Celoletne gume...

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Ni res to, kaj pa ti misliš kako varne so zimske gume, ko je zunaj 25 stopinj, cesta pa preko 40?

Saj če bi bilo vedno -10 in sneg bi razumel, pri nas pa skoraj nikoli ni tega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Noro! Pri gumah šparat, ko le 1 m daljša zavorna pot pomeni smrt.
Upam da kupiš vsaj vsako.leto nove gume. Ker vsako leto imaš vsaj 2m daljšo zavorno pot(pri 50 kmh recimo)
Edit.
Glede na rezultate na popu popravljam 100 na 50
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
In ja 9.2.1999 sem šel s 101 in Sava exact (letne) v sneg da sem si ga na havbo rinili. (Hodil po zalet po klancu navzdol). Pripeljem se do Viča (25km) kjer smo s kombiniko iz snega vlekii 4x4 Premium avto z zimskimi gumami. Jbg, nasedel je na trebuh in....
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Noro! Pri gumah šparat, ko le 1 m daljša zavorna pot pomeni smrt.
Upam da kulis vsaj vsako.leto nove gume. Ker vsako leto imaš vsaj 2m daljšo zavorno pot(pri 100kmh recimo)
A to je vse kar si uspel dojeti iz mojega vpisa?
Folk kupuje avte za 30.000 EUR in več, potem pa celoletne gume gor, ali pa celo ulite. Tukaj bomo pa šparali, pa naj stane kar hoče.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Celoletna guma za 30k vreden avto je cca 200 eur po komadu, če je to malo dnara za gumo, potem ne vem?
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Sam vozim na m+s celo leto...
Delaš narobe, poglej si to:
https://www.adac.de/infotestra...rcePageId=31821

Kot je rekel Alan, za čez celo leto so boljše od zimskih letne gume.
Po dežju so oboje enake, za sneg so seveda primerne samo zimske, ampak na suhem, kar je vsaj polovica dni, so pa letne veliko boljše.
Kako in na kakšnem avtu ti zdržiš celo sezono na zimskih mi ni jasno, to moraš vozit kot po jajcih in imet 1.2, kvečjem 1.6 atmosferca.
Fotr mi je prodal avto s 5 let starimi Sava S3, pa to ni bilo vozno niti po suhem, v krožnem v 2. prestavi poln gas in je že mal čez 2000rpm avto izgubil oprijem, pa to je bil komaj 1.6 105KM. Pa on jih je vozil samo pozimi, če bi jih čez celo leto so verjetno že takoj drugo zimo zelo nevarne, oz. z mojo vožnjo tudi prvo poletje.

Z letnimi bi se pa dalo, če je zjutraj sneg, greš zjutraj na avtobus, če je popoldne, pa pustiš avto pred šihtom in greš 2x z avtobusom.
 
Nazadnje urejeno:

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Celoletna guma za 30k vreden avto je cca 200 eur po komadu, če je to malo dnara za gumo, potem ne vem?
In spet. A misliš, da je bi to moj point?
Pač zimske so zimske - ker so pač boljše v zimskih pogojih, pa to ne pomeni le snežnih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
So pa slabše v 99.9% primerih, ko si na cesti pri nas. Tisti 0.1% pač prilagodiš razmeram.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.816
113
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Pač zimske so zimske - ker so pač boljše v zimskih pogojih, pa to ne pomeni le snežnih.

preden pametuješ si vsaj poglej kak test michelinovega crossclimata

hint: ko ni snega je v vseh drugih zimskih pogojih BOLJŠI od zimskih gum
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
So pa slabše v 99.9% primerih, ko si na cesti pri nas. Tisti 0.1% pač prilagodiš razmeram.
No, no. Pretiravat pa res ni treba. Ne izpade resna debata.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Drugače pa imam sam že od 2. leta po izpitu dalje vedno dva kompleta gum ene od 6 top znamk, še na Puntu 1.2 60 sem imel dvoje Goodyear, pa sem delal samo 4k poleti in 2.5k pozimi. Še z dobrimi in novimi zimskimi ni mačji kašelj vozit po kakšni ovinkasti regionalki, ko te dobi sneg.

Kot je napisal že Alex v temi Gume (Pomoč in nasveti), kdor nima za dva kompleta gum vsaj srednjega razreda, bi si moral kupit avto, ki ima 155/70R13.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Hehehe...vozim hitreje kot drugi s starim 150 kojnskim n/a bencinarom. Kjer je prazna cesta, seveda. Po naselju, kjer ni neke nevarnosti, vozim 64, ce se mudi.
Nimam nekih hribov na relaciji in pridem s savinimi s3 gumami povsod.
Sodelavci iz hribov imajo podobne gume in se vsi vozijo normalno.
Avto gre, ce ni strahu
grin1.gif

Gre po snegu in plundri in dezu.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Jaz sem moji za na Corso letos kupil 2 Vredesteinke. Quadratec 5 za spredaj. Zadaj ostanejo Snowtrac 2, ker je še juhuhu profila. Verjetno bom pa drugo leto zamenjal še 2.
So celoletne, ampak profil je pa precej bolj blizu zimskim, kot letnim.

Moram rečt, da se vsaj po suhem zelo lepo peljejo. Snega pa itak še ni bilo tu naokoli.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

in kdaj te bo izucilo, da najbolje ocenjena guma ni vsemogocna? pomoje je napaka v soferju, da ne spelje ovinka za najboljsimi zimskimi gumami.
Point je bil v tem, da te tudi najboljše ocenjena zimska guma lahko pusti na cedilu v nekaterih situacijah. Torej je celoletna guma celo boljša izbira- mogoče te pusti na cedilu večkrat a to vsaj pričakuješ.

PS- v neposredni bližini tistega 180° ovinka je kar dobra gostilna. Ko bo zapadel moker južni sneg te povabim na demosntracijo vožnje. Če prideš s svojim avtom do moje garaže (brez verig ali 4WD) imaš tisti dan v tisti gostilni vse gratis- s prenočiščem vred, da ne boš vozil. če boš spil kaj nedovoljenega
evil.gif


PS- sevda, če pa ne prideš, pa imam jaz- le spal bom doma
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Nobeden še ni napisal kako se obneseje celoletne pri 30 stopinjah in več v ovinkih in na avtocesti. Tudi sam razmišljam, da bi jih kupil. Za zimo me ni strah, tiste tri dni po zasneženi cesti bom že zdržal....
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Michelinke Crossclimate zelo dobro. Letos spomladi sem jih dal gor in niti v največji poletni vročini nisem opazil, da bi se kaj čudno obnašale. Tudi kadar sem malo bolj pritisnil čez ovinke. Na mokrem so celo boljše od navadnih letnih. Na snegu pa jih še nisem imel možnosti preizkusiti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Saj zato ja.

No..za tistne petične je še opcija letna poleti in celoletne pozimi. Ker za naše razmere je "čista zimska" fajn neekonomična opcija v vseh pogledih.