Avtodom in spanje na parkirišču

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kalbo ne bluzi. Kampi so odprti med poletno sezono. Letos sem bil marca na Elbi za en teden in ni bilo odprtega nobenega kampa. Sezono začnejo 15. maja.
stupid-1.gif

Eni potujemo skozi celo leto in nam ni gušt čakat celo leto 14 dni hrčkaste - hrvaške obale.
hysterical-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:

Pa še to: tisti z 90 dnevi večinoma izven kampov in PZAjev naj mi pove, če ni še nikoli izpraznil wc kasete nekam v "jarek ali grmovje", koliko wc kaset vozi s sabo, oz. kaj naredi s polno. Ja sem že "vsipal" v jarek - nisem ponosen na to, ampak druge pač ni bilo. Južno od SLO in Istre, lahko prešteješ legalne možnosti izliva na prste ene roke (kampi večinoma ne nudijo samo te usluge). Imam pa v glavi nek "kodeks" glede tega, da vedno proč od vod, hiš, na sicer zanemarjeno mesto.

Pa še o vožnji mimo AC, spanju na črno,... jaz se ne brigam zakaj ti z mečko ali bemflom za 40+ jurjev nakupuješ v Lidl/Hofer/Spinu, tebe naj ne briga kje se jaz vozim in spim!

Če je tole malo name letelo, potem povem, da sem že kaseto spraznil v lepo obcestno grmovje. Glede na to, da ne uporabljam kemičnih dodatkov, sem to storil s čisto mirno vestjo. Ne vidim razlike ali greš 20x scat za grmovje ali pa 1x kaseto obrneš. Polnih rezervnih kaset pa nisem in nikoli ne bom vozil sabo.
Najbolj kulturna fora mi je pa to, ko se zagovorniki kulture in človeškega bivanja v hotelu userjejo v wc, potegnejo vodo in še predno pridejo na plažo že drek plava v morju.
aplauz.gif

Ne ni nate, je letelo na (ne)Resnega Samota, sem mu pa pripisal tvoje nočitve.

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Malo bluziš, ampak tega smo od prikoličarjev navajeni.
wink-1.gif

Bi te rad videl (pa domačini tudi) vozit prikolico po siciljanskih "gorskih" vaseh z 2,3m širokimi ulicami in naklonom 10+%.

No priznaj da si tukaj tud ti z AD švical ko slon, razen če imaš integrirca seveda.

2X da, je pa bilo 30°C.
wink-1.gif

A ti imaš AD, al si po naravi tako pameten?
cool-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.184
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ljudje smo si pač različni. Nekateri imajo prikolice, drugi avtodome, tretji prisegajo na hotele. In tudi avtodomarji smo si različni. Jaz na primer vedno uporabljam kampe ali vsaj PZA. Za to je več razlogov, eden večjih je boljši občutek varnosti, čeprav nisem ravno paničar.
Mi je pa avtodomarstvo zlezlo pod kožo. Ni lepšega kot da se vsedeš v kemper in greš v neznano. Ustaviš se, ko si utrujen, si privoščiš pivo, skuhaš kosilo.... Če ti kamp ne odgovarja, če je slabo vreme ipd. enostavno zalaufaš in greš dalje. Neprecenljivo je tudi parkiranje tik ob morju, res krasen razgled ko se zjutraj zbudiš.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Jaz sicer razumem ogorčenje nekaterih avtodomajev, da ne smejo ama nikjer parkirat ali bohnedaj prespat. Marikdo bi res rad potoval tako, da se temu reče potovanje. AD naj bi bil tudi temu namenjen, vsaj glede na to, da je praktično vsaj za par dni neodvisen od vodovoda, elektrike, kanalizacije....

Da se vključim v temo okoli tega. Povsod po evropi kjer sem hodil dobiš brezplačne parkinge za ADje. Ponavadi celo tako da čez dan je za plačevat (parking je za osebna vozila), ponoči pa odprejo rampo in so AD wellcome. Jasno to niso placi tipa 10m od morja, 30m od glavne turistične atrakcije ipd. ampak so navadna javna mestna parkirišča, shopping centri, ipd.! Precej se dobi tudi namenskih AD počivališč ... spet to so počivališča, to ni kamp. Se pravi prideš tja z AC, počivaš 8h, sprazniš skret v namensko deponijo, natočiš vodo in gremo dalje. Vse opisano imamo recimo tudi v sloveniji urejeno tako in se vedno več počivališč tudi ureja za AD wellcome.

