Nova Seat Ibiza 1,4 Style- tresenje pri 50-90 km/h

nevy83

Zelenc'
14. jan 2013
9
0
1
Živjo,

vozim cca 1 mesec staro Ibizo, ima slabih 2000 prevoženih kilometrov in imam težavo s tresenjem avtomobila. Pri vožnji med 50-90 km/h trese ves avto, volana pa ne. Sem že vozila prejšnji avto z narobe centriranimi gumami in takrat mi je treslo tudi volan. Gume so letne, 185/60/15, včeraj sem- po nasvetu serviserja- najprej preverila tlak v njih in je bil v zadnjih dveh prenizek. Avto še vedno trese. Na internetu sem brala, da imajo pri težavah s tresenjem avta v večini težave z neko polosovino-nimam pojma kaj je to
smile-1.gif
- vendar so to težavo opisovali pri starejših avtih. Poleg tega zoprnega tresenja mi včasih ob zavijanju desno blago poči v desnem zadnjem delu avtomobila...

Ima morda kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?

Hvala in lep dan.

Neva
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Obstaja ena podobna tema, mesec nazaj (se mi ne da iskat), kjer je sicer en drug avto in "zanič" tovarniške gume na avtu. Če na servisu niso še pobrali gum dol in jih še 1x centrirali nima smila debatirat, to je prva stvar.

To da v ovinku nekaj poka in to zadaj je pa pri novem avtu spet vprašanje za servis. Včasih imajo avti s tovarne neko plastiko ki drži vzmetenje da se ne ziba med prevozm, mogoče so pozabili odstranit!
bonk.gif


Sicer pa prva stvar je obisk servisa in teženje + vse naj ti popravijo v okviru garancije.
 

nevy83

Zelenc'
14. jan 2013
9
0
1
Danes ga peljem na servis, vendar sem vseeno hotela malo povprašati, v čem bi lahko bil problem.

Hvala za odgovor.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Avto je bil iz zaloge ali je bil "naročen"? Če je iz zaloge in je stal pol leta na parkingu na mestu so jajčaste gume čisto klasika, se bo pa lahko vneslo čez čez.
 

nevy83

Zelenc'
14. jan 2013
9
0
1
Iz zaloge, tole o jajčastih gumah sva tudi že posumila takoj na začetku, ampak se nama je zdelo, da po 2000 km bi se pa mogle že unest....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ko greš na servis naj jih prerotirajo pa centrirajo ponovno. Če ne bo bolje naj dajo pa neke druge gume+platišča gor da se vidi ali je krivda v gumah.

Tule imaš podobno temo. (sicer nima zaključka)
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
če je avto nov pelji na servis kjer je bil kupljen, pa naj uredijo. brezveze to delati v lastni režiji.
 

nevy83

Zelenc'
14. jan 2013
9
0
1
Torej...po zacetnih idejah,da so krive ceste,da se vse ibize tako vozijo,da sem morda povozila plocnik.... se je dalo reklamacijo in po nekaj tednih epilog: testiranje gum pokaze,da imajo tri gume napako in so jih zamenjali.za menjavo cetrte naj ne bi bila upravicena,po i logiki referentke na reklamacijah,pa je vztrajnost bila poplacana se z novo 4. Gumo. Zdej vozim nove 4 gume in po cca. Tednu dni spet ista pesem... pirelli p.60 sucks.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
O, ti sra.....
uf-1.gif


En teden pa je bilo stanje absolutno normalno, brez tresenja pri vseh hitrostih? Koliko pa si prevozila kmjev v tem tednu?

Če je bilo kilometrov 1000+ bi bilo morda dobro narediti rotacijo gum (sprednje daš zadaj, zadnje spredaj, vendar ne mešaj levo-desno) in ponovno centriranje pri vulkanizerju, ki bo resno vzel stvar (Boltez, Kranj, Jenko, Virmaše). Sprednje gume se zaradi pogona spredaj in zaviranja hitreje obrabljajo in morda zdaj tudi lepše tečejo od zadnjih, zato bi morda bila rotacija dobra ideja.

Nikakor mi pa ni všeč to, da se je stanje ponovilo po enem tednu - če bi bile nove gume tudi jajčaste, naj bi po moji logiki treslo od prve minute...
confused-1.gif


Zanimivo bi bilo na avto tudi dati druge gume+feltne (rabljene in pravilno scentrirane, sploh ni nujno, da popolnoma istih dimenzij, samo da so feltne enake), da vidiš, če je res problem samo v gumah...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pr fotru naredu expertizo kaj trese.....

Diski novi....cca 15kkm.....gume nove scentrirane...

Podru do pest.....brez rje
smile-1.gif


Nakoncu pošmirglam pesta na alu feltni (rahel razcvet aluminija) in pesto na disku (zunanje) in namazem da ni galvanskega clena in tadaaaaa avto ne trese vec
cheer.gif
 

nevy83

Zelenc'
14. jan 2013
9
0
1
Ja slabih 1000 km sm prevozila,ko sem opazila tresenje... tudi ko sem avto kupila ni treslo takoj... skratka res je,da pri teh novih gumab trese malo manj,mogoce je pa tokrat napaka samo na dveh ali eni gumi
smile-1.gif