3D tiskalnki

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
good point, ampak vprašanje je če je smiseln upgrade.. nazadnje ko sem pred parimi leti nekaj podobnega posodabljal mi je uspelo popolnoma vse zjebat.. :D nebi rad ponavljal tega poglavja :p
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Vikend projekt na novem Artillery Genius Pro.

Screenshot 2022-05-08 132521.png

20220508_125803resize.jpg
20220508_130223resize.jpg
20220508_131149resize.jpg
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Že nekaj časa gledam printer Kingroon KP3S, ker ga zelo hvalijo in lavfajo cele farme z njim...
Popularen je zato ker ima na X in Y osi linearna vodila in direct drive extruder, pa zelo je zanesljiv...

Prejšnji teden je pa imel Banggood tako dober deal da je bil printer 150€ namesto običajnih 200€ in sem ga kliknil. :zardelalter:

Danes je npr 160€:
https://www.banggood.com/KINGROON-K...184&p=8K0905522837201404JN&custlinkid=1921433
(aff link)

1657266927015.png


Ko sem ga sestavil sem pazil samo da so vse osi pravokotne ozr vzporedne in dodal sem PTFE cev od extruderja do profila kjer je pritrjena...

Prvi print:
1657267036784.png


Ni brezhiben je pa zelo dober... v živo še bolj kot na sliki. Plan je da printer čimprej povežem s RPI-jem na katerem bo Mainsail+Klipper.

Primer česa je sposoben ta mali printer:
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: hermann

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Enega imam, samo tale bi bil še manjši potem.... greš pa verjetno na večjega.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Enega imam, samo tale bi bil še manjši potem.... greš pa verjetno na večjega.
Jaz že imam Ender 3 Pro, ki ima površino 235x235. Printam zelo veliko ampak v 99% je predmet manjši od 10x10cm.

In tale KP3S ima 180x180cm uporabno površino, kar mi bo povsem zadoščalo sploh ker bo kmalu hiter kot strela (cca 150mm/s s Klipperjem).
Prednost manjše plate je tudi manjša teža te plate (lahko tiskaš hitreje brez ringing-a), pa hitreje se zagreje in porabi manj elektrike...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Če je komu dolgčas lahko gleda kako KP3S v živo printa bakren "krigl":

Meni je sicer že ratal postavit Moonsail + Klipper in sem že z novim softwerom sprintal prvi print.
Uporabil sem stock KP3S profil v Cura in kvaliteta je boljša kot z Enderjem 3 Pro v katerega sem 2 letih in pol vrgel cca 500€ za upgrejde...
1657567139076.png


Danes bom probal dodat še BL-Touch, tekom tedna pa še meritve resonanc z ADXL345 accelerometrom.

Trenutno edini minus vidim v hlajenju printov. Veter z blowerja je namreč speljan samo z ene strani in to se tudi opazi...
Ta del bom še moral izboljšati.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Nov član skupnosti, rešeni smo...

Ojej, glede na št. ogledov sklepam je da to eden od "naših" infŁuenserjev... :valjamse:

V videu poudarjajo, da je mogoče najnovejše Enderje sestavit v 20min. No Kingroon KP3S sestaviš v max 5 minutah, ker je treba samo dva šravfa zašravfat, da vertikalen profil stoji in vtaknat ter zategnit ledscrew in si fertik, pa stane tretjino cene Ender S1...

Creality je z Enderji naredil revolucijo pred leti, ampak zdaj so pa malo zaspali na lovorikah, ker štancajo eno in isto samo za več denarja...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ma teh low-budget printerjev je ko listja in trave, vsi enaki. 2020 profil, kolesca, bowden printhead, pa bedslingerji. Razlike so v niansah.
Nebi pa rekel, da je Creality zaspal na lovorikah. Ender in CR serije so še vedno way-to-go za printfarme, podali so se v resin tiskalnike (ki so kar solidni), Ender 6 kot low-budget CoreXY tiskalnik, ki za pol cene še vedno odpihne Pruso skozi okno... So pa res postali "štanc firma", tu pa se strinjam.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Za moj Ender 3 pro, pa že nekaj mesecev načrtujem tako veliko predelavo (povsem lasten dizajn), da bodo od originala ostali samo še alu profili. :cheer:
Material imam že ves doma, sprintano tudi že vse, samo še par ur akcije pa bo to to...
Imel bo pa dual axis (ballscrew), linearna vodila na vseh oseh, 1:4 razmerje med vrtenjem Z motorja in Z osmi, direct drive, klipper...