Opažam pa v moji vukojebini (pa tudi drugod) zadnje čase naval zastonkarjev. Večino vzhodnjaki, čeprav prvi prišleki so bili kleni slovenci. Ti furajo pa skandinavski sistem z balkansko logiko. Uvalijo se ti na travnik (včasih celo dovozna poti ni ok, mora parkirat na najlepšo travico) in potem rabi vse pritekline sodobnega življenja ... skratka fura agregat da ima mrzel pir pa da žena lahko opere cunje v pralnem stroju (videl na lastne oči, si ne zmišljujem), potem ven pred AD postavi štedilnik (težko bi tisto imenoval žar), mulariji da bicikle ali celo motorje da se potem preganjajo po hosti in naokoli, serje in ščije jasno v grmovje da mu v AD ne smrdi ... ko konča "počitek" (večinoma se deponirajo na en plac za 1 dan, kakšni so pa tudi bolj "stacionarni") vrže pa še vrečo smeti v grmovje.

No za take imajo nekje (turistične občine) občinske redarje ki jim kasirajo in jih preganjajo. Kar je edini prav. In edino prav je da je tako tudi v tujini kjer se znajdejo "naši" in podobni balkanci s takimi navadami. Če hočeš furat z ADjem skandinavski način potem se tudi obnašaj temu primerno .. to da si avtomatično začasno lastiš 100m2 zemlje kamorkoli se parkiraš pa žal ni noben način.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
798
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Malo bluziš, ampak tega smo od prikoličarjev navajeni.
wink-1.gif


Tudi AD zabašeš v kamp in se zvališ v naslonjač s pirom v roki. Zakaj bi plačeval kamp, da ti noter leži 10+ tisoč vredna delna premičnina, ki jo ne uporabljaš, ker si na izletih? Tu se strinjam, da je dosti več cenejših in udobnejših načinov prenočitve.

Bi te rad videl (pa domačini tudi) vozit prikolico po siciljanskih "gorskih" vaseh z 2,3m širokimi ulicami in naklonom 10+%.

Romzi bi v vašem primeru imel prikolico za jurja parkirano ob morju na S Sicilije, medtem, ko bi se z avtom zlahka podil po teh vasicah. Če lahko zanj odgovorim. S tem, da je za pot do Sicilije porabil toliko manj goriva, da mu je še za pot domov ostalo. In vmes se mu ni bilo treba sociale po parkiriščih it. Pa v vasici se lahko ustavi kot gospod na parkirišču za fička. ipd.

Zgodbe okoli bluzenja.

Ala jim vera tem biznismakerjem, ki oddajajo te gajbe na kolesih za take denarje. Ni denarja v tej naši deželi, ni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Utiševalec: vse se strinjam, le vzhodnjake mi pojasni, ker slovenceljni smo najhujši vzhodnjaki in južnjaki! Vsi ostali vzhodno od nas imajo ADjev za pol Maribora, ki jih nima veliko. Če so to Poljaki, Čehi in Slovaki, pa se pač učijo od najboljših - nas - to mi je enkrat rekel Pan Miloš na Murterju. 30+ let železne zavese in edini turisti jugoslovani (večinsko slovenci), ki požrejo, popijejo in po.ukajo vse kar ne spleza na drevo - pol pa se pojdi turizem.

Valhalla: imaš dve "napakici" v razmišljanju - prikolica za jurja je že 30 let stacionirana v "Poreču" in se ne premakne več nikamor, razen s hiabom
wink-1.gif
in poraba "normalnega" avta s prikolico je max. kakih 20% nižja od mojega dojca. Drugače pa ne ti meni o sociali na parkiriščih!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
798
113
Ja ja. Govora je bilo o bluzenju. Drugače pa ne slediš dobro. Romzi ima prikolico za jurja (oprosti Romzi, če sem jo kaj podcenil) in ni stacionirana v Poreču. Spotikamo se pa ob instant avtodomčkarje, ne ob plašurje vašega kova. Tako, da je to treba dat v radar. O porabah se pa da...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Romzi ma tako za jurja, ki je vozna bolj kot tvoj AD, pa še na baterije kej šiba, tko da ne nakladej in ne posplošuj. Moja prikolca za 6 jurjev je pa postavljena istočasno, če ne prej, kot ti daš AD v vago in enako pijem mrzel pir pod tendo kot ti v cca 15 do 20 minutah.

