50 % pri zavarovanju

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
No, ker se novica malce nanaša tudi na naslov tega topica... Da se ne boste sedaj prepirali kako do 50% bonusa pri avto zavarovanjih, vam javljam da je že nekaj časa pri Grawe možen 60% bonus
wink-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
No, ker se novica malce nanaša tudi na naslov tega topica... Da se ne boste sedaj prepirali kako do 50% bonusa pri avto zavarovanjih, vam javljam da je že nekaj časa pri Grawe možen 60% bonus
wink-1.gif

Seveda.
Ce je pa osnovna cena že tako ali tako višja.

Ce bi imel cas, bi naredil primerjavo,ampak zahteva to preveč mojega casa.

Pri vseh zavarovalnicah bi moral izračunati premijo brez vseh bonusov in popustov za tocno specifičen avto, torej vsa oprema bi morala biti popolnoma enako zajeta.
Sem prepričan da bi bile kar lepe razlike.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Normalno šibaš do 50% bonusa, torej vsako leto 5% če si pridn, nad 50% pa vsako leto še lahko pridobiš 2,5%, tako da še v nadaljnih 4 letih prilezeš na 60%...

Pogovarjamo se o bonusu in ne popustu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tezko rečem.

1. Triglav
2. Maribor
3.AS
4. ... ostalo...

Tako pač je gledano na celoto. Namreč večina ljudi gleda le kako je pri sklepanju, kako super so dobili,etc...
Ce bom imel cas, bom poskusil narediti primerjavo med 3-4 zavarovalnicami in sicer popolnoma enak avto, brez vseh popustov bonusov, obvezno,kasko, ao+ in kakšna bo cena.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Najdražja med vsemi temi za sklepanje kasko zavarovanja in ostalega pri vozilu je sigurno Triglav. REcimo imajo tudi asistenco vendar krijejo omejen radij v EU medtem ko ti Tilija in Maribor krijeta celotno EU.

Pri življenjskem zavarovanju ima triglav samo en paket ki ti vrne 100% tisto kar si vložil + minimalni donos če sploh je (3-5%) medtem ko imata Tilija in Maribor zanimivo kombinacijo garancije , torej 100% vračilo vloženega denarja v sklad in precej večje donose , če so (DWS investments).
Pri Tiliji se paket imenuje VIP Garant se mi zdi pri MAribor pa FlexPension.
Triglav ima tudi pakete z večjim donosom samo ti ne garantirajo vračila naložbe, torej precej bolj riskantna zadeva.

No torej še enkrat mi potem prepirčaj zakaj je po tvojih izkušnjah Triglav number one ko pa imajo druge zavarovalnice precej boljšo ponudbo.

Tudi Generali ne izgleda slabo , GRAWE pa ima na svoji strani bolj malo opisano kako in kaj. Zav. Merkur pa niti gledal nisem.


lp
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
sem slišal da ima HOFER najugodneje racunalnike. Pa plazma televizije... AKCIJAAAA


Nekateri so zadovoljni z HOFER PCji ...nekateri pa raje kupijo kvalitetnejsi proizvod ki mogoče vključuje več opcij.

Sicer pa me nikakor neboš prepričal da je Generali cenejsi od Triglava recimo...smo zadnjič imeli en kombi za reg. ... hjaoo kaksna cena je prisla pri Generaliju... 2.300€ AO AK ... na koncu je bila polica za cca 1.600€ sklenjena pri konkurencni zavarovalnici,ampak je tega že nekaj casa minilo tako da se ne spomnim točnih podatkov.

Lej, vsak naj vzame svoje, ampak večina se strinja z mano, s Triglavom je najmanj komplikacij v primeru škode oziroma v veliki večini primerov pravično rešujejo probleme. Saj ne rečem, seveda se zgodi da kdaj zakomplicirajo...ampak če se to zgodi na vsakih 50 strank je bolje kot pa na vsakih 5-10 strank !
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se tebi blede, kadar predstavljaš Triglavove produkte.
hysterical-1.gif



Take buče, da jih tudi komentirati nočem, skratka bedarija na kvadrat ali pa demagogija konkurenčnega zavarovalniškega zastopnika, ki pa z resnico nima nobenega stika.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
vidim da si izredno pameten in nadut. torej povej kaj pametnega ne pa se izveleči iz tebe kot da se ti ne da pisat.

nisi nic pametnega povedal kot smet na tej temi.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mal se pomiri. Če imajo nekateri dobre izkušnje pri Triglavu, tega ne moreš spremeniti, čeprav si fant, ki bo gore premikal. Izkušnja pomeni, da se je nekaj že zgodilo.

Res pa je, da ne vemo, kako bo v prihodnosti. Upam na najboljše izkušnje, saj v končni fazi smo vsi uporabniki storitev zavarovalnic, eni Triglavovih, nekateri pa drugih zavarovalnic.

V končni fazi, primer: Jaz imam pri ZM. In če mi kak norc zbije avto, ki ima zavarovanje AO pri Generali, nimam druge izbire, kot da se ukvarjam z Generali. Saj veš, kako gre to pri policah avtomobilske odgovornosti.

Torej je brez veze pretiravat.
grims-1.gif
Povej izkušnjo ali pa ne. Ne pa kar na pamet.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
O nadustosti vprašaj svoje vzgojitelje, meni ne lepi take etikete. Običajno, če nekaj napišem tudi argumentiram za razliko od tebe, ki si sadil buče oziroma prodajal demagogijo.


