Maček in metek

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Zgleda, da bom moral spet jst.....

Enemu je tale maček sral po njivi, tacal po avtu ali se gonil ponoči pod oknom.

Edino, kar me pri tej stvari moti je, da je žival fasala namesto lastnika ...(samocenzura, da mi ne bo apolo spet kaj pisal).

Če imaš žival, potem jo imej doma, da se ne dogajajo zgoraj naštete stvari. Če pa živijo na osamljeni kmetiji, se pa globoko opravičujem.



edit: disclosure Imam tudi sam mačka.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Enemu je tale maček sral po njivi, tacal po avtu ali se gonil ponoči pod oknom.
Ja in? To pomeni, da če meni nekdo stopi na vrt, popraska avto ali se dere pod oknom, lahko enostavno streljam na njega? Pa saj nismo v divjem zahodu. Kdor je to storil, je mentalni bolnik in čisto nič drugega.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Enemu je tale maček sral po njivi, tacal po avtu ali se gonil ponoči pod oknom.
Ja in? To pomeni, da če meni nekdo stopi na vrt, popraska avto ali se dere pod oknom, lahko enostavno streljam na njega? Pa saj nismo v divjem zahodu. Kdor je to storil, je mentalni bolnik in čisto nič drugega.

V bistvu v ameriki lahko, pa še tožiš ga potem.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Kdor je to storil, je mentalni bolnik in čisto nič drugega.
Seveda, za mačka kaznovat obstajajo drugačni načini, vodna pištola (mini frača) npr etc. Če pa je bedak že moral uporabit zračno pištolo/puško, bi lahko not dal pšenično zrno ... bi bila kinetična energija bistveno manjša in bi muc samo odskočil. Ampak v vsakem primeru voda zmaga ...
redface-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Samo primitivni slabiči se znašajo nad živalmi ... pa otroci, toda otroci takoj že v prvem poizkusu dojamejo, da to ni ok.

Muca je treba dat operirat, čimprej. Če veterinar pravi da ne, je treba veterinarja zamenat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Zgleda, da bom moral spet jst.....

Enemu je tale maček sral po njivi, tacal po avtu ali se gonil ponoči pod oknom.

Edino, kar me pri tej stvari moti je, da je žival fasala namesto lastnika ...(samocenzura, da mi ne bo apolo spet kaj pisal).

Če imaš žival, potem jo imej doma, da se ne dogajajo zgoraj naštete stvari. Če pa živijo na osamljeni kmetiji, se pa globoko opravičujem.



edit: disclosure Imam tudi sam mačka.
smirk-1.gif

Sej naslednjic ti ne bom pisal ce si ze tok slabo to sprejel.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Držim pesti, da se muc izvleče. Tistemu, ki je to naredil pa privoščim, da bi enkrat srečal prav tak metek.

LP

takih "prascev" ja na tem forumu kr nekaj. Sej vidiš kako se hitro pofočkajo vpravih temah. o pseh in mačkah.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ksz
Kdor je to storil si ne zasluzi drugega kot pocasno in boleco smrt.

Ker pa so gospodarji (saj vemo da smo mi njihovi suznji ane) vedno bolj ogrozeni pa bi bilo dobro da jim zrihtamo bojna vozila:
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0b9WPLrQUdI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Predvsem lastniku mačka je treba nekako obrazložit, da maček NE SME hodit drugje, kot po njegovem posestvu. Če bi zanj skrbel tako, kot je treba, se to verjetno ne bi zgodilo. Z zakonom bi bilo treba prepovedat, da se domače živali takole gonijo vsepovprek... Kazen mora biti vzgojna, kar tale ni. Zračna je prehuda šola.
Drugač pa, eni mački so hodili scat in srat v mojo solato v rastlinjak... Zdej ne hodjo več:)
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Pomoje, če bi ga v vrat zadel, bi padel dol.... se dobijo pa tudi ta hude zračke.

 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ksz
Kdor je to storil si ne zasluzi drugega kot pocasno in boleco smrt.