Če si želim AD namesto prikolice...vsekakor in tud pade en takoj ko froci zrastejo. Če bom kdaj praznil kemični WC v grmovje...si dam raj kej odrezat. Se razumemo zdaj?
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Konkretno sem mislil na čehe, slovake, poljake ... delno tudi madžari, čeprav teh vsaj z AD ni veliko.

Recimo zgledni avtodomarji so pri nas nizozemci (penzionarji in ostareli hipiji), čeprav tudi veliko "prenočujejo" na črno se držijo vsaj kulture.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat - prikolice za jurja - bivalne da ne bo pomote, se ne vozijo več po cestah, Romzijeva tu sploh ni bila omenjena z moje strani.

Prevedi prosim plašurje, ker ne vem kaj imam jaz z rokovnjači.

PS: sem tudi jaz kar nekaj prikolice prevozil in ne bluzim o porabah na pamet.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Romzi ma tako za jurja, ki je vozna bolj kot tvoj AD, pa še na baterije kej šiba, tko da ne nakladej in ne posplošuj. Moja prikolca za 6 jurjev je pa postavljena istočasno, če ne prej, kot ti daš AD v vago in enako pijem mrzel pir pod tendo kot ti v cca 15 do 20 minutah.

Če si želim AD namesto prikolice...vsekakor in tud pade en takoj ko froci zrastejo. Če bom kdaj praznil kemični WC v grmovje...si dam raj kej odrezat. Se razumemo zdaj?

Smešiš se.
hysterical-1.gif



Mower stane 500+€, greva dalje?
rolleyes-1.gif


PS: zakaj "prikoličarji" vzamete vsako drugačno mnenje o vašem hobiju kot napad na vašo integriteto, tekovine revolucije,....? Saj vam nič nočemo, le nekateri smo probali travo na obeh straneh plota in nam je tista na drugi strani pač bolj všeč.

PS2: kako vas rad "prcam".
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Opažam pa v moji vukojebini (pa tudi drugod) zadnje čase naval zastonkarjev. Večino vzhodnjaki, čeprav prvi prišleki so bili kleni slovenci. Ti furajo pa skandinavski sistem z balkansko logiko. Uvalijo se ti na travnik (včasih celo dovozna poti ni ok, mora parkirat na najlepšo travico) in potem rabi vse pritekline sodobnega življenja ... skratka fura agregat da ima mrzel pir pa da žena lahko opere cunje v pralnem stroju (videl na lastne oči, si ne zmišljujem), potem ven pred AD postavi štedilnik (težko bi tisto imenoval žar), mulariji da bicikle ali celo motorje da se potem preganjajo po hosti in naokoli, serje in ščije jasno v grmovje da mu v AD ne smrdi ... ko konča "počitek" (večinoma se deponirajo na en plac za 1 dan, kakšni so pa tudi bolj "stacionarni") vrže pa še vrečo smeti v grmovje.

No za take imajo nekje (turistične občine) občinske redarje ki jim kasirajo in jih preganjajo. Kar je edini prav. In edino prav je da je tako tudi v tujini kjer se znajdejo "naši" in podobni balkanci s takimi navadami. Če hočeš furat z ADjem skandinavski način potem se tudi obnašaj temu primerno .. to da si avtomatično začasno lastiš 100m2 zemlje kamorkoli se parkiraš pa žal ni noben način.
dobr si to povedal
467716-post_slo.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
798
113
ok, ok, kar mirno, tekovine revolucije
nahrung002.gif


plašur je pri nas vandrovc, takšen ki se veliko plašuri / vandra / potuje naokoli
nahrung002.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Romzi ma tako za jurja, ki je vozna bolj kot tvoj AD, pa še na baterije kej šiba, tko da ne nakladej in ne posplošuj. Moja prikolca za 6 jurjev je pa postavljena istočasno, če ne prej, kot ti daš AD v vago in enako pijem mrzel pir pod tendo kot ti v cca 15 do 20 minutah.

Če si želim AD namesto prikolice...vsekakor in tud pade en takoj ko froci zrastejo. Če bom kdaj praznil kemični WC v grmovje...si dam raj kej odrezat. Se razumemo zdaj?

Smešiš se.
hysterical-1.gif



Mower stane 500+€, greva dalje?
rolleyes-1.gif


PS: zakaj "prikoličarji" vzamete vsako drugačno mnenje o vašem hobiju kot napad na vašo integriteto, tekovine revolucije,....? Saj vam nič nočemo, le nekateri smo probali travo na obeh straneh plota in nam je tista na drugi strani pač bolj všeč.

