40 dni brez alkohola

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Tako je. Razen tega je alkohol zdravilna substanca. Še v medicini se uporablja :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ni čudno, da je Slovenija ena od vodilnih držav na svetu po porabi alkohola. V normalnih državah se pijanci sramujejo svojega pitja, pri nas se pa hvalite. Kot je povedal Rugel, je delta alkoholik vsak, ki popije več kot dva deci vina dnevno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Moje ime je MrDaco in sem alkoholik. Paše mi dober konjak, bolj je star in drag bolj ga imam rad, enako viskije. Poceni umetne drozge ne prenesem. Vina imam raje polsladka kot polsuha, seveda v 0,75l embalaži (you know what I mean). Najboljša piva so mi belgijska, iz leclercovih polic Lefe, Duel, Draak. Lagerji so za žejo, po kosilnici, in za čevape polivat....

Jebi ga stari, sem pač alkoholik. Rad imam vse kaj je dobro. Raje dobro živim in crknem kako leto prej, kot pa da celo življenje živim ko kača pod saharskim peskom.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Toti ko pa ste tako proti alkoholu pa ste sami ozdravljeni. Faking maratonci, eno odvisnost ste zamenjali za drugo zdsj pa celi pametni tu gore
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
Moje ime je MrDaco in sem alkoholik. Paše mi dober konjak, bolj je star in drag bolj ga imam rad, enako viskije. Poceni umetne drozge ne prenesem. Vina imam raje polsladka kot polsuha, seveda v 0,75l embalaži (you know what I mean). Najboljša piva so mi belgijska, iz leclercovih polic Lefe, Duel, Draak. Lagerji so za žejo, po kosilnici, in za čevape polivat....

Jebi ga stari, sem pač alkoholik. Rad imam vse kaj je dobro. Raje dobro živim in crknem kako leto prej, kot pa da celo življenje živim ko kača pod saharskim peskom.

sej tud jest isto razmisljam, sam mislim da ko si enkrat star bi dal vse za tistih nekaj let vec zivljenja... dvomim da bomo takrat rekl, eh kur.c, sej sm dost prezural v zivljenju, kar naj me vzame kadar hoce... medtem se pa otroci osamosvajajo, vnuki zacenjajo prve korake delat...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Če boš vsak dan ali vsak drugi kak pir rukno po recimo kosilnici ali kej podobnega, pa občasno na kakih partijih mal nažgal, zaradi tega ne boš nč manj živel.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Saj 1 pir/2 deci vina/štamprle na dan je ok. Več kot to je lahko problematično na daljši rok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
KSZ
Peezda ste sami moralisti tle gor, a to ste zdravljeni pijančki, al ste to copatki ko vam babe pit ne pustijo ?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
Jest poznam en kup ljudi, ampak od teh samo dva, ki ne pijeta nič, oziroma zanemarljive količine.
Pa sta kar normalna, samo nista glih za v kakšno razigrano družbo, če se razumemo :)

Vaše izkušnje?

Pa tukaj ne štejemo zdravljenih pjančkov
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Ni čudno, da je Slovenija ena od vodilnih držav na svetu po porabi alkohola. V normalnih državah se pijanci sramujejo svojega pitja, pri nas se pa hvalite. Kot je povedal Rugel, je delta alkoholik vsak, ki popije več kot dva deci vina dnevno.
Povedal je tudi, da je pezdetek vsak, ki se podreja babam.
Pravi dedi pijemo, ostali ste pa ste torbičarji
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Tako je. Če se bi se ga hotel napiti bi se lahko se lahko zjutraj ali zvečer. Res pa nimam časa in vsake toliko časa ruknem kakšen glažek vina.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Imaš dva tipa:
1. Ne zdrži brez alkohola 24 ur, pije vsak dan. Na videz lahko pije zmerno.
2. Ne zdrži brez alkohola 1 teden. Do konca se nalije ob primerni priložnosti vsakih nekaj dni. Vmes malo abstinira. Ko začne piti, ne neha.

To sta dva tipa alkoholikov. Videl sem kar nekaj tega in alkoholizem je zame bolezen. Nič manj resna kot kak diabetes tipa 2. Ponekod po svetu teh dveh problemov niso poznali, dokler ni svet postal majhna vas. Sam se težko kdo pozdravi. Teoretično pa bi seveda šlo.
Kot najstnik sem se ga res večkrat napil. Bruhal samo enkrat pri enih mlajih pri cca 17 letih.
Sedaj mora zabava biti že res dolga da spijem več kot pol litra vina.
Sicer pa spijem nekako mesecno sixpak piva (enega dnevno, več ne), se mal več radlerja (to dvoje občasno za zejo gasit), pa liter vina, največkrat ob kosilu. Pa liter zganja na LETO.
To je tako , preko palca ocena.
V katero tvojo skupino spadam?
Marsikdaj bi se nasel cel teden brez alkohola.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kot že napisano s strani drugih, ob nedeljah post ne velja in tako se pride do števila 40 dni.
Velika noč pa je krščanski praznik, ki menja judovsko pasho, praznik spomina izhoda iz egiptovske sužnosti. Pasha je v soboto, Jezusa pa bi naj križali dan pred tem, torej v petek. Tako so potem "postavljeni" dnevi v krščanstvu. Obstaja torej neka osnova za določitev približnega časa v letu, kar pa težko rečemo za Božič.

Torej je za katolike nedelja nekakšen bajram ?
SUPER ! :D

Tale 40 dnevni post poslej ne bo več tako zagaman :cheer:.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
  • Všeč mi je
Reactions: Matey