A greste kaj v dol k južnim sosedom?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
No saj ni pomembno kdo gre ali kdo ne, da nebo medsebojnega obtoževanja... Namen zakaj pišem je da pojambram kake so kaj cene. Že leta hodim, (ker pač moram) v eno manjše mesto na Pagu. Torej ni elitna destinacija kjer počitnikije Clooney ali Gaga...
Od lani na letos opazim da co cene šle gor kot da imajo hrčki hiperinflacijo. Tukaj recimo pir iz 17kun na 19. Palačinke iz 15 na 20, lignji v restavraciji ki to sploh ni, ker je bolj street food, torej lignji iz lanskih 55 na 70 kun. Dalje niti nisem več preverjal... Skratka dvig cen preko vsake meje dobrega okusa. Pa lignji niso nič boljši kot lani, pir enakega okusa, stoli isto razdrapani in oguljeni. Zgleda da bom moral s seboj zopet vozit plato pira, paštete in vso ostalo fasungo, kot nekoč v Jugoalaviji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
lidl hrvaska.png
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Jaz sem to že lani opazil v moji destinaciji. Cene v gostilnah so šle v nebo. In sem ubral taktiko čehov: priglisiram dol z do roba polnim prtljažnikom. Če smo prej hodli ven vsaki drugi dan, se je to zdaj reduciralo na 1x na teden.
Sem pa letos opazil da so zblazneli pri cenah apartmajev. Glede na leto ali 2 nazaj, +ca. 30%
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Normalno. Cel avto hrane pr nas kupljene, tank bencina pred mejo, po starih cestah ka ne dam na cestnino, pa naša prikolica na naši parceli
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bogi oni, ko/ce dobijo Eure. Vse cene x2. Takrat pa verjamem, da bodo ljudje sli v druge drzave, saj so ze sedaj predragi
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Jado

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Pa to je potem še vse pocen. Jaz že par let ne vem, da bi bil pir kje pod 20kun. Govorim za Istro, Poreč, Umag, Cres, Krk... No ja mogoče v kakšni vaški greznici. Ob obali, v mestu oziroma na bolj obiskanih lokacijah že dolgo ne vem, da bi bil pod 20. Palačink na morju ne jem, prav tako ne lignjev. Potem pa gremo na Pag, če je tako poceni.
17kun 2,3
19kun 2,5
Sam jamrate, ne vem zakaj potem hodite dol. Enkrat za vselej jih bojkotirat pa ne hodit dol (no če samo midva ne bova šla se to ne bo poznalo) potem se bodo pa mogoče zamislili. Ne vem kakšna je številka slovencev, ki hodijo dol toda sem prepričan, da smo v primerjavi z sosednjimi državami v večini.
Jaz letos že ne grem, sem se premislil. Pa vprašanje, če še kdaj glede na njihov odnos.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Planirate otići na ljetovanje? Izračunali smo koliko ćete platiti sedmodnevni odmor u Hrvatskoj, a koliko kod naših najvećih konkurenata

Sunce, čisto more, prekrasni gradovi – to je turiste privuklo u Hrvatsku, točnije Opatiju, a bili su i kod jednog od najjačih konkurenata. ''Bili smo često u Turskoj, ali je drugačije. Ljudi su drugačiji, razmišljanje je drugačije. I cijela atmosfera je drugačija'', rekao je Eduard iz Njemačke.

Da treba raditi na kvaliteti, slažu se i iz Instituta turizma, a onda ono što imamo i trebamo dobro prodati. ''Kada govorimo i da smo nešto skuplji, ja bi govorio – pa i Azurna obala je skuplja. Nisam siguran da se hotelijeri na Azurnoj obali jako puno brinu što su skuplji od hotela u Turskoj'', kaže Neven Ivandić iz Instituta za turizam.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Pa to je potem še vse pocen. Jaz že par let ne vem, da bi bil pir kje pod 20kun. Govorim za Istro, Poreč, Umag, Cres, Krk... No ja mogoče v kakšni vaški greznici. Ob obali, v mestu oziroma na bolj obiskanih lokacijah že dolgo ne vem, da bi bil pod 20. Palačink na morju ne jem, prav tako ne lignjev. Potem pa gremo na Pag, če je tako poceni.
17kun 2,3
19kun 2,5
Sam jamrate, ne vem zakaj potem hodite dol. Enkrat za vselej jih bojkotirat pa ne hodit dol (no če samo midva ne bova šla se to ne bo poznalo) potem se bodo pa mogoče zamislili. Ne vem kakšna je številka slovencev, ki hodijo dol toda sem prepričan, da smo v primerjavi z sosednjimi državami v večini.
Jaz letos že ne grem, sem se premislil. Pa vprašanje, če še kdaj glede na njihov odnos.

