50 % pri zavarovanju

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Trenutno imam 10 % popust pri zavarovanju avta. Rada bi pa imela 50 %. Triglav in Tilija mi ponujata 50 % popust, če pri njih hkrati sklenem se življensko zavarovanje za 30 € mesečno. Sedaj sem v dilemi h kateri zavarovačnici naj grem.
Tilija mi ponuja življensko zavarovanje vezano na sklade, kar se mi ne sliši slabo.

lp
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Obe zavarovalnici mi ponujata 50 % popust, ne bonus in mi zagarantirajo (tudi na papirju), da bom imela ta popust vseh 10 let, razen če ne naredim kake prometne nesreče.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Aha, torej gre za komercialni popust in ne za bonus.


Vsaj kaznivo ni, torej legalno ni pa legitimno,
A nekdo naj pa 10 let plačuje zavarovanje, da pride na enak popust.

Bi pa tak papir rad videl, čeprav vem, da ga ne bom.
grims-1.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Aha, torej gre za komercialni popust in ne za bonus.


Vsaj kaznivo ni, torej legalno ni pa legitimno,
A nekdo naj pa 10 let plačuje zavarovanje, da pride na enak popust.

Bi pa tak papir rad videl, čeprav vem, da ga ne bom.
grims-1.gif

Ne razumem zakaj mislis da ni legitimno. Oseba se pač zaveže zavarovalnici za 10 let z življenskim zavarovanjem in hrati tudi avtomobilskim zavarovanjem in zato ti ponudi popust, da te dobi.
Drugače se ne spoznam na zavarovalništvo, ta teden bolj študiram zaradi nakupa avta. Sem pa zasledila, da tako ugodnost ponujata tilija in triglav, mogoče še katera pa nevem.

Sem pa še vedno zmnedena na katero zavarovalnico naj grem
confused-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Legitimno bi bilo, če bi bilo zapisano in določeno v splošnih določilih zavarovalniške stroke ter NE pogojevano, da če vzameš to in to, dobiš še to in to zastonj, a to je pa že vezanan trgovina, torej nepošteno do ostalih zavarovancev, ki vsaji leto napredujejo po 1 PR in nimajo 50% popusta za to, kljub tudi sklenjenim življenskim zavarovanjem, zavarovanjem nepremičnin itd.

Če bi dokazila prišla na Agencijo za zavarovalni nadzor bi frčalo perje 100 na uro.
smile-1.gif

Ni pa nelegalno/ kaznivo, saj zavarovalnica lahko odobrava popuste kakor želi in komur želi v skladu s svojo poslovno politiko.


>>>>>Sem pa zasledila, da tako ugodnost ponujata tilija in triglav,

Kje si zasledila?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kar po telefonu?
redface-1.gif



Madonca kam gre vse skupaj. Nobene kontrole več, saj nihče nikoli ne ve, kdo je na drugi strani.
jezen.gif


Doseganje planov za vsako ceno.press
10.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Ja po telefonu. Očitno to ni problem.

Vsaj tudi v navadni trgovini se lahko zmeniš za kak popust na lepe oči, sam rečt je treba oz. se lahko po telefonu zmeniš.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ja v navadni trgovini rečeš kupil bi pralni stroj pri vas, če mi daste 10% popusta. In oni, ja, kar pridite. Super.


Če pa bi rekli, ja, a kupiti morate še to, to in to, pa vam ga bomo dali, pa ni vredu, ker je vezana trgovina.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Če pa bi rekli, ja, a kupiti morate še to, to in to, pa vam ga bomo dali, pa ni vredu, ker je vezana trgovina.
Kako to misliš ni v redu? A potem tudi popust v Emporiumu, ko ti dajo 20% popusta, če kupiš za vsaj 5000 EUR ni legitimen? A bi ti ga morali dati že ob nakupu hogavic za 5 EUR?
grims-1.gif


Pa kolikor vem imajo vse zavarovalnice paketne popuste npr. na polni avtomobilski kasko. Lahko vzameš dele, ampak če vzameš vse dobiš pa še na vse -x %. Kje je tukaj problem?
confused-1.gif
Pa mislim, da ima ravno Triglav tudi to varijanto, da če imaš tri (ali štiri ostala zavarovanja (npr. hiša)) zavarovanja imaš potem pri kasku še dodaten popust.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kere fore, 50% popust, če nimaš nesreče. Jaz bi to še malo razširil, če meni folk obljubi, da sploh ne bo imel škodnih primerov, takoj odprem zavarovalnico in nudim 90% popuste.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pojma nimam, tako daleč še nisem razmišljal, če jih lahko.


1. Pa bodi Jack in pokliči na inšpekcijo in vprašaj, če je dovoljeno to, kar je napisano v naslovnem postu, če sklenete življensko zavarovanje, vam pri avtomobilskem zavarovanju nudimo 10 letni 50% komercialni popust, drugače pa ne

2. Obrni
telephone7.gif
in pokliči Tilio in Triglav in se pozanimaj o istem. Ne boš dobil te informacije.

Potem pa še nam povej, kaj si izvedel
grims-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Za ZT me prav malo briga in tisti 50% popust.
Repliciral sem na to tvojo izjavo: Če pa bi rekli, ja, a kupiti morate še to, to in to, pa vam ga bomo dali, pa ni vredu, ker je vezana trgovina.

In po moje ne drži. Kako je pa to pri teh zavarovanjih me pa ne zanima preveč. Ravno tako tudi ne, ali potem dobiš 5% popust ali 50% popust.
Če pa že ravno hočeš mi zrihtaj cifro od inšpekcije, pa bom malce poklical.
grims-1.gif
Me.zanima.press
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Gre za kar precejšnji paketni popust, ki ga tala tudi Triglav. Problem je le, da si moraš pri Triglavu biti z agentom zelo na "ti", pri Tilia pa moraš skleniti življenjsko zavarovanje. Če rabiš za Triglav kaj podobnega me kontaktiraj na ZS. Imamo tudi naložbena zavarovanja, nima samo Tilia tega ...