50 % pri zavarovanju

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
kaj pa če pred iztekom 10 letnega obdobja avto prodaš (oz. ne podaljšaš AO-ja)?

predvidevam da moraš življenjkso plačevati vsaj teh 10 let....

kako je pa s premijskimi razredi, ki si jih do takrat 'nadelal'?


premiski razred se ti na polici spremeni vsako leto za 1PR. ŽZ lahko začasno ustaviš,dokapitaliziraš,....

Tako da če greš stran po 5 letih imaš PR9.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
No da povem mojo trenutno situacijo.

Sem sla do zavarovalnega agenta, ki nima lih pošlihtano pri sebi. Ker je imel premalo časa sva sklenila samo zavarovanje za avto (50 % popust, ne bonus=) za življensko zavarovanje mi je pa vzel samo podatke in drug dan naj bi mi prinesel papirje za podpisat. Sam tega dneva se nisem dočakala.
cheer.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Morda je moral it še prej na seminar za življenjska zavarovanja, seminarji pa tudi niso vsak teden.

Še malo potrpi, pa bo.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
Ena izmed možnih varjant je pa tudi, da je dal/bo dal odpoved, nato pa bo treba 50% zavarovalne premije doplačati.
smirk-1.gif
Ta bi bla tudi dobra. Ali pa najprej "kao" na lepe oke da popust, potem pa reklamacija s strani strokovne službe zavarovalnice in terjajo še preostalo razliko.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Bom poročala novembra, kako se bo zgodba nadaljevala, ker mi poteče zavarovanje.
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Da ne odpiram nove teme!
Zanima me za koliko procentov se je podražilo avtomobilsko zavarovanje od februarja avto imam
zavarovan pri Triglavu!
Rad bi vedel vsaj približno da vidim koliko lahko pričakujem račun!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
Ena izmed možnih varjant je pa tudi, da je dal/bo dal odpoved, nato pa bo treba 50% zavarovalne premije doplačati.
smirk-1.gif
Ta bi bla tudi dobra. Ali pa najprej "kao" na lepe oke da popust, potem pa reklamacija s strani strokovne službe zavarovalnice in terjajo še preostalo razliko.

Ce je 50% POPUST odobren,potem nevem zakaj bi kompliciral.
Sam sem dal cez roke že kar nekaj police s 50% popustom,pa niso še nobenga lovili
smile-1.gif


In ne, nisem zastopnik, zgolj stranka
smile-1.gif
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
se odločam med ZM, Tilia in Triglav.

ima kdo kakšna priporočila katero zavarovalnico izbrati?


lp
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
TILIA!
vse ostalo je crap......tilia je da best
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mhm...ko imaš pa škodo je pa cela kolobocija.

Se enkrat ponavljam, NAJMANJ komplikacij pri škodah je pri Triglavu ker se mi zdi da v veliki veliki meri pravično priznajo vse zadeve katere so pričakovane.

Primer ki se je dejansko zgodil !
Na ZAV MB je imel kolega zavarovan avto AO, AK s kombinacijami, in nekega dne ga je nekdo butnil v blatnik ter mu posledično s tem poškodoval tudi pokrov motorja...skratka, cenilec je dal mu soudeležbo za barvanje pokrova motorja. Zakaj? Ker je bilo par pikic od kamenčkov ( in dejansko je bilo le par jih, havba je bila na videz zelo lepa videti, cca 5-8 pikic je bilo od kamenčkov) .
Meni osebno se zdi to nič drugega kot več kot očitno podjebavanje zavarovanca iz strani zavarovalnice.

Stranke ki pridejo s Triglavsko naročilnico, niti pod razno nimajo takšnih in drugačnih kolobocij, ker zdej iskat šivanko v kupu sena se mi zdi nemiselno in točno to je kar recimo Zav MB. dela.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mhm...ko imaš pa škodo je pa cela kolobocija.

Se enkrat ponavljam, NAJMANJ komplikacij pri škodah je pri Triglavu ker se mi zdi da v veliki veliki meri pravično priznajo vse zadeve katere so pričakovane.

Primer ki se je dejansko zgodil !
Na ZAV MB je imel kolega zavarovan avto AO, AK s kombinacijami, in nekega dne ga je nekdo butnil v blatnik ter mu posledično s tem poškodoval tudi pokrov motorja...skratka, cenilec je dal mu soudeležbo za barvanje pokrova motorja. Zakaj? Ker je bilo par pikic od kamenčkov ( in dejansko je bilo le par jih, havba je bila na videz zelo lepa videti, cca 5-8 pikic je bilo od kamenčkov) .
Meni osebno se zdi to nič drugega kot več kot očitno podjebavanje zavarovanca iz strani zavarovalnice.

Stranke ki pridejo s Triglavsko naročilnico, niti pod razno nimajo takšnih in drugačnih kolobocij, ker zdej iskat šivanko v kupu sena se mi zdi nemiselno in točno to je kar recimo Zav MB. dela.

ne vem sam sem slišal da pa ima ravno Triglav polno birokracije predno kaj dosežeš.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Res?

No, izkušnje govorijo drugače pa tudi vsakodnevno videvam primere iz zavarovlanic.
Na triglavu recimo mi niso se nikoli kompliciral za policijske zapisnike pa če sem klical poklicijo ali ne , vendar jo po večini primerov za parkirišče sploh ne.
Da si drznes narediti kaj takega na MB, saj te linčajo tam !
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
ok sam potrebujem kasko + osnovno zavarovanje vendar bom sklenil tudi življenjsko oziroma naložbeno življenjsko.

kakšne izkušnje s tem?
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
kakšne izkušnje Tilije?

meni samo to smrdi, da slišim veliko pripomb čez prijaznost Triglav-a in da so še vedno polni sebe zaradi "monopola".
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Triglavski cenilci niso polni sami sebe, samo delajo svoje delo in če je stranka prijazna, ni razloga, da ne bi bili tudi oni, v primeru izsiljevanja in postavljanja pogojev, je pa tudi tu človeški faktor. Eni mrtvo ladno, drugi se spuščajo v prerekanje, kar je itak simptonimika vseh zaposlenih tudi v drugih zavarovalnih hišah.


Do sedaj imel xy krat kakšne poškodbe na parkingu in še nikoli nobenih težav.

Če pa se v nekoga zaleti zavarovanec Triglava in oškodovanec oceni škodo ter misli, da bo že naslednji dan popravilo plačano, pa ne gre pripisati dobri volji cenilcev ampak nepoznavanju delovanja zavarovalnic. V takem primeru je pač potrebno (če ni kaska) počakati ali zapisnik policije ali pa izpolnjen obrazec, ki ga zavarovalnica pošlje povzročitelju in od njega je tudi odvisna ekspeditivnost dodelitve temelja kar pomeni izplačilo odškodnine.