1657780026649.png

1657780070074.png

Je pa noro kakšne so cene kompletov direct drive extruder + hotend (bom moral očitno uporabiti BIQU H2, ki ga imam doma čeprav ni najboljši):
:bonk:
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Za moj Ender 3 pro, pa že nekaj mesecev načrtujem tako veliko predelavo (povsem lasten dizajn), da bodo od originala ostali samo še alu profili. :cheer:
Material imam že ves doma, sprintano tudi že vse, samo še par ur akcije pa bo to to...
Imel bo pa dual axis (ballscrew), linearna vodila na vseh oseh, 1:4 razmerje med vrtenjem Z motorja in Z osmi, direct drive, klipper...

Poglej priponko 57685
Poglej priponko 57686
Je pa noro kakšne so cene kompletov direct drive extruder + hotend (bom moral očitno uporabiti BIQU H2, ki ga imam doma čeprav ni najboljši):
:bonk:

Zakaj dual Z z enim motorjem? Zakaj ne it na preprost način in uporabiti dveh stepperjev? Na ta način lahko izvedeš samodejni bed leveling po X osi... Ball screw je nepotreben, navaden leadscrew z baclash fedro je čisto dovolj. Če te muči ločljivost po Z osi, daš 0.9°stepperje. Z ball screw bo pomik po Z osi bistveno počasnejši, tak da hiter z-hop odpade. Tudi bed meshing bo počasnejši...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Zakaj dual Z z enim motorjem? Zakaj ne it na preprost način in uporabiti dveh stepperjev? Na ta način lahko izvedeš samodejni bed leveling po X osi... Ball screw je nepotreben, navaden leadscrew z baclash fedro je čisto dovolj. Če te muči ločljivost po Z osi, daš 0.9°stepperje. Z ball screw bo pomik po Z osi bistveno počasnejši, tak da hiter z-hop odpade. Tudi bed meshing bo počasnejši...
Na te minuse res nisem pomislil. Bom probal kako se bo obneslo in če ne bo ok, lahk še vedno predelam na 1 os 1 motor, samo plata (Creality V4.2.7) ne podpira dveh z motorjev in posledično bi moral oba motorja zvezat na isti stepper driver in potem X leveling odpade...

V to predelavo sem pa šel zato, ker sem z dial indicatorjem izmeril, da ima leadscrew očitno ful lufta.
Npr spustim Z dol za 2mm in potem mu rečem da naj gre gor za 1mm pa gre gor samo 0,3mm, pa pošljem komando da naj gre še za 1mm pa se dvigne za 0,8mm. In to mi povsem spešta prve layerje. Na desni strani, kjer sploh ni leadscrewa je pa situacija še slabša...
Ugibam da bo dual ballscrew rešil to težavo... Mi je preciznost namreč bolj pomembna od hitrosti (ne tem printerju).

Če se mi tole ne obnese, bom res dal dva motorja spodaj pod Z osi, pa bom še vedno obdržal preciznost, hkrati bo pa Z premik lahko hitrejši...

A lahko priporočaš kakšno plato ki ima dual Z driver, pa da ne bom bankrotiral pri nakupu?

Sem pa zasledil na netu, da so tile POM backlash baje ful dobri/koristni. A ti te uporabljaš?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Na te minuse res nisem pomislil. Bom probal kako se bo obneslo in če ne bo ok, lahk še vedno predelam na 1 os 1 motor, samo plata (Creality V4.2.7) ne podpira dveh z motorjev in posledično bi moral oba motorja zvezat na isti stepper driver in potem X leveling odpade...

V to predelavo sem pa šel zato, ker sem z dial indicatorjem izmeril, da ima leadscrew očitno ful lufta.
Npr spustim Z dol za 2mm in potem mu rečem da naj gre gor za 1mm pa gre gor samo 0,3mm, pa pošljem komando da naj gre še za 1mm pa se dvigne za 0,8mm. In to mi povsem spešta prve layerje. Na desni strani, kjer sploh ni leadscrewa je pa situacija še slabša...
Ugibam da bo dual ballscrew rešil to težavo... Mi je preciznost namreč bolj pomembna od hitrosti (ne tem printerju).

Če se mi tole ne obnese, bom res dal dva motorja spodaj pod Z osi, pa bom še vedno obdržal preciznost, hkrati bo pa Z premik lahko hitrejši...

A lahko priporočaš kakšno plato ki ima dual Z driver, pa da ne bom bankrotiral pri nakupu?

Sem pa zasledil na netu, da so tile POM backlash baje ful dobri/koristni. A ti te uporabljaš?