Triglav ima eno od najboljših asistenc (comfort plus) na našem zavarovalniškem trgu in tudi sam jo imam, kar pomeni, da dobim avto na ključ za NEOMEJEN čas uporabe in ne za normiran kot imajo večine ostalih hiš. Omejitve ni in velja geografska Evropa, je pa težje vodljiva Albanija, ve se zakaj.


Z zavarovanjem avtomobilske asistence vam zavarovalnica 24 ur na dan zagotavlja pomoč v Sloveniji in v Evropi. Če imate z vozilom težave na cesti ali doma, pokličite Asistenčni center Zavarovalnice Triglav in pooblaščeni izvajalci asistenčnih storitev vam bodo pomagali v najkrajšem možnem času.
8gt-assi.jpg




In ker v sakem postu omenjaš cvičkerijo (pozitivna kantonacija) Tilijo, mi je vse jasno, od kod in kdo si. Sem že predolgo na svetu, da ne bi znal ločiti zrna od plev.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:

In ker v sakem postu omenjaš cvičkerijo (pozitivna kantonacija) Tilijo, mi je vse jasno, od kod in kdo si. Sem že predolgo na svetu, da ne bi znal ločiti zrna od plev.

Potem pa sploh ne vem kako to da imaš čas pisati po forumih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Sicer pa me nikakor neboš prepričal da je Generali cenejsi od Triglava recimo...smo zadnjič imeli en kombi za reg. ... hjaoo kaksna cena je prisla pri Generaliju... 2.300€ AO AK ... na koncu je bila polica za cca 1.600€ sklenjena pri konkurencni zavarovalnici,ampak je tega že nekaj casa minilo tako da se ne spomnim točnih podatkov.
Razlog, zakaj Generali ni vedno najcenejši je precej enostaven. Generali nima nobenih drugih komercialnih popustov (pomeni popust na lepe oke, ker si ravno ti), ampak delamo po že vnaprej določenih cenikih. Maksimalno kar lahko dobiš, je:
- 5-20% popusta na vozniške izkušnje (če jih imaš). Tarifa je fiksno vnaprej določena in ni tega, da enemu daš malo več, drugemu malo manj,
- 5% popust na brezškodno dogajanje (tarifa je spet fiksna in ni tega, da en dobi več, drugi manj),
- max. 20% popust na delni in polni kasko, če imaš sklenjen life.

Triglav, ZM in še kdo nima fiksnih cenikov. Novim strankam lahko nabijajo komercialne, trajnostne in ne vem kakšne še popuste kakor se jim zazdi, starim dolgoletnim strankam (ki še niso osveščeni glede ponudbe konkurence) pa šibajo cene da glava peče. In to je naša (Generalijeva) tržna niša. Človek pride na informativni izračun in dobi za ceno AO, AO+, OPS, J+D pri Triglavu, prinas zraven še parkirišče ali točo, ali celo polni kasko.

Če nimaš vozniških izkušenj, avto čez 100kW in polni kasko, bo uradna cena na ZM, Triglavu in Generali skoraj čisto ista. Ampak agent ZM ali Triglava ti bo našibal kakih popustov, da bo ja pobral to veliko premijo in procente v svoj žep. Jaz ti pri Generaliju tega ne bom mogel., ker so cene fiksne.

Nekaj kar ne razumem je pa to, da sta ZM in Triglav najbolj glasna glede podražitev zavarovanj, istočasno pa uvajata nove komericalne popuste tudi po 50%. Nove stranke z negativno bilanco spraviti noter, razliko pa bomo opalili pri starih neosveščenih strankah.
bonk.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>>Generali nima nobenih drugih komercialnih popustov (pomeni popust na lepe oke, ker si ravno ti)

Z vaše spletne strani
Kdo lahko pridobi komplet bonov v skupni vrednosti 300 €?

Komplet bonov lahko pridobi katerakoli fizična oseba, ne glede na to ali ste stranka Generali Zavarovalnice ali ne.

Ali lahko vseh 300 € vnovčim za eno zavarovanje?

V kompletu, ki ga prejmete sta dva paketa bonov po 150 €, eden za vas in en darilni paket, ki ga lahko podarite komurkoli.

2. člen - Namen
Club se ustanovi z namenom vzpodbujanja občutka pripadnosti zavarovalnice Generali d.d. zvestim stran-kam.
3. člen - Članstvo
V Club se lahko vključijo samo fizične osebe, ki že imajo ali ki še bodo sklenile kakršnokoli zavarovanje pri Generali d.d.
V Club se lahko vključi tudi fizična oseba, ki nima sklenjene še nobene zavarovalne pogodbe z Generali d.d. V Club se vključi tako, da pri Generali d.d. izpolni katerokoli ponudbo za sklenitev zavarovanja.

na lepe oči
evil.gif


Bon Cluba se lahko proti njegovi predložitvi s strani fizične osebe unovči ob sklenitvi zavarovalne pogo-dbe in zgolj za plačilo prvega oziroma drugega obroka premije, kot je to opredeljeno v 4. odstavku tega člena, ter zgolj za vrsto zavarovanja, ki izhaja iz posameznega bona.
Bona Cluba ni mogoče unovčiti pri sklepanju zavarovanj prek spleta.


Sadiš buče, samo drugače jih imenuješ.
hysterical-1.gif


14. člen - Prenehanje delovanja Cluba


POSLADEK ali desert.
Generali d.d. kot ustanovitelj in upravljavec Cluba ima pravico ukiniti delovanje Cluba, če bodo to zahte-vali poslovni ali drugi razlogi.