski :rolleyes:.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.582
8.919
113
seveda je kamper visji nivo, ni pa glih tko da bi kolebal, a bi sotor al bi kamper...

za kamper je potrebno naslednje:
- veliko casa
- vec denarja

ce imas to, imas tud kamper.
Sem srečal enga, k ma biznis, pa težko pusti čez teden. Vsak petek se pa z ženo v kamper vsedeta in gresta....tud cajt ni problem.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Kje je taka cena? Pa kak je apartma? Pa oddaljenost on morja? Pa v sezoni ali izven? Pa koliko prej je bilo rezervirano. Itd. Polno je razlicnih dejavnikov.
Tribunj. Apartma v prtlicju. 200m od morja. 1.7. - 23.7. Rezervirano 2 mesca prej. Ce gres na slepo dol, se lažje zdilaš za ceno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
Hrvaški in tudi slovenski turistični veljaki se že leta trudijo, da ne bi več bili poceni destinacija za masovni turizem. In ko se kaj premakne v tej smeri, torej predvsem manj turistov zaradi (pre)visokih cen, pa v jok in na drevo. Jaz že leta raje ne zaidem več na Gorenjsko, raje kak km več in ob Soči navzgor. Se mi zdi, da mi pipajo denar, že ko me zagledajo. Začne se represija z redarji na vsakem koraku, parkirnine, parkirat pa nimaš nikjer in tudi resno delujočega javnega prevoza nikjer. Pač kvazi "elitne" turistične destinacije.