Kampiranje in šotori.

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
softi, 14 dni nazaj sem nabavil zelo lepo ohranjeno kamp prikolico (za 4 osebe) v "zrelih letih" za male pare, ker:
1.) sem pogruntal da šotora, vse šare ki naj bi jo rabil zraven, žene, otrok in biciklov enostavno ne zbašem v in na avto
2.) imam vlečno kljuko in tovorno prikolico (varianta, kam nabasat vso kramo) ampak ....
3.) točka 2 s pripravami in postavitvijo šotora se mi zdi da je tumač in če že vlečem s sabo prikolico naj bo taka da lahko spim v njej

Poročam čez dobre 3 tedne po enem pošteno podaljšanem vikendu kako sem zadovoljen
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
2
1502941-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 1502941-Zajetaslika.PNG
    1502941-Zajetaslika.PNG
    177,3 KB · Ogledi: 389
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
softi, 14 dni nazaj sem nabavil zelo lepo ohranjeno kamp prikolico (za 4 osebe) v "zrelih letih" za male pare, ker:
1.) sem pogruntal da šotora, vse šare ki naj bi jo rabil zraven, žene, otrok in biciklov enostavno ne zbašem v in na avto
2.) imam vlečno kljuko in tovorno prikolico (varianta, kam nabasat vso kramo) ampak ....
3.) točka 2 s pripravami in postavitvijo šotora se mi zdi da je tumač in če že vlečem s sabo prikolico naj bo taka da lahko spim v njej

Poročam čez dobre 3 tedne po enem pošteno podaljšanem vikendu kako sem zadovoljen

kaj je to male pare..in kako vozno je.

men ni gušt vikende vlečt prkolo okol.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
1300€. Popolnoma vozno - ne veš da pelješ, naletna zavora dela tako kot mora.
Tudi meni ne. Podaljšan vikend (recimo čet, pet, sob, ned) pa komot.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Da si še jaz sposodim tole temo...

Poletje je pred vrati, jaz se konstantno potepam po alpah in kanjonih, za kakšen avtodom ni fičnikov, zato bom šel verjetno v nakup qechuinega hitropostavljivega šotora (2 Seconds III). Kako je pri teh šotorih glede vodotesnosti - deklarirano je 2000mm vodnega stolpca. Bi v takem šotoru človek lahko prenočil kakšno deževno noč (kakšno hudo deževje valda ne pričakujem da bo zadeva prenesla) ali je teh 2000mm bolj blažev žegen?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Da si še jaz sposodim tole temo...

Poletje je pred vrati, jaz se konstantno potepam po alpah in kanjonih, za kakšen avtodom ni fičnikov, zato bom šel verjetno v nakup qechuinega hitropostavljivega šotora (2 Seconds III). Kako je pri teh šotorih glede vodotesnosti - deklarirano je 2000mm vodnega stolpca. Bi v takem šotoru človek lahko prenočil kakšno deževno noč (kakšno hudo deževje valda ne pričakujem da bo zadeva prenesla) ali je teh 2000mm bolj blažev žegen?

Ker sem tudi sam popolen laik pri kampiranju, tudi mene tole zanima. Kakešn naliv v praksi pomeni?

Pole gtega, glede na to, da tema ni orientirana samo na šotore.
Kaj poleg šotora je še minimalno obvezna oprema? Dobro vem, da je stvar posameznika ampak ok.
Recimo, kaj priporočate za spanje - je 5 cm samonapihljive pene dovolj?

Verjetno bomo to leto vžgali eno kamp opcijo, gledamo Korizko ampak nimam še nobene opreme. Gre za za familijo z 2,5 letnim otrokom. Mam očutek, da bo cel žur
smile-1.gif
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
@softi: deklarirano solo, ampak se najde kakšna košuta, ki bo delala družbo v šotoru
smile-1.gif


@Pakul:

Mi sicer dosti kempiramo. Ravno čez slabe 3 tedne se spet odpravljam na korziko. Imamo malo večji šotor (6 oseb), ki je za dobro vreme, ampak tega se mi ne da postavljati vsak vikend za 1-2 osebi... Za spanje uporabljamo napihljive jogije - cca 20cm. Ornk komfort. Ampak to je praktično samo če greš na eno lokacijo, tam postaviš šotor in ga ne prestavljaš. Če pa se prestavljaš vsak dan od kempa do kempa je pa druga pesem - za te primere mam jaz thermarest blazine - ene 2-3cm. Za mene je čisto ok.

