3D tiskalnki

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Kaj točno te zanima glede tega? Zadeva je gledano iz vidika kompozitov najbolj osnovna kaj je možno. Nobene umetnosti. Praktično nemogoče zajebat.
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Hči, nadobudna dijakinja oblikovalne šole - smer grafični tehnik, se želi podati v svet 3d tiskanja. Za začetek gleda ta tiskalnik:
https://3dshark.si/izdelek/creality-ender-5-pro-3d-tiskalnik/

Mnenja tistih, ki se spoznajo na te reči glede tega tiskalnika?
Cena je kar privlačna, je pa potrebno nanj čakati - zakaj?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Če bo oče pomagal pri sestavljanu in kasneje pri predelavah je ok. Ni pa to plug and play varianta. Pa pred prvo uporabo obvezno drugi fw naložit, ker original nima zaščite pred pregretjem plošče.
Če že ender bi jaz raje potem tole: https://www.azurefilm.si/3d-tiskalnik-creality-ender3 in dokupiš na banggoodu skr mini e3 ploščo in BLtouch. pa si še vedno pod ceno 5-ke. Pa maš boljši printer. Res, da zgubiš 5cm višine. Ampak realno gledano na printerje tega ranga ne printaš tako velikih kosov kot zmore, ker print ne traja ure ampak dneve.

Če velikost (oziroma majhnost plošče) ni problem in išče neko plug and play lično varjanto je tale tudi ok

Edino jeba je, ker grejo original not samo njihovi pol kilski filamenti. Ampak se naprinta nosilec in daš gor navadne. Samo niso več vrata na desni zaprta. Al pa naviješ na staro rolo svoj filament. Jaz sem ene 4 kile materiala skozi spustil in mi še ni zatajil.
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Tale vodič bo mogoče komu pomagal...

Glede na to da že imam OctoPrint na Raspberiju je nekako logično da dodam še LCD (za OctoDash), da lahko upravljam z octoprintom brez telefona/računalnika...

Doma sem že imel WaveShare 5" LCD touchscreen ki se všteka v PI + dodaš še HDMI konektor takole:

5inch-HDMI-LCD-User-Manual-2.JPG


Potem sem iz nule naložil na sd kartico octoprint po teh navodilih:

Ko sem prvič prižgal PI sem se SSHjal gor in sledil navodilom za moj LCD pod naslovom "Method 1. Driver installation":

Ko sem reštartal PI se je na LCDju že pokazal text od bootanja...

Potem sem sledil navodilom za OctoDash (poženeš eno vrstico):
Koda:
bash <(wget -qO- https://github.com/UnchartedBull/OctoDash/raw/main/scripts/install.sh)

Ko je končalo sem PI rebootal in dobil ERROR:
"X-server failed "no screens found(EE)"

Po nekaj guglanja sem našel tole rešitev:
Koda:
sudo apt update
sudo apt full-upgrade
sudo /home/pi/scripts/install-desktop
Ko te vmes vpraša ali želiš da se X-desktop zažene ob startupu daš "no".

Po ponovnem reštartu PIja se je na LCDju pokazal GUI octodasha.

Vprašal me je za API key ki sem ga dobil tako da sem šel na PC se povezal na octoprint web vmesnik in uredil inštalacijo do konca.
Potem sem se vrnil na OctoDash vnesel ip od PIja in kliknil get API key, potem se je OctoDash naložil do konca.

Po parih urah sem tako prišel do delujočega OctoDash-a:
main-screen.png

file_loaded.png

filament_selection.png
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Odlično... kakšna šansa je, da se tole usposobi na ne-raspberry pi zadevi? Ker sem nagnjen k reciklaži do onemoglosti imam za octoprint upokojen android box z inštaliranim armbianom. Funkcionalno podobno kot malina samo zastonj.

Drugače razmišljam, da bi sam naredil nekaj takega na osnovi esp32, ki bi potem komuniciralo prek octoprint apija.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Po moje, če usposobiš kak touchscreen da dela s tvojim android boxom potem bi moralo it.
"All other SoCs that are using an armv7, arm64, or amd64 compatible, processer are supported as well."