PS2: kako vas rad "prcam".
evil.gif

S čim se smešim? To mi res razloži. In kam bi šla dalje? Mover je 500, prikola 6 in to je to. Romzi pa nima moverja in ma vozno prikolo za jurja, kot je blo rečeno, šibajo mu pa lučke na aku, če si to mislil.

Mene si prcno samo z zlivanjem KEM WCja v jarek in pol si se čutil napadenega in si začel dr.kat.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od kod ti ideja o kem wc? Obstajajo variante brez kemije.
wink-1.gif


Smešiš se z izjavo o na daljše razdalje vozni bivalni prikolici za jurja, dalje z izjavo o hitrosti ustavitve in postavitvi v "vaservago" - osebno mi za rahel naklon dol visi, ampak vseeno imam kajle prej pod kolesi, kot ti naviješ tretje kolo in odklopiš od avta.
In nenazadje pravi prikoličarji in avtodomarji smo v 15 - 20 minutah že "mrtvo" pijani, prvi od "pira" s sosedi, ki pomagajo postavit prikolico (jebešmuverpress) na mesto, drugi pa ker kaj bolj pametnega pač nimamo za počet.

Evo pregledal avto.net in jemljem nazaj to o za jurja vozni prikolici: da se ne mučite od tistih do 1.000 € sta dve vozni, ostale so v depojih ali AC na Hrvaškem. Izvzel sem prikolice nekega preprodajalca, ki "vam jih dostavi na VAŠU LOKACIJU". In po nakupu se šele začne.
wink-1.gif

Ravnokar se na enem forumu predstavlja prenova/obnova ene prikolice za krepko več kot jurja, kupljene od poštenega prodajalca - tako čez palec jurja za sanacijo z lastnim delom.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Če je varianta brez kemije je druga stvar.

Govora je blo o Romzijevi bivalni prikolci za jurja in ta je res vozna na daljše razdalje, je pa res, da je pol treba znat tud orodje v roki držat. Ima pa svega i svašta po anetu ja od napol razpadlih zabetoniranih, ni da ni. Za 4 dobiš solidno, za 6 greš lahko pa mojo pogledat, v piko in si upam z njo kamor hočeš. Tako ohranjen AD s toliko ležišči bi me stal od 25 pa gor in to je edini razlog, da nimam AD.

Jest mam prikolo, urejeno tako kot imam sedaj, v 20 minutah v vagi in pijem že tadrug per, ker rabim sam eno roko zato da se odpelje na mesto in na kajlo, če je treba, tace so dol pa tud ekspres, res pa je, da mam laufarje takrat zraven (beri mulce) ki podložijo klocne pod tace. Kak vandrovec, ki se mu hebe za naklon je še hitrej na placu verjetno ja, večina se pa lep čas zafrkava s kajlami, pa naprej, pa nazaj. pa dol pa gor.

No upam da se srečamo kdaj kje, pa spijeva kak pir, da bo mir.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče pa sva se že kje
wink-1.gif


Laufarji so spremenljivka in sam si napisal, da ko jih ne bo več boš kupil AD - valjda da bo manj laufanja.

Ja WC je SOG - brez kemije, pa da priznam sem tudi že kemijo kdaj zlil v naravo. Ni veliko razlike s "cetom" ki se v slabše urejenih kampih cedi izpod pomivalnih korit po ploščicah na "kamenje", ali pa ko "teta" v kampu zlije "odpadno" vodo od kuhanja v mejno grmovje med parcelami,... Ja takle mamo, večinoma nismo svetniki, tisti ki so, so kmalu v marmorju.

PS: da zaključimo o Romzijevi prikolici "za jurja", naj sam pove za koliko jo proda.
wink-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Malo bluziš, ampak tega smo od prikoličarjev navajeni.
wink-1.gif


Tudi AD zabašeš v kamp in se zvališ v naslonjač s pirom v roki. Zakaj bi plačeval kamp, da ti noter leži 10+ tisoč vredna delna premičnina, ki jo ne uporabljaš, ker si na izletih? Tu se strinjam, da je dosti več cenejših in udobnejših načinov prenočitve.

Bi te rad videl (pa domačini tudi) vozit prikolico po siciljanskih "gorskih" vaseh z 2,3m širokimi ulicami in naklonom 10+%.
Marezige in Sv. Anton sta dovolj dober približek?
hysterical-1.gif