Med obvezno opremo štej še:
- stoli
- miza
- kuhalnik
- kanister za vodo
- hladilna torba
- plastnični krožniki in kozarci (pa ne tisti za enkratno uporabo! :p)

Pol so pa tu še "nice to haves":
- sestavljiva omarica za kuhinjske zadeve (če boš vedno na istem mestu)
- viseča mreža
- hladilnik
- tenda za senco
- štange in platno za ograjico, če želiš imeti vsaj malo zasebnosti (tako-tako)

Drugače pa z 2,5 letnim otrokom je čisto fajn. Mi smo hodili v kamp od bratovega 1. leta dalje, polbratje pa so tudi dali vse to skozi...
smile-1.gif
Kampiranje je lifestyle.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
V takem šotoru sem prespal kar nekaj noči, tudi deževnih.

Z vrha zlepa ne premoči. prej je problem prevelik talni vodostaj, če sproti ne odteka.
Problemček se pojavi, ko vstopaš in izstopaš iz šotora, saj si nekaj voe/svinjarije not prineseš z nogami, nekaj pa ti pade dežja v šotor saj ni sprednjega nadstreška. Če umakneš spalko al karkoli pač že imaš od vhoda stran, problemov praktično ni, saj tisto vodo z lahkoto obrišeš.

Je pa dobro, če v primeru slabega vremena zabiješ vse kline in primerno fiksiraš šotor, ter da se z notranje strani čim manj dotikaš platna.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
Jaz imam Quechuo 2 sec air III. Kupil sem jo lani pred poletjem in že imel priliko testirat.

KLIK

Šotor je preživel hudi lanski naliv na Hrvaškem morju. To je bilo takrat ko je drevesa ruvalo po kampih in nevem kaj še vse.
Spat sicer nisem mogel
evil.gif
ampak suho pa je blo skozi celo noč.

še Hujši test pa je doživel ob Hockenheim ringu proti koncu poletja. 3 dni nonstop dež.
2/3 šotora je dobesedno blo v mlaki (zdaj vem da v jamo ne postavljam več šotora).
Notri v šotoru je bilo vse suho edino vodno posteljo sem imel ( dobesedno nad vodo spal).

Super šotor. mogoče malo preveč prostora zavzame ko je zapakiran.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Problemček se pojavi, ko vstopaš in izstopaš iz šotora, saj si nekaj voe/svinjarije not prineseš z nogami, nekaj pa ti pade dežja v šotor saj ni sprednjega nadstreška.

to je en večji minus tega šotora. Jaz si za letošnjo poletje iščem dodatno strehico ki bo to težavo odstranilo. Ali pa nakup TEGA .
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Odlično! Hvala.
Potem te bom pa tudi še glede Korizke kaj povprašal. Mi nameravamo tam nekje sredi julija in upam, da še ne bo gužve zaradi Italjanov. Ne vem niti kako je z vodo/vetrom na Koriziki?

Ja glede te opreme mi je kar jasno. Mah celo življenje že hodim po nekih hotelih in podobno pa sva si rekla, da gremo še mal s šotori poizkusiti
smile-1.gif
Tudi sam se nagibam k večjim šotorom ravno zaradi tega, če je slučajno dež, da imaš še nek predprostor tudi pokrit pa se malce pozabavaš. ampak tam za 4 osebe, bi bil za nas tri kar dober + predprostor.
Glede teh napihljivih pa ne vem. Sva enkrat spala na eni kaj jaz vem ti turbo maksimus al kaj že. fora je, da imam jaz 105kg (190cm), ženma pa 55kg. In sam da sem se premaknil jo je skoraj dol vrglo
smile-1.gif


Kako je pa kaj z elektriko v kampih na Koriziki. Pač pride prav že samo zaradi prenosnega hladilnika ali kaj podobno? Aja pa še seveda, če mi znaš kakšen kamp svetovati - da je seveda primeren za tamalo. V planu imava sicer, da bova malce krožila. Tako da tam bova cca 14 dni, pa rečmo da ene 3-4 dni na kamp, odvisno kako bo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če si solo je meni včešna opcija karavan, enoprostorec. sam sem v mondeo karavanu večkrat prespal in moram rečt odlično. zamaka ne. greje, ma elektriko..ne vem...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Vsekakor. Če pa moraš v dveh mesecih nabaviti 80% opreme za kampiranje, pa je malo drago za nekoga, ki še ne ve ali bo naslednjo sezono v kampu ali apartmaju
evil.gif