32 oz. 64-bit sistem

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ja, če imaš kakšen prastari 16bit program, potem ti na 64bit winsih ne bo delal(zadeve za dos in nekatere za win 95/98)

Sploh ni res. Recimo veliko programov, ki se uporablja v avtomobilizmu (oz. bolje rečeno avto-servisni dejavnosti) ne dela na 64-bitnih sistemih, pa gre za čisto nove programe, ki se posodabljajo večkrat letno. Ravno tako jih ne moreš pognat prek XP mode, ker ne podpirajo virtualizacije. Delajo pa brez problema na W7 32-bit.

Skoraj enako velja za razne programatorje EEPROM in FLASH pomnilnikov, ki skoraj vsi praviloma zahtevajo 32-bitni sistem, nekateri celo XP. Da o tem, da se še vedno priklapljajo prek COM ter LPT portov, niti ne govorim. Ravno tako gre za sodobne izvedbe softwara/hardwara.

Skratka, jaz sem bil na enem računalniku prisiljen šaltat iz W7 64-bit na W7 32-bit zato, ker mi večina ključnih programov preprosto ni funkcionirala. Seveda je vse odvisno od programov, ki jih uporabljaš in nekdo drug čisto normalno shaja s 64-bitnim sistemom.
Tile tvoji "sodobni" programi so gotovo v osnovi še vedno 16bitni. Če ne v celoti pa vsaj del njih-predvsem programatorji. In od tukaj imaš probleme.

Kar se tiče programov s področja avtomobilizma, niso 16-bitni, niti nimajo take osnove. Preprosto ne podpirajo 64-bitnih Windowsev, mogoče je to celo načrtno narejeno. Kar se pa tiče programov za programatorje, je mogoče kakšen od njih res na 16-bitni osnovi, za enega pa sem prepričan da ni, ker gre za relativno nov program/programator in ne podpira sistemov, starejših od XP. Slednji ravno tako ne deluje na 64-bitnih Winsih.

P.S.: Pa ni treba stavit sodobni v navednice, ker se spoznam na te zadeve in sem nasploh iz IT branže.
smirk-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
hvala za link.
sem se že ustrašil da gre samo v smeri 32->32 in 64->64.
Saj gre samo v tej smeri. Za kaj drugega rabiš novo čisto inštalacijo.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Vse na krožniku lahko poješ tudi zato, ker ti je žal, da bi se kaj pustilo oz. da bi se hrana stran metala.

Podobno kot v tem primeru.
smirk-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, saj. To sem hotel povedat. Nimaš potrebe po tem oziroma ti nič ne koristi, ampak vseeno v sebe stlačiš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Torej če prav razumem naj grem lepo nazaj na W7 32bit pa čeprav imam 8GB rama?
smile-1.gif
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Ti raje napiši ali uporabljaš kakšne specialne programe.

Za osnovno delo (office, internet, e-pošto, fotoalbumi...) ne boš imel nobenih problemov s 64-bitno različico.
Nekateri so zapeli za avtomoto diagnostične programe - če jih ne upoabljaš, potem sploh ni panike.
V skrajni sili lahko tudi na 64-bitnih Windows uporabiš emulacijo 32-bitnega okolja (Virtual machine), kjer velika večina takih programov deluje, če so delovali v XP-jih.

Druga možnost je, da se oglasiš pri kakem znancu ali prijatelju, ki že ima 64-bitne Windows in pri njem preizkusiš delovanje kakšnega programa.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Torej če prav razumem naj grem lepo nazaj na W7 32bit pa čeprav imam 8GB rama?
smile-1.gif
Tega pa res noben ni rekel. Vsaj s hitrim preletom teme ne vidim.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Eh,. jaz se tudi pol GB ne bi odrekel, ce ne bi bilo potrebno (in tukaj ocitno ni). Ce ne drugega, je to pol kolicine za en normalno delujoc VM ali pa toliko, kot mi poberejo vsa okna brskalnika ...
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Po mojih izkušnjah je še največ težav pri gonilnikih za razne zunanje naprave, ki morajo biti 64-bitni in še MS certificirani, drugače ti jih Win7-64 ne pusti naložiti (ok, možno je to v "safe mode-u" ali tudi malo bolj hekersko). Preveri, če za vse naprave, ki jih imaš, obstajajo taki gonilniki.

Drug tip problemov, ki sem ga zasledil je nujnost izklopa UAC pri nameščanju in uporabi nekaterih programov (odvisno od tega, kako in s čim je namestitveni program narejen). Jajc je to, da ti Windowsi tega ne javijo, ampak smo blokirajo program.

O morebitnih drugih problemih pa naj kdo drug, ki ima še kje drugje izkušnje.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Eh,. jaz se tudi pol GB ne bi odrekel, ce ne bi bilo potrebno (in tukaj ocitno ni). Ce ne drugega, je to pol kolicine za en normalno delujoc VM ali pa toliko, kot mi poberejo vsa okna brskalnika ...
0,5GB je 12,5% od 4GB.

Fascinantno, koliko folku teh 10 procentov pomeni. Posebej, ker če pa omeniš možnost podvojitve, pa ji jih večina začne vihati nos "eh, saj v bistvu ne rabim".
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Pisda si grem na živce, še zdej nisem nič naredil in kolebam:

a) Naložim w7 prof 64. Sistem deluje hitreje a se laho zgodi d ase spopadem z morebitnimi problemi nepodpore kakšnih gonilnikov oz programov. (S tem, da morem w7 prof 64 še kupit)

b) Naložim w7 prof 32. Sisetm je nekoliko počasnejši, odpišem 512 MB RAMA a mirno spim, ker ne bo težav z gonilniki/programi. (w7 prof 32 že imam)

Vseeno raje pozabim na 512 RAMa, kot da se mi čez čas pojavijo kakšne težave z nekimi nekompatibilnostjmi kakšnih programov ali nove opreme in treba spet vse preinstalirat in si morem pol vzem 3 dni dopusta..
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Kaj predn ga not das, tudi tak mencas ?

Ce nimas neki kikiriki star hardware, nebo tezav, pri W7 res zadeve tecejo ze kot treba. Sam ne pomnim v letu dni, da bi kaki software strajkal ( dobro, razen Oracla, ampak tam je ze jamBral bolj zaradi novih Winsev kot 32-64bit, resil sn z Virtualboxom in XP).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Eh,. jaz se tudi pol GB ne bi odrekel, ce ne bi bilo potrebno (in tukaj ocitno ni). Ce ne drugega, je to pol kolicine za en normalno delujoc VM ali pa toliko, kot mi poberejo vsa okna brskalnika ...
0,5GB je 12,5% od 4GB.

Fascinantno, koliko folku teh 10 procentov pomeni. Posebej, ker če pa omeniš možnost podvojitve, pa ji jih večina začne vihati nos "eh, saj v bistvu ne rabim".

Meni 512 MB pomeni 512 MB in v 512 MB gre - kot sem ze zgoraj napisal - marsikaj, kar mi trenutno tece na racunalniku, pa se swapa ven ob zagonu kaksne masivne igre, potem pa se nazaj ob izhodu ali zamenjavi aplikacije (alt+tab). Ce sem jih kupil, jih hocem imeti, razen ce obstaja izredno dober razlog zaradi katerega tega ne bi zelel (npr. starinski programi, ki sicer ne bi delovali, in so zame pomembni).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da še jaz pristavim svoj piskrček. Odkar so Win7 prišli ven, sem 64- bitne inštaliral vsaj na 20 računalnikov. Z driverji ni bilo nobenega problema, tudi ne na notebookih. 64-bitni driverji so na voljo za vse prastare printerje, vsaj HP-jeve. S skenerji so bile težave, ker ni bilo niti 32 bitnih driverjev. Rešili smo jih z uporabo skenerjev v XP modu. S programi nobenih problemov. Kar ne dela direktno, dela v XP modu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.465
113
Zakaj dejansko pa sploh rabiš prof. verzijo? Kaj rabiš, česar ti home premium ne nudi?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.465
113
Lej ista koda ti velja tako za 64bit, kot za 32bit verzijo. Naloži 64bit, če pa boš imel kakšen nerešljiv problem(za kar je malo možnosti), lahko še vedno greš nazaj na 32bit
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Da, se počasi nagibam k temu. Baje tudi če se pojavi težava na 64 bit sistemu, uporabiš XP mode in naj bi vse delalo.
Prehod 32<->64 zahteva clear inetall, kar pomeni vse ponovno nalagat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.465
113
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Zaradi pridružitve domeni.
Lej predno vržeš stran denar, probaj še z "god mode".
Dobiš dosti dodatnih nastavitev, verjetno tudi opcijo, ki jo iščeš.
klik

Citat:
* Create a new folder anywhere.
* Rename the folder by pasting this name exactly as it appears (copy it first):
* GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Vglavnem dobiš vse nastavitve na enem mestu, plus še nakej novih.