3D tiskalnki

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
No pa sem stestiral 200mm/s na KP3S. (Narejen pressure advance in input shaping v Klipperju)

Ikea Markus stol ima zelo visoke ročke in se ne morem zapeljat mod mizo z njimi. Zato sem vzel tale model:

In ga še znižal na minimum, ker ročke rabim samo zato da vsake toliko popravim položaj sedenja.

Povšino 180x180cm sem izkoristil do maximuma:
1658135733249.png

Kočni izdelek:
1658135748493.png

In takole ozgleda tiskanje ročk pri 200mm/s (vsi premiki seveda niso pri tej hitrosti, ker ni dovolj dolgih ravnih linih):
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bolj pomembno, kot printing speed - kakšen so pa vrednosti acceleration po oseh? Drugače pa print izgleda super!
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Bolj pomembno, kot printing speed - kakšen so pa vrednosti acceleration po oseh? Drugače pa print izgleda super!
X in Y imam na 6000 mm/s^2, Z pa na 100.
6000 sem dobil iz grafa meritve resonanc ampak bom še stestiral katera max vrednost accelerationa je dejansko primerna.

 
I

Izbrisan uporabnik 474

Je pa res, da je njegov VZBot res samo za speed printe. Vse ostalo del ana drugih printerjih :) Pa pri taki hitrosti ni toliko težava mehanika, ampak hlajenje, količina iztisnjenega materiala ter temperatura iztisnjenega materiala (PLA tiska pri 270°C)
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
hm, moj ender 3 pro se je po daljšem obdobju stanja (selitev pa take fore pa druge prioritete v lajfu) odločil srat... meče "error heating failed e1", ko pa vendarle printa pa vidim, da temperatura stalno skače za nekaj stopinj, včasih tudi za 15

verjetno crknil termistor v hotendu?

1660313712813.png
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Preveri termistor, kako leži v bloku, crknil ni, ker potem bi bili skoki višji in naredi PID tuning za hotend
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Preveri termistor, kako leži v bloku, crknil ni, ker potem bi bili skoki višji in naredi PID tuning za hotend
Fajn bi bilo tudi zategniti vse vijake na konektorjih na plati... Lahko da je zaradi vibracij kje slab stik nastal...
Pa odštekat in vštekat vse konektorje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Pid tuning sem naredil. Mislim pa, da je res kak slab stik, ker zdaj se mu pa spet malo meša, večino časa pa dela čisto normalno. Kot bi ga vsak minimalna vibracija vrgla v in iz ravnovesja :) Bom jutri vse preveril.

1660334183736.png
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
hotend sem razdrl in spucal in malo še predrkal kable. termistor izgleda lepo nameščen.

zdajle sem 2x printal povsem brez težav in brez nihanja temeperature, prej je pa pri vsakem poskusu začel piskat thermal runaway...
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

Ton13

Zelenc'
11. avg 2019
17
1
3
zdravo,
sem novinec v 3 d tiskanju.
Nabavil sem

FLASHFORGE ADVENTURER 3

sedaj me pa zanima kateri program uporabljati na windowsih.da je primeren za začetnika in kateri so nadaljevalni.
Kako narediti izdelek recimo enostaven ročaj za omaro?
Kje nabaviti filament?
Izdelati nastavek za kilski filament, ker gre v tiskalnik samo pol,kg.
Lahko kašne link prilepite oz če je kdo pripravljen na pomagati osebno.
Ima kdo enak 3 d tiskalnik. kaj ste že izdelali?
Za inoformacije se v naprej zahvaljujem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Za risanje 3d modelov - Fusion360, Onshape
Za kreiranje tiskalniku prebavljive datoteke (slicerji) - PrusaSlicer, SuperSlicer, Cura
Kje kupit filmlament - 3Djake, Azure Film, Plastika Trček (imaš pa teh trgovin polno)
Mod-i za različne tiskalnike, pravzaprav zbirališče 3D modelov - Thingiverse, MyMiniFactory, Cults3D, Printables...
 

Ton13

Zelenc'
11. avg 2019
17
1
3
kateri program je najlažji za začetnika?
pa da lahko nekja uporabnega sprintaš.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

pa so ti našteti programi normalno zvlečejo iz pašnika?

Vsi programi so Open Source, torej zastonj... Fusion360 in Onshape sta sicer komercialna programa, vendar sta za hobby-makerje zastonj (določiš za uporabo v hobby namene pri registraciji).

Kateri je najlažji? Težko reči... Morda ti bodo drugi znali kaj več pomagati, jaz sem "pristal" pri Fusion360