Manual installation:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Just... why? OCtoPrint sem že zdavnaj opustil, zaslon na printerju uporabljam pa samo live Z tune pri prvem layerju in za feed/retract filament pri menjavi filamenta... En Mini12864 LCD z Neopixel backlight, da že po barvi vidiš status... Marlin in OctoPrint are soooo 2020 :D
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Just... why? OCtoPrint sem že zdavnaj opustil, zaslon na printerju uporabljam pa samo live Z tune pri prvem layerju in za feed/retract filament pri menjavi filamenta... En Mini12864 LCD z Neopixel backlight, da že po barvi vidiš status... Marlin in OctoPrint are soooo 2020 :D
Ugibam da uporabljaš Klipper?

No da ti še odgovorim zakaj... Moj Ender3Pro ima silent plato v1.1.5. Za njo sem dal 50€ in že dve leti deluje povsem ok in je ne mislim menjat v kratkem...
Sem pa res pogrešal, da bi lahko sprožil ali pa ustavil print direkt na printerju, ko ravno nisem imel telefona s seboj. (Printer imam v garaži)
No ker imam doma en kup LCDjev sem samo poiskal primernega, ga nataknil gor in po cca 2h urah sem imel delujoč OctoDash, ki mi omgoča da zdaj
direkt na printerju dam nekaj printat kar je že uploadano na kartico preko PCja. Torej 0€ stroškov...

Moj print flow je namreč takšen:
Na PCju narišem, potem dam v Cura slicer in shranim na octoprint. Potem grem pa dva štuka nižje v garažo, kjer prižgem 3d printer in z izopropanolom spucam hotbed.
Potem pa na telefonu dam printat ali pa to naredim šele potem, ko pridem nazaj do računalnika... ;)
No zdaj bom pa imel PRINT gumb direkt na printerju, kar me bo zelo osrečilo. :aplauz: :valjamse:
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz imam tiskalnik preko USB vezan na domači strežnik, na katerem je nameščen docker Octoprint, tiskam pa preko Cura slicerja. Na začetku sem imel idejo, da bi za Octoprint uporabil Raspberry PI, vendar sta tiskalnik in strežnik eden ob drugem in sem izbral to varijanto.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
prevelika teža, pa verjetno sam 1x mal bl trdo pristaneš in imaš puzzle... če žliš, imam narejen načrt za letalo speedfire iz 6mm deprona... razpon krila 950mm... aja, pa če prineseš depron, ti ga izrežem na ploter... tako da imaš lepe puzzle :p
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Mah, če bi se mi šlo za praktično uporabo, bi tega kupil

1647723913418.png


ali pa tak kit, ki sem ga že sestavil pred 20+ leti
1647724166896.png


Za igrat, bi blo pa fajn, če bi sam lahko naredu.... V osnovni na modelarskem krožku, se mi zdi da so se resni modeli začeli pri 2m.

Pa vidim, da je prav poseben filament za avijone.... zgleda, da to postaja že mainstream v modelarstvu... brez žag, pil in balze.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Še en projekt zaključen...
Tašča je v Hoferju kupila e-kolo in ko ji je po enem letu crknila baterija je servis hotel 400€ za novo baterijo...:gorjaca:

Sem nabavil 2 bateriji 2,5Ah 40V in dva polnilca da lahko istočasno fila obe bateriji (skupaj 100€ stroška).
Potem sem pa premeril bicikl in narisal 3D modele:
1650479769220.png

Danes je bila primopredaja in je bila presrečna, ker bo spet lahko šla malo dlje kot z navadnim...

1650479844855.png

1650479867234.png

Prazno škatlo od originalne baterije sem pustil gor, ker kolo čudno izgleda brez nje...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
nekaj podobnega ima PrusaSlicer, čeprav nisem ziher, če ni tisto samo za detajle zunanjih layerjev
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pridobim kej z nadgradnjo na python3? sem samo pogledal tutorial, me je vse minilo... :D

1651503157782.png
1