Ker pa so gospodarji (saj vemo da smo mi njihovi suznji ane) vedno bolj ogrozeni pa bi bilo dobro da jim zrihtamo bojna vozila:
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0b9WPLrQUdI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Predvsem lastniku mačka je treba nekako obrazložit, da maček NE SME hodit drugje, kot po njegovem posestvu. Če bi zanj skrbel tako, kot je treba, se to verjetno ne bi zgodilo. Z zakonom bi bilo treba prepovedat, da se domače živali takole gonijo vsepovprek... Kazen mora biti vzgojna, kar tale ni. Zračna je prehuda šola.
Drugač pa, eni mački so hodili scat in srat v mojo solato v rastlinjak... Zdej ne hodjo več:)

Meni je tudi nekdo mačka prestrelil, a je imel izredno srečo je šel naboj "samo" čez lice. Ampak to ga je moral prijazno in hinavsko počakat vsaj na en meter, ker zračka nima moči da tako prebije.

Pa tudi jaz jih preganjam iz parcele. Neškodljivo, iz zabave se zaženem za njmi. Zdaj že zadostuje da začnem odpirat vrata, slišijo in jo ucvrejo.

Ampak mačku lahko prepoveš kaj takega edino da ga zapreš. Mačka imet zaprtega v hiši nima smisla, razen če si sredi mesta mogoče. Če te tako moti en maček ko maršira po parceli, te moti tudi vsa ostala golazen od miši do slepcev (maček je itak mnogo bolj čista žival od človeka)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
cbb kako si jih odgnal?

Moja zalaufa sesalec. Zgleda da oddaja nek ultrazvok, ker se mačka v hipu odseli do jutri zjutraj
grims-1.gif
.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
KSZ.

Malce pozno, preden doktorirate. Tale kos svinca v riti od mačka nima nobenega vpliva na njegovo zdravje. Pobralo bi ga lahko če bi prišlo do infekcije, ampak to bi se videlo na rentgenu in pa tudi iz rane bi se cedilo (če gre za svežo rano). Zastrupitev s svincem bi bila mogoča samo dolgoročno oz. bi bila kronična in nebi imel maček takih akutnih/nenadnih težav.

Sicer pa 40.5C je za mačka malce povišana temperatura, mačke imajo namreč višjo normalno telesno temperaturo kot človek. Tam do 40C je za mačka čisto normalno (merjeno s termometrom v rit).

Offtopic: z močenjšo a vendar legalno (brez dovoljenj) zračko do 16J oz. 200m/sec se da BP sneti mačka z razdalje 10m ali več samo znat je treba ciljat. Vsekakor strel v debelo mačkovo rit ni ravno "smrten". (pa ne da bi odobraval karkoli od tega)
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ti si ze videl macka od blizu? psa tezko obdrzis na svojem posestvu, kaj sele macka.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Folk bojte hvalezni za macke, ker ce jh ne bi blo bi nas raznorazni glodalci preplavili.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.004
5.716
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ksz
Kdor je to storil si ne zasluzi drugega kot pocasno in boleco smrt.

Ker pa so gospodarji (saj vemo da smo mi njihovi suznji ane) vedno bolj ogrozeni pa bi bilo dobro da jim zrihtamo bojna vozila:
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0b9WPLrQUdI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Predvsem lastniku mačka je treba nekako obrazložit, da maček NE SME hodit drugje, kot po njegovem posestvu. Če bi zanj skrbel tako, kot je treba, se to verjetno ne bi zgodilo. Z zakonom bi bilo treba prepovedat, da se domače živali takole gonijo vsepovprek... Kazen mora biti vzgojna, kar tale ni. Zračna je prehuda šola.
Drugač pa, eni mački so hodili scat in srat v mojo solato v rastlinjak... Zdej ne hodjo več:)

Meni je tudi nekdo mačka prestrelil, a je imel izredno srečo je šel naboj "samo" čez lice. Ampak to ga je moral prijazno in hinavsko počakat vsaj na en meter, ker zračka nima moči da tako prebije.

Pa tudi jaz jih preganjam iz parcele. Neškodljivo, iz zabave se zaženem za njmi. Zdaj že zadostuje da začnem odpirat vrata, slišijo in jo ucvrejo.

Ampak mačku lahko prepoveš kaj takega edino da ga zapreš. Mačka imet zaprtega v hiši nima smisla, razen če si sredi mesta mogoče. Če te tako moti en maček ko maršira po parceli, te moti tudi vsa ostala golazen od miši do slepcev (maček je itak mnogo bolj čista žival od človeka)

aplauz.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
maček je itak mnogo bolj čista žival od človeka)
soseda še nisn vido da bi mi lukno skopal med solato pa se not posral. Mački so to delali večkrat