cres, ob morju, pir 18 kun, veliko toceno.

glede odnosa je pa tako - se pac najdejo pacienti, k zacutis napetost. ampak nimas kej, to doziviljam tud doma...spijem tist pir in grem naprej. vceraj v trgovini, pol kile svinjine - ne razumike.m nista - kaj je potem to, k pise SV. Vrat - ne razumijem nista - ok, se mal cudno gledava - dej pol kile tega kosa (pokazem s prstom) - aaaa, svinjetino ocete, moze moze.... ampak nimas kej, glih samo zarad tega ne bom nehal hodit dol.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Vsako leto z veseljem na Hrvaško. Sicer zadnja leta bolj Istra, ampak Dalmacija mi je pa prekrasna. Cene mi pa niso pretirane. Primerjam pač s tem, kar imam doma. Ne kaj je bilo ne vem koliko let nazaj. So pa take, kot jih tudi ljudje plačajo. a zdaj pa kar naenkrat ta miselnost ni v redu. Zakaj bi bilo ceneje? Ko/če mi ne bo zneslo več bomo pač poiskali bolj budzet varianto kje drugje, čeprav neradi. Turčija me je hladno pustila, Grčija tudi, Maroko tudi. Tudi Monako pa Azurna obala, ne glede na cene. Kok mi je hrvaško morje všeč, sem se prav vesela da je tok poceni. S Hrvati pa tudi nisem imela nobenih problemov ali slabih izkušenj.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Gremo! Štirikrat, petkrat letno. Mediteranska klima je "amerika" napram slabemu ljubljanskemu zraku s trdimi delci, od katerih se (lahko) dobi tudi raka.

V neturističnih mesecih gre na otoku, kjer občasno bivam, v celem tednu mimo hiše, kjer bivam, kakih 5 avtomobilov...


DSC02191_resize.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
cres, ob morju, pir 18 kun, veliko toceno.

glede odnosa je pa tako - se pac najdejo pacienti, k zacutis napetost. ampak nimas kej, to doziviljam tud doma...spijem tist pir in grem naprej. vceraj v trgovini, pol kile svinjine - ne razumike.m nista - kaj je potem to, k pise SV. Vrat - ne razumijem nista - ok, se mal cudno gledava - dej pol kile tega kosa (pokazem s prstom) - aaaa, svinjetino ocete, moze moze.... ampak nimas kej, glih samo zarad tega ne bom nehal hodit dol.

Pri takih sploh ni problema. Naročiš pač v nemščini ali kakem drugem tujem jeziku. Jim je hitro nerodno, ker pogosto tudi tega ne znajo. Turistični kraji pač.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Mene je presenetlo na Visu.
Vedno grem po 20.9. dol.
sezona 2017 - pivo 16kn, sezona 2018 25kn. Res pa ne povsod. Ampak v večini lokalov ogromen preskok,ki me je precej presenetil. Po drugi strani pa kolko je v Portorožu laško/union?
Apartma iz 50 na 60, spet 20% podražitev, ampak nekako še vedno OK cena.

Je pa res, da če gresta 2 za 12dni in seštejemo stroške poti, apartmaja in 40eur/dan budgeta smo na 1500eur. Ajde 800 na glavo
Ker mi je res vrhunsko dol, niti ne razmišljam, da bi menjal destinacijo, tudi ne razmišljam o cenah. Pač enkrat na leto si lahko privoščim teh 12dni in na to računam, pa si že med letom v kuverto mečem kakšen višek. Pa če po 5eur, pa po 5.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bishop in Kamele0N

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Apartma iz 50 na 60, spet 20% podražitev, ampak nekako še vedno OK cena.

Glej, s takim razmišljanjem boš pač počakal, da Grčija spet pade v veliko ekonomsko krizo.

Kajti, naslednje leto po tistem, ko jih je obiskala trojka, je stalo bivanje na nakaterih otokoh 5 evrov na noč.
Nisem pa siguren, ali je bila to cena za posteljo, ali celo kar za cel apartma...

