Korzika..

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
.. z avtom in 15 mesečnim dojenčkom?
Ali je to primerna destinacija, koliko časa približno se rabi do tja (vključujoč trajekt)? Kateri del Korzike izbrati?

Radi bi:
- senco za malčka
- mivkoooo
- ne prehude cene hotelov in hrane

Predlagate kaj drugega?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Okrog 600 km do Livorna potem pa še 4 ure trajekta do Bastie, peščenih plaž imaš kolikor hočeš, za hotele ne morem rečt mi smo bili v bungalovih ...za 4 osebe je bil 50€ na dan, notri si imel vse. Kateri del izbrati??? men je bil najbolj všeč jug kar se plaž tiče pa zahodni ampak pesek imaš povsod. S dojenčkom.......kaj pa vem.........v kak bolj turističen kraj mogoče.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.373
9.808
113
kod Džej-Zija
Najbrž si mislil vzhodni del, ker zahodni je do Porto Vecchia skalnato kamnit. Vzhodni del je pa od Bastie do Bonifacia praktično ves peščen.

Pred leti smo s toliko starim otrokom kampirali, brez kakršnih koli težav. Edino s sabo je fajn imeti eno veliko plahto, da jo v kampu napnete na drevje za senco.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Večina očitno na Korziki kampira, kako pe je s hoteli oz. prenočišči? Ker šotor nam ni najbolj blizu
frown-1.gif

Glede stroškov sem malo preračunal - trajekt pride s kabino v obe smeri 200 EUR (jackpot), pa še recimo 1500 km, skupaj ene 350 EUR za pot. Za hotele bi dali cca. 50 EUR * 7 dni = 350 EUR, pa še hrana pa smo pomoje na tisočaku za en teden.
Ni ravno poceni..
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Ja mislil sem vzhodni del moja napaka, kar se hotelov tiče res nimam pojma poglej malo po netu, mogoče tudi kak apartma
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.373
9.808
113
kod Džej-Zija
Na Korziki imaš izjemno razvejano verigo hotelov z dvema zvezdicama. Kaj več kot dve zvezdici boš težko našel (Bastia, Ajaccio, Porto Vecchio, potem se pa počasi konča). Ti hoteli z dvema zvezdicama so načeloma dokaj ugodni, niso pa nič posebnega, kar se udobja tiče. Seveda so opcija tudi bungalovi, samo o tem ti težko kaj pametnega povem, ker jih še nisem uporabljal. Največ sem jih opazil v Ajacciu, vendar so bili za takratne razmere svinjsko dragi.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Ne bi priporočal,avto,dojenček in pa hotel na korziko ne bo najceneje prišlo.Če hočeš dober hotel,kot razumem,potem raje išči kakšen letalski prevoz z hotelom.Seveda,če je možno zaradi otroka,čeprav 15mesecev,bi že šlo.Jaz poznam takšne primere.Ker na korziko,pač vsi, ki hodijo,gredo kampirat ali pa bungalov in svoja kuhinja.Seveda to ne pomeni,da ne greš tudi ven jesti
smile-1.gif
saj si vendar na dopustu.
Samo korzika in sardinija,če hočeš biti v dobrem hotelu in zunaj jesti,spada bolj v elitne destinacije.Je kar hitro tam od 800 eurov naprej,po osebi na teden.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Z mulčkom naj gre raje v Grčijo z letalom.

Mosseero: veš mogoče ime te verige hotelov na Korziki?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
957
113
Seveda bi se dalo...

Do Livorna potrebuješ nekje okoli 6 ur od slovensko italijanske meje dalje. Vzami še nekaj časa viška, če se bo potrebno zaradi otroka ustaviti. Vzameš prvi jutranji trajekt, tako da potuješ ponoči, ko je prijetno hladno. Na trajektu obvezno vzami kabino, kjer odložiš vso kramo za otroka. Po potrebi lahko tudi podremljete. Na trajektu (moby) imajo tudi ogromno otroško igralnico.

Hotelov takorekoč ni. So pa apartmaji, oz. mobilne hiške. Plaže imajo takorekoč vse mivko. Tudi tiste na zahodu, ki so sicer bolj skalnate.

Priporočal bi celotno vzhodno obalo, ki je manj gorata, pa tudi cestne povezave so odlične. Potem bi bilo primerno tudi na severu do Calvija in jugu Bonifacia. Zahodno obalo pa si prišparaš do naslednjič, ko bo otrok malo večji, potovanje pa manj zahtevno.

Na vzhodni obali sem bil v tem kampu:
http://www.marina-aleria.com/en/visite_en.htm
Tu imajo mobilne hiške, ki sicer resda niso poceni... Plaža je mivkasta, sanitarije urejene, imajo tudi otroško igrišče in en del plaže, ki je nekoliko bolj namenjen otrokom... Mivka se nekoliko bolj počasi poglablja...

Na jugu sem bil pa v tem kampu:
http://www.campingdiliccia.com/
ki je tudi primeren za otroke, vendar nima svoje plaže, vendar so v bližini (5-15 min z avtom) zelo lepe plaže. Imajo pa tudi mobilne hiške.

Mobilne hiške v sezoni niso poceni, