Kampiranje in šotori.

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Kako premalo? Kolega je visok cca. 2m in težek dobrih 120kg, pa nima problema s 7 cm debelo blazino. Malo jo še napihni na pljuča, če ti je slučajno premehka oz. čutiš kamne pod hrbtom.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Verjemi, da se duval in mi ne pomaga. Začne me v hrbtu ščipat, zato si vedno napihnem tisto veliko blazino za vodo in spim pod drevesi. Samo včasih je ponoči premrzlo in bi se zavlekel v šotor.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Ne pijem, jeba, vem
smile-1.gif


Kaj pa tole?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Stvar osebnih preferenc. Jaz sem v zadnjih letih vsaj 10× po dva do tri tedne prespal v šotoru na napihljivi postelji aka turbomaksimus. Sem imel ene tri ali štiri različne, razlika v kvaliteti se pozna, je pa treba po prvi noči vsako dofilat .Za točkovne obremenitve (izvajanje Kamasutre) je neugodna, bolj na izi pa b.p.
Važno je da je zgoraj pliš oz. žamet, da ne drsiš, pa obvezno eno navadno bombažno jogi rjuho prek. Jaz na tem spim ko bog. Za razliko od moje sestre npr., ki znori, če jo samo omeniš. Probat, ni druge.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Kupi še eno in jo daj na to pa bo 14 cmm, seveda spanje na teh blazinah ne nudi udobje domače postelje, zato pa je dobro če imaš malo š p e h a , hhaha.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Meni je 5 cm iz hoferja super, malo jo dopihnem in nikoli ne pridem do tal, če se ne res na koleno dol naslonim. Na turbo maximusu pa ne spim v življenju več, raje na tleh. Ko se tam zjutraj zbudim sem cel polomljen. Moji je pa valjda super, ker je za njo trdo, ker jo moja teža v zraku drži.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Ne vem, na temle je zadnjič gazda ležal sredi trgovine in je zadeva zgledala kar solidno. Za probat je. Tisto ergonomsko je po mojem potrebno jemati s precej rezerve. Meni sicer ni zanimivo, ker že imamo vsak svojo blazino in dokler je stvar udobna, je pomembna le preprosta in hitra (de)montaža. Poleg tega pa ponavadi med premiki od kampa do kampa pustim blazine kar raztegnjene (dam pod streho).
Kaj za eno blazino pa zdaj uporabljaš? Mi smo pristali na Artiacu oz. TrangoWorld in meni je to top blazina. Celo tistih 7cm je veliko. Ko sem 3 dni spal na 5cm je bilo ravno tako uredu. Sicer sem bolj light sorte, ampak razliko med npr. Outwell in Trango blazino enake debeline sem opazil.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Kaj pa te zanima? Poleg tega, da je 90 več kot 70 in manj kot 105
grin1.gif

Le toliko bodi pozoren, da ne kupiš blazine, ki je večja od šotora
evil.gif
Odsvetujem pa nakup ene široke blazine za 2 osebi. Razen, če boš sam na njen ležal.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Jaz imam tega in je top shit roba.

Ne vem pa kaj naj naredim, ker imam samonapihlhjivo blazino, debeline 7cm, vendar mi je premalo. Vsi pa kurcate tele blazine. Je kakšna pametna rešitev?

A se hecaš? Imel sem do lani 3cm in sem spal na njej kot dojenček. Ker se je odlimala po varih, sem zaradi "doživljenske" garancije in napake na materialu dobil novo, oz sem malo doplačal in vzel 4cm. Za ženo in otroka mam pa dvojno, 7 cm, pa je tudi dovolj
smile-1.gif
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Zanima me kje dobiti širino 90cm, ker se mi otrok s standardno široke, no pravzaprav ozke, sredi noči skotali dol. Kot si že sam ugotovil, pa ne sme biti preširoka glede na razpoložljivi prostor in zato pristanemo na (2x)90cm. Po možnosti naj bi bila cena največ Hofer varianta x 2 za eno blazino. Ali so to le pobožne želje?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Kolikor vem, 90cm žal ni standardna širina. Samonapihljive (in verjetno tudi druge) blazine so cca. 50, 65(70) in potem še tam okrog 105 in 130 (za dva). Verjetno boš moral iskati drugo rešitev za to, da otrok do jutra ostane na blazini. Ali ga daš v spalko ali pa okrog blazine zadelaš s kakšnimi dekami ali kaj takega. Naš ima 65cm široko blazino in bi se verjetno ravno tako skotalil dol, če ne bi ob njem spal jaz s svojo 2cm debelejšo blazino.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Vse kar je dvojnega je drago nekaj takega je to -- http://www.camp-ing.si/categories/Blazine-in-podloge/ --podobne ima tudi Merkur , so cenejše in so Bruner-jeve , mislim da bi za otroka bila kakšna manjša napihljiva bolj primerna kot te samonapihljive, sicer pa je z spanjem otrok v šotorih včasih problem ker se v kratkem času težko privadijo na ležišče tako bi ti svetoval da bi blazino nabavil že prej in otroka postopoma navajal na ležanje in spanje na taki postelji.
 
Nazadnje urejeno: