2 transakcijska računa

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Račun imam odprt pri SKB, bi pa imel še enega, saj bom širil posel in bom tam imel poslovnega partnerja. Vse bo sicer šlo preko mene, ampak bo pa z dvema računoma bolj pregledno.

Torej, ali imam lahko 2 računa pri skb in ali so stroški enaki? Kaj pa pošta slovenije?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Hja, na izbiro imam samo SKB in Gorenjsko banko, ker pa pri Gorenjski ne bi imel, bi imel 2 računa pri SKB.
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Lahko imaš 2 računa pri isti banki brez problema.
Glede stroškov pa vprašaj na banko
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
omejitve glede računov ni, saj ima lahko podjetje enega ali več poslovnih računov pri eni ali večih bankah.

lp
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
tjuren... v kolikor gre za širitev posla in želiš realno preglednost lahko to rešiš z ustreznim računovodstvom, saj boš le tako imel res pregledne stroške / prihodke.

TR ti bo prikazoval le prilive in odlive...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
tjuren... v kolikor gre za širitev posla in želiš realno preglednost lahko to rešiš z ustreznim računovodstvom, saj boš le tako imel res pregledne stroške / prihodke.

TR ti bo prikazoval le prilive in odlive...

Hja, računovodstvo bo tako ali tako ločeno, ampak jaz trenutno zase delam 5 stvari, potem pa bom poleg teh delal še eno in bi bilo pač zaradi mene samega lažje, če bi imel še en račun. Poleg tega bi moj partner (moj brat) lahko imel vsa pooblastila za ta račun.

Ima kdo izkušnje s PBS?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Brez problema odpreš še en račun pri isti banki za isto firmo.
Pri DBS imajo za moje pojme zelo prijazno e-banko, je čist enostavno delat z njo.
Za Abanko lahko pa povem kasneje. Tudi SKB-jeva e-banka mi je bila všeč.
Stroški bodo za oba računa enaki, edino opravnina gre glede na promet seveda.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Potem pa odpri še enega na SKB-ju. Meni je SKB všeč, ker nima certifikata za dostop do e-banke, ampak samo kompjuterček za generiranje gesla. No, pa saj to že veš.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Kaj pa tale varianta - v sedanjem poslu imam veliko dela s pošto Slovenije, je kaj ceneje, če bi to počel prek PBS?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
To ti pa jaz žal ne morem povedati. Mogoče bi kaj pomagalo pri vašem odnosu.
Za primer: banka pri kateri ima naša firma TRR, nudi veliko ugodnosti svojim zaposlenim (ugodnejše kredite, drugačno obravnavo), pa to verjetno zato, ker z nami ogromno zaslužijo). Če je pa ceneje pa ti ne znam povedat, sem pa skoraj prepričana, da bi ti dali ugodnejše pogoje poslovanja.