15m hdmi in izguba slike?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
V dnevni sobi smo obrnili postavitev in je bilo potrebno kupiti tudi daljši HDMI kabel (prej 10m, sedaj 15m).

Na projektor je prek HDMIja vezan medijski predvajalnik Boxee box. Ko je bila še stara postavitev, je bila povezava

Boxee box -> HDMI swithcer -> projektor in je vse delalo, kot mora.

Sedaj sem zadevo povezal brez HDMI switcherja (ker ga ne rabim) in se mi dogaja, da ko neham gledati neko .avi datoteko (film, serija, karkoli), mi v trenutku, ko stisnem na izhod iz predavanja (in bi se mi morala pokazati mapa z .avi datoteko), projektor vrže ven "no signal".
Večinoma ostane brez signala, včasih pa se potem na vsake par sekund za moment ali dva pokaže slika iz predvajalnika (torej folder z .avi datoteko), pa spet izgine in tako v nedogled.

Zadeva deluje spet, ko ugasnem in prižgem Boxee-ja.

Se komu sanja, zakaj je tako? Predolg kabel? Obstajajo kakšni ojačevalci? Hecno mi je, ker lahko brez problema gledam tudi 3 urni film, slika pa vedno izgine po pristiku tipke, da se predvajanje zaključi.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
V dnevni sobi smo obrnili postavitev in je bilo potrebno kupiti tudi daljši HDMI kabel (prej 10m, sedaj 15m).

Na projektor je prek HDMIja vezan medijski predvajalnik Boxee box. Ko je bila še stara postavitev, je bila povezava

Boxee box -> HDMI swithcer -> projektor in je vse delalo, kot mora.

Sedaj sem zadevo povezal brez HDMI switcherja (ker ga ne rabim) in se mi dogaja, da ko neham gledati neko .avi datoteko (film, serija, karkoli), mi v trenutku, ko stisnem na izhod iz predavanja (in bi se mi morala pokazati mapa z .avi datoteko), projektor vrže ven "no signal".
Večinoma ostane brez signala, včasih pa se potem na vsake par sekund za moment ali dva pokaže slika iz predvajalnika (torej folder z .avi datoteko), pa spet izgine in tako v nedogled.

Zadeva deluje spet, ko ugasnem in prižgem Boxee-ja.

Se komu sanja, zakaj je tako? Predolg kabel? Obstajajo kakšni ojačevalci? Hecno mi je, ker lahko brez problema gledam tudi 3 urni film, slika pa vedno izgine po pristiku tipke, da se predvajanje zaključi.

Uporabi switcher... Potem si naceloma na "starem", le daljsi kabel imas. Ce ne dela po starem je kabl definitivno problem oziroma je faked up. Na projektorju preveri ce imas vkloplje auto source selection ali razne saverje... Ceprav to verjetno ni problem ,ker si imel prej enako?

Za last resort (pred tem probaj drug kabel), KLIK

Jaz imam projektorje na taki dolzini projektorje prek dvi-extenderja in tudi signal zahebava (vcasih).
 

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Lahko da ti OK deluje predvajanje filma, ker je na nižji resoluciji / osveževanju. Malo se poigraj z nastavitvami.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Vse nastavitve naj bi bile iste, ampak bom preveril. Sem probal tudi z switcherjem, in je enako. Sprobam jutri še z 1m kablom in poročam
smile-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ti dragi hdmi kabli so načeloma nateg, če kupuješ samo 1m. Pri 10, ali celo 15m, pa so velike razlike. Tu je treba pogledati teste kablov, katerega vzeti. Poceni kitajski kabli tukaj pogrnejo na celi črti.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Za 10m sem vzel daleč najcenejšega in je delal BP 6 let.

15m sem vzel pri Delkotu, za katerega ne verjamem, da prodaja prav šrot. Je mogoče kaka fora v tem, da je kabel z ethernetom?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zakaj pa misliš, da delko ne prodaja tudi šrota? Razni izvijači in klešče so ravno to, šrot!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.137
2.480
113
Jaz sem 15 M naročil na Ebayu. Ni bil ravno poceni, dela pa dobro. Sem pa iskal kvalitetnejšega, ker je trajno položen v stropu med računalnikom in TV.