Imam 2 Enderja 3 Pro... Na obeh imam montirano Hemero, ki ni ravno najlažji hotend. Na prvem sicer po levi Z osi nisem imel težav, imel pa sem povešanje na desni strani, kjer ni Z pogona. In to neglede na to, kako sem nastavil/privil kolesca. Ta Ender sem nato predelal na CoreXZ printer, tako da sta tako X kot Z os gnani hkrati preko dveh stepperjev, Z os se tako pomika preko jermenov. Na vseh oseh linearna vodila, na Y osi celo dvojna (levo in desno na glavnem profilu).
Plata je SKR 1.4 Turbo.

Drugi Ender nima nobenih težav po Z osi, ne na eni, ne na drugi strani. Ker težav na Z osi ni, tudi ne uporabljam backlash feder (kot ta iz tvojega linka).Ta je več ali manj stock - zamenjan hotend z Hemero, dodan BLtouch in plata je SKR Mini E3 V3.0 z TMC2209 driverji.

Moj workhorse Voron 1.8, ki je zdaj predelan na Voron Trident, pa uporablja 3 Z screwe in vsi delujejo povsem enako med seboj (vsaka Z os ima svoj stepper). Na oseh ni backlash feder. Plata SKR Octopus V1.1

Mislim, da imam še kakšno plato viška nekje v predalih. Moral bi imeti še eno SKR V1.3, ki je bila v Voronu pred menjavo za Octopus, pa ziher še imam eno V1.4 Turbo (brand new). Če se boš odločil za predelavo na dual stepper, ti odstopim eno plato skupaj z stepperji (uporabljam izključno TMC2209). Boš pa moral ohišje, kjer je zdaj plata, spremenit, ker plate niso direktna zamenjava za Creality board (direktna zamenjava so SKR E3 boardi, ki pa nimajo dual z supporta...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Imam 2 Enderja 3 Pro... Na obeh imam montirano Hemero, ki ni ravno najlažji hotend. Na prvem sicer po levi Z osi nisem imel težav, imel pa sem povešanje na desni strani, kjer ni Z pogona. In to neglede na to, kako sem nastavil/privil kolesca. Ta Ender sem nato predelal na CoreXZ printer, tako da sta tako X kot Z os gnani hkrati preko dveh stepperjev, Z os se tako pomika preko jermenov. Na vseh oseh linearna vodila, na Y osi celo dvojna (levo in desno na glavnem profilu).
Plata je SKR 1.4 Turbo.

Drugi Ender nima nobenih težav po Z osi, ne na eni, ne na drugi strani. Ker težav na Z osi ni, tudi ne uporabljam backlash feder (kot ta iz tvojega linka).Ta je več ali manj stock - zamenjan hotend z Hemero, dodan BLtouch in plata je SKR Mini E3 V3.0 z TMC2209 driverji.

Moj workhorse Voron 1.8, ki je zdaj predelan na Voron Trident, pa uporablja 3 Z screwe in vsi delujejo povsem enako med seboj (vsaka Z os ima svoj stepper). Na oseh ni backlash feder. Plata SKR Octopus V1.1

Mislim, da imam še kakšno plato viška nekje v predalih. Moral bi imeti še eno SKR V1.3, ki je bila v Voronu pred menjavo za Octopus, pa ziher še imam eno V1.4 Turbo (brand new). Če se boš odločil za predelavo na dual stepper, ti odstopim eno plato skupaj z stepperji (uporabljam izključno TMC2209). Boš pa moral ohišje, kjer je zdaj plata, spremenit, ker plate niso direktna zamenjava za Creality board (direktna zamenjava so SKR E3 boardi, ki pa nimajo dual z supporta...)
Hvala. Sporočim, kak bo razplet. Imam nekje SKR 1.3 ampak zna bit da sem jo skuril ko sem jo hotel uporabiti za CO2 laser... :p
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Ojej 2 dni sem si razbijal glavo zakaj mi adxl345 ne dela, da bi lahko naredil input shaping v Klipperju.
No in grem prerisat vezje s PCBja in ugotovim, da je adxl345 čip narobe obrnjen...
Na moji ploščici je pika levo zgoraj namesto desno spodaj: :bonk:
1657874807516.png
 
  • Haha
Reactions: ales85

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Ojej 2 dni sem si razbijal glavo zakaj mi adxl345 ne dela, da bi lahko naredil input shaping v Klipperju.
No in grem prerisat vezje s PCBja in ugotovim, da je adxl345 čip narobe obrnjen...
Na moji ploščici je pika levo zgoraj namesto desno spodaj: :bonk:
Poglej priponko 57728
Mi je ratal z najbolj cheap hotair-om in malo potrpežljivosti:
1657886647621.png


1657886486361.png

Zvečer ga priklopim RPI, naredim input shaping pa navijem hitrost na KSP3S na 250mm/s ... ;)