Tresenje pri 70-90 km/h - P206

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Sem si sposodil Peugeot 206 od znanca in opazil, da pri 70+ (do 100, več nisem vozil) km/h začne tresti.

Pri "mestni" vožnji , torej 50-70 ni nič posebnega opaziti (razen da avto razpada, če nisi vsega menjal že več kot 3 leta, ampak to je druga zgodba).
Pri pospeševanju 80-90 pa sečne tresti, nekako od prednjih koles.

Vidno je sicer najbolj na prestavni ročici, katero meče levo desno 5 cm. Najbolj med pospeševanjem, pri enakomerni vožnji niti ne.

Sem samo enkrat to opazil, na tržaški pred vstopom v mesto, potem pa sem malo še potegnil na koroškem mostu, za test, ampak res kratko, 80, pa takoj spust gasa.

Torej kako se obnaša pri daljši vožnji z 90 (ali več) ne vem.


Je pa stvar taka, da takoj "v oči pade".

Nedavno so bile zamenjane gume.
Je možno, da so kaj narobe nastavili?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Lahko imajo pokvarjeno mašino za balansiranje gum - da ne meri pravilno. Ne bi bilo prvič. Pri meni se je to zgodilo 2x na AMZS v Lj in to ob spomladanski menjavi letne gume. Od takrat ne hodim več na AMZS.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Meni je na starem Cliu treslo pri hitrosti tam nekje od 90kmh. Krive so bile krive feltne. Pri starih avtih skoraj nikoli ni samo ena stvar problem.. Pri meni so bile feltne, pa končniki, pa zjahan menjalnik, skratka ni da ni. Sem se raje rešil starih gar kot pa popravljal.
smile-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Sem opazil, da sta obe prednji radkapi polomljeni.
Manjka na robu nekje 1 cm širok del, dolg tam 8 cm.
Bi ta masa te plastike lahko toliko vplivala?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Kot sem rekel, so nedavno bile menjane gume. Tudi balansiranje je bilo.
Da so med menjavo optiko pokvarili... no ja, vse je možno dandanes.

Radkape sem omenil, ker:
- niso upoštevane med balansiranjem
- so edini faktor, ki se je lahko spremenil (zlomljena radkapa je bila mogoče prej na zadnjeh kolesu, zdaj pa je na prednjem)
 

seky

Zelenc'
11. apr 2008
26
0
1
Šoštanj
Pozdravljen!
Isti problem sem imel na mojem P206 1,4 l.98
Ko sem zamenjal polosevini tega ni bilo več.
Prej sem pa mislil, da mi bo prestavno ročico odlomlo.
lp Milan
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Je vmes bil na servisu in je serviser rekel, "ja, ko leta pridejo, se to zgodi".

Pol podvozja bi bilo treba zamenjat. (res, dobesedno)