Je vsekakor za počakat... :p
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ze 3 leta ne hodim vec na hrvasko, pa ne zaradi cen ampak ker so navadni lopovi. Imamo parcelo v istri ze 30 let, nikoli nismo gradili raznih skarpic, skoraj apartmajev in podobnih gluposti kot nekateri slovenci, kar je razumljivo slo hrvatom v nos. No hrvati so stuhtali da bi na parcelah blo fajn postavit mobilne hiske in tako 10x vec kesa dobili (skoraj celoten kemp je ze posejan s temi hiskami) in so zaceli nagajat beri, onemogocli so nam dostop do parcele, potrgali elektricne kable in onemogocili vodovod. No in sedaj je zadeva na sodiscu. P Verjetno cakajo da bomo meli poln kufer vsega in prodali al neki. Kampiranja za vsako ceno se ne grem, svoj kes bom puscal nekje drugje.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Jaz sem to že lani opazil v moji destinaciji. Cene v gostilnah so šle v nebo. In sem ubral taktiko čehov: priglisiram dol z do roba polnim prtljažnikom. Če smo prej hodli ven vsaki drugi dan, se je to zdaj reduciralo na 1x na teden.
Sem pa letos opazil da so zblazneli pri cenah apartmajev. Glede na leto ali 2 nazaj, +ca. 30%

(Sposobna) Slovenka, ki ve, kaj je turizem, ki ve, kaj je dobra ponudba, ki oddaja 8 ali 10 apartmajev, med hišami pa je bazen, je šla letos s ceno apartmaja (hrvaški otok) z 260 na 320 evrov.

Ostarel 75 letni ribič pa ne more oddati apartma niti za 32 evrov, ker:

- ne vlaga
- ker taki, kot si ti, celo za ceno 32€ na dan vpijejo: drago, drago

Se ti ne zdi, da taki, kot si ti, ne pašejo na dopust? Da jim dopust ne pripada, da celo NIMAJO PRAVICE, da gredo na morje...

Ker so:

1. Ali škrtuhi.
2. Ali pa nesposobni, da bi med letom napraskali za dopust 1500 ali 2000 evrov.

Lavor.press.......
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: steni

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Glej, s takim razmišljanjem boš pač počakal, da Grčija spet pade v veliko ekonomsko krizo.

Kajti, naslednje leto po tistem, ko jih je obiskala trojka, je stalo bivanje na nakaterih otokoh 5 evrov na noč.
Nisem pa siguren, ali je bila to cena za posteljo, ali celo kar za cel apartma...

Je vsekakor za počakat... :p

A si si prebral cel moj post, al si se samo na to obesil? A si samo malo sarkastičen?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A si si prebral cel moj post, al si se samo na to obesil? A si samo malo sarkastičen?

Sem precej sarkastičen. Predvsem do ljudi, ki jim je VSE predrago.
In ki gredo na dopust šparat.

Taki naj se sprijaznijo s svojo slabo kupno močjo in naj se ne tolažijo (psihično sicer pomaga), da so vsi grdi grdi in da je vse - predrago.

Je kuratz predrago. Le zaslužiti ne znate.

Ker se zelo verjetno vdinjate slovenskemu, debelemu kapitalističnemu prašiču, za 650 do 1000 evrov mesečno.
Namesto, da bi ga, prašiča, stisnili za pegasta jajca, da bi cvilil! In ga vprašali, zakaj ima Avstrijec, ki dela podobna dela, v Avstriji enkrat večjo plačo...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Ze 3 leta ne hodim vec na hrvasko, pa ne zaradi cen ampak ker so navadni lopovi. Imamo parcelo v istri ze 30 let, nikoli nismo gradili raznih skarpic, skoraj apartmajev in podobnih gluposti kot nekateri slovenci, kar je razumljivo slo hrvatom v nos. No hrvati so stuhtali da bi na parcelah blo fajn postavit mobilne hiske in tako 10x vec kesa dobili (skoraj celoten kemp je ze posejan s temi hiskami) in so zaceli nagajat beri, onemogocli so nam dostop do parcele, potrgali elektricne kable in onemogocili vodovod. No in sedaj je zadeva na sodiscu. P Verjetno cakajo da bomo meli poln kufer vsega in prodali al neki. Kampiranja za vsako ceno se ne grem, svoj kes bom puscal nekje drugje.

Sicer mi ni jasno, kako lahko vodovodni priključek ki ga plačuješ mesečno nekdo omogoči, niti za elektriko. Prijaviš na komunalo, da je zmanjkalo vode, na elektro, da nimaš ekektrike. Dotično podjteje ki je odgovorno za to bo verjetno odreagiralo. Mogoče nimaš prijavljenega priključka? Mar ni nekomu v interesu da za 2 meseca bivanja, ti 12 mesecev pošilja položnice?
 
Nazadnje urejeno: