3D tiskalnki

I

Izbrisan uporabnik 474

Probaj še Super SLicer, ki je fork Prusa Slicerja... Na Voronu sem dal tiskat njihovo calibration cube, ki mora biti 30x30x30mm, ven je prišla 30,02 x 29,98 x 30,00mm. Sam tudi nimma nobenih težav, da je izdelek iz gabaritov ali kaj podobnega (to nimam ne na Super Slicerju in ne na Prusa Slicerju). Super Slicer ima tudi super že narejene profile za stock Ender 3 (Pro= - je ravno nečak nabavil Ender 3 Pro, out od the box, uvozila STL v Super Slicer, nastavila Ender 3 Pro z 0.4 šobo in print. Je prišlo presenetljivo dobro ven! Sem pa opazil tudi na FB skupni, da imajo ljudje z Prusa Slicerjem težave po Z višini...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Tudi sam uporabljam PrusaSlicer na svojem in dela super. Edina stvar, ki ni OK, so podpore. Vse ostalo mi ustreza. In nimam Prusa tiskalnik in nimam težav.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
jaz sem pa na cura... probal na začetku še druge, vendar se mi zdi cura najbolj trotl zihr... probaval pa sem še slic3r... ampak čist preveč komplicera...
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
jaz sem pa na cura... probal na začetku še druge, vendar se mi zdi cura najbolj trotl zihr... probaval pa sem še slic3r... ampak čist preveč komplicera...
Uporabljaš mogoče skirt ali raft funkcijo v Cura? Jaz imam namreč težavo v tem, da pri teh dveh opcijah drugače začne tiskat. Pri raftu glavo hitro spusti na posteljo pri skirtu pa zelo počasi. Težava se pojavi, ker malo filamenta vedno ven teče in pri počasnem spustu, ga ne morem dovolj hitro čistit, če glava ni čista se pla ne prime na posteljo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kaj točno je bilo slabega?
Super slicer mi je bolj všeč od prusa slicerja. Prusa mi je najbolj všeč od ostalih, ki niso Simplify.
Kaj se mene tiče je bil odličen nasvet.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Uporabljaš mogoče skirt ali raft funkcijo v Cura? Jaz imam namreč težavo v tem, da pri teh dveh opcijah drugače začne tiskat. Pri raftu glavo hitro spusti na posteljo pri skirtu pa zelo počasi. Težava se pojavi, ker malo filamenta vedno ven teče in pri počasnem spustu, ga ne morem dovolj hitro čistit, če glava ni čista se pla ne prime na posteljo.

nisem še pogruntal, ampak odvisno od printerja in preseta... pomoje imaš nekaj nastavljeno tam da naj neki vtakne na začetku gcode... ker neki časa mi je anycubic i3 delal normalno, pol pa je pri enem update začel delati tako kot opisuješ... na anet a6 in artillery x1 mi tega ne dela... tudi videl sem, da vsak malo drugače dela supporte... anet a6 mi dela najbolj vitek, i3 pa najmočnejše... x1 je nekje umes...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maiden

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
In kako se obnese tale ender? so še vedno vodilan na koleščke? te je slabša izbria kot pa mega s
Ko daš nekaj dodatnega denarja in časa gor se super obnese. Direkt iz škatle ven se pa dobro obnese. Sploh zaj ko je cena pod 140€ ni kaj razmišlat.
Fajn je če daš SKR mini E3 ploščo not. Postane tišji in ful je več spomina na voljo za dodatne funkcije. Fajn je če daš alu roko za ekstruder. Drži filament ko pes jejža. Fajn je če dodaš BL touch, za samodejno nastavitev višine (bolj ali majn pogoj, da daš drugo osnovno ploščo not, ker na originalni moreš malo čarat, da najdeš dovolj spomina za BL Touch in thermal runaway funkcijo). Pol so tu še razni dodatki za sprintat kot so razne "verige" za kable, da lepše zgleda in ji ne more cviknit.
2x Ikea Lack mizica in iz tega narediš ohišje.
Steklena plošča.

Ja ko potegneš črto je kr nekaj dodelav. Tak da če hočeš printer ki je v nulo iz škatle potem ni to to (ampak kateri za tako ceno pa je?). Če ti je pa dolgčas in ti je v veselje malo "modat" je pa pomojem odlična izbira za prvi printer. Podpore na netu kolko hočeš, dodatkov kolko hočeš itd.

Jaz če bi še enkrat kupoval nevem če nebi vzel FlashForge Adventurer 3. Tak lep paketek zgleda :D
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Jaz sem tudi to opazil. :aplauz:
Kmalu za tem sem pa "opazil" da Noctua nima 24V 40x40 vnetilatorjev. :p
(Vem da lahko daš vmes step down dcdc konverter samo to je že delo...)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Noctua ima tudi manjši pretok zraka oz. pritisk, sem imel kar nekaj težav z uporabo Noctue na Hemera extruderju, da je prišlo do heat creapa. Pa je 12V noctua laufala na 15V in po specifikacijah je dala skozi celo nekaj več zraka, kot original priloženi ventilator. Tudi na občutek je Noctua več prepihala. Ko pa sem jo primerjal montirano na extruder, pa je na izpuhih bilo občutiti bistveno manj "prepiha" - na koncu dal gor 24V Sunon, zdaj pa je "ice cold" :)