40 dni brez alkohola

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Lahko bi se sli 40 dni intenzivnega alkohola. Pa da vidimo kdo zdrzi. Bolj huda akcija, pomojem uspesnejsa. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bishop

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Ta akcija je škodljiva za gospodarstvo in za zdravje. Prodaja vina pada iz leta v leto.
Drug razlog je, da kdor pa ima težave z alkoholom, se akcije seveda ne bo držal, ker prenehati prekomerno piti ni preprosto. In mu bodo ti, ki se je bodo držali, v bistvu delali škodo, ker bo alkohola več na voljo zanj. Alkohol je treba kulturno uničevati, da ne pride v doseg pijancem.
Torej nikakor ne zagovarjam.

40 dni posta pa pomeni, 40 dni od pepelnice do velikonočne nedelje. Ampak glej ga zlomka, teh dni je več, če jih kdo prešteje na koledarju. Kako to? Jaz sicer vem, ampak da vidim, če še kdo ve.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.626
14.322
113
Evo mojo novo majico za te in prihajajoče dni :fredi::cheer:

pijača.jpg
 
13. jul 2011
2.677
625
113
40 dni posta pa pomeni, 40 dni od pepelnice do velikonočne nedelje. Ampak glej ga zlomka, teh dni je več, če jih kdo prešteje na koledarju. Kako to? Jaz sicer vem, ampak da vidim, če še kdo ve.

Nedelj se ne šteje, ker v nedeljo se ne posti. Od pepelnice do velike sobote je 46 dni, minus 6 nedelj je 40 dni posta. Pravoslavci imajo to še precej kot je bilo v originalu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.626
14.322
113
Ne eno ne drugo. Jaz imam oblečeno, drugi pa vidijo pa preberejo in čist štima.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Matej to niti sarkazem ni, niti cinizem. Tole se bere kot obupno dejanje otroka in zenske res rade igrajo vlogo mame pri cedalje visjem odstotku infantilnih moskih. tvoja izjava sex 2x dnevno ne pije vode.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.626
14.322
113
Oprosti, ne razumem te ravno najbolje - kaj točno se bere kot dejanje otroka? Določen % žensk se pa res rade igrajo mame ja, spet druge se pa nerade igrajo mamo ampak se toliko raje igrajo absolutno šefico s popolno kontrolo nad svojo moško copato, da ne rečem kar pancerjem ampak to ni zame. In potem imaš spet tretje, ki želijo kot partnerja samostojno odraslo in sebi enakovredno osebo kot je v neki drugi temi omenila uporabnica Jabe, če sem si prav zapomnil.

Drugače pa je bila moja izjava mišljena kot odgovor na zajebancijo mcgiverja in sicer v smislu kot kaj imam jaz od mojega načina obnašanja in rezultat je točno to kar sem napisal.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Modeli iz kluba "40 dni brez alkohola" naj gredo v KSA in ostale islamofašistične države, tam bodo lahko prakticirali celo leto/vsako leto brez.

Pepe
40 dni posta pa pomeni, 40 dni od pepelnice do velikonočne nedelje. Ampak glej ga zlomka, teh dni je več, če jih kdo prešteje na koledarju. Kako to? Jaz sicer vem, ampak da vidim, če še kdo ve.
Od srede 6.3 do velike noči 21.4 je letos 47 dni,. kar se sam ugotavljal že par dni nazaj.
40 dan bi bil 13/14 .4, vendar takrat ni polna luna. http://www.moonconnection.com/moon_phases_calendar.phtml

Torej bodo junaki lahko podaljšali alko post.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Ytbnd : sta že dva v temi povedala. Nedelj se ne šteje zraven, torej v nedeljo ni posta niti v postnem času. Hm, ali grešijo tisti, ki še v nedeljo ne pijejo alkohola? Bi znalo biti, če so si to zadali za postni cilj :).
Sicer pa se najprej določi velika noč, ki je prva nedelja po prvi spomladanski luni, potem pa nazaj izračuna, kdaj je pepelnična sreda in seveda pustni torek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ytbnd : sta že dva v temi povedala. Nedelj se ne šteje zraven, torej v nedeljo ni posta niti v postnem času. Hm, ali grešijo tisti, ki še v nedeljo ne pijejo alkohola? Bi znalo biti, če so si to zadali za postni cilj :).
Sicer pa se najprej določi velika noč, ki je prva nedelja po prvi spomladanski luni, potem pa nazaj izračuna, kdaj je pepelnična sreda in seveda pustni torek.

... s pripombo, da se nedelje kar lepo štejejo zraven.
Velika noč je prva nedelja po prvi spomladanski polni luni (torej po 21. marcu), potem se pa odšteje 40 dni nazaj in poišče pepelnično sredo.
V glavnem, neka sinteza starih poganskih običajev z iskanjem pravega datuma kristusovega križanja, ki se je zgodilo - po spominu leta 0 in ob prvi pomladanski polni luni na petek.