40 dni brez alkohola

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ni čudno, da je Slovenija ena od vodilnih držav na svetu po porabi alkohola. V normalnih državah se pijanci sramujejo svojega pitja, pri nas se pa hvalite. Kot je povedal Rugel, je delta alkoholik vsak, ki popije več kot dva deci vina dnevno.
kolikor se spomnim je sašo hribar nekaj ruglja zafrkaval in je takrat rugel rekel da je 7 deci dovoljeno na dan... 0,75 pa je že alkoholik
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

kolikor se spomnim je sašo hribar nekaj ruglja zafrkaval in je takrat rugel rekel da je 7 deci dovoljeno na dan... 0,75 pa je že alkoholik

Tako je, tega se tudi jaz spomnim. Normalnemu moškemu pripada ena buteljka, 7 dl vinca na dan. To je zdravje in dr. Rugelj je to povedal.

V vincu je resnica, globoka in ... pač resnična :D . Tam čisto na dnu čaše leži ... :p
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa še ena maljce bolj resna. Medicina svetuje moškim za dvig kvalitete sperme vsaj 2 dl rdečega vina na dan.

Metroseksualci naj tega raje ne izvajajo, saj - prvič, ne potrebujejo sperme, drugič pa, se lahko podelajo v hlačke :p. Kdo bo pa potem hlačke pral? Mama ?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

KSZ

Jaz pa v življenju še nisem poskusil alkohola, baje pa peče ko sam hudič. Pijem pivo, vino, viski, slivovko,... alkohola pa ne!

Saj, osemdeset let stara mamca je tudi razlagala, da : "Res ne vem, zakaj se ljudje giftajo s tistim ... alkoholom, ko je pa na svetu toliko tako zelo dobrega brinovčka". :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Meje za zdrave odrasle moške:
  • na dan
ne več kot dve enoti alkohola (to je največ 2 dcl vina ali pol litra piva ali dve šilci žgane pijače);
  • na teden
ne več kot štirinajst enot alkohola (to je največ 1,4 litra vina ali sedem steklenic piva ali 4 dcl žgane pijače) – priporočeno je, da je odrasel moški vsaj en dan ali dva dneva v tednu brez alkohola;
  • ob eni priložnosti
največ pet enot alkohola brez tveganja opitosti (to je največ pol litra vina ali dve steklenici in pol piva ali 1,5 dcl žgane pijače).

http://www.nijz.si/sl/osnovna-dejstva-o-alkoholu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
No, potem se jaz kar precej uspešno držim meje.
Ko ne bo na zdravniškem vprašala glede pitja alkohola, ji bom odgovoril:
"Pijem, v okviru dovoljene količine s strani NIJZ." Dejansko sem precej pod njimi.
Ce bo v izvid napisala alkoholik, jo bom tožil.
Ker baje to napišejo takoj ko rečeš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
No, potem se jaz kar precej uspešno držim meje.
Ko ne bo na zdravniškem vprašala glede pitja alkohola, ji bom odgovoril:
"Pijem, v okviru dovoljene količine s strani NIJZ." Dejansko sem precej pod njimi.
Ce bo v izvid napisala alkoholik, jo bom tožil.
Ker baje to napišejo takoj ko rečeš.

predno posredujes naprej trditev, ki vsebuje besedo "baje", jo daj prej se sam malo razisci ali povprasaj okoli.

ker sej ves kako je sla igra telefoncek... no tukej je isto. pa ti sigurno nisi 2. v liniji.

pa kdaj je tud fajn vklopit kmecko pamet in se vprasat kaksna je posledica nekega "baje" dejanja.

sorry za off.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
predno posredujes naprej trditev, ki vsebuje besedo "baje", jo daj prej se sam malo razisci ali povprasaj okoli.

ker sej ves kako je sla igra telefoncek... no tukej je isto. pa ti sigurno nisi 2. v liniji.

pa kdaj je tud fajn vklopit kmecko pamet in se vprasat kaksna je posledica nekega "baje" dejanja.

sorry za off.
Ze od nekaj ljudi sem slisal da je cel halo na zdravniskem , ce reces da pijes pa ceprav precej pod normativom NIJZ.
Laksen sampanjc za novo leto je za zdravnoke se ok, cw pa nekaj pirov mesecno.spijes ali pa flaso vina, ti pa samo se podpis na napotnico za psihiatrijo manjka.(ne pa podpis na izvid da si sposoben za delo)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Kolega je pri zdravniku (medicina dela) na vprašanje, ali pije redno, odgovoril pritrdilno. Je bilo ful zapletov, čeprav je on (seveda) mislil, redno vsak petek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Ze od nekaj ljudi sem slisal da je cel halo na zdravniskem , ce reces da pijes pa ceprav precej pod normativom NIJZ.
Laksen sampanjc za novo leto je za zdravnoke se ok, cw pa nekaj pirov mesecno.spijes ali pa flaso vina, ti pa samo se podpis na napotnico za psihiatrijo manjka.(ne pa podpis na izvid da si sposoben za delo)

Ravno prejšni teden sem bil na zdravniškem, pa vpraša mična medicinska sestra, če kaj pijem, pa sem rekel, nič manj kot normalni ljudje. Se je samo nasmejala, in sma prešaltlala na pregled vida, ki se mi je mimogrede trenoma popravil za 0,5 diptrije ob pokledu na spodnje perilo, ki je kar sijalo izpod napete svetloplave medicinske uniforme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Hja... Mene je tudi na preteklem zdravniškem pregledu za službo vprašal če kaj pijem... Kar nekaj (pod)vprašanj sem dobil, ko sem odločno odgovoril NE. :nazdravje:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Resno? Kaj to še zares sprašujejo? :sprasujemse:
Totalno brezveze, iz krvnih preiskav vidijo tudi tisto, kar sam ne veš.

- Aha, medicinska sestra je to vprašala :D ! Morda je pa imela kakšne misli odzadaj :fredi: .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pa še kako....
Mene je moja ex zdravnica obtožila pitja ko sem po enem letu bolnice prišel prvič osebno k njej po bolniški list. ( na inv. vozičku).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Pa še kako....
Mene je moja ex zdravnica obtožila pitja ko sem po enem letu bolnice prišel prvič osebno k njej po bolniški list. ( na inv. vozičku).
Ja etak...ker nisi bil pokreten si takoj holesterol fasu...pa zamascena jetra...in te je napadla k svinja buče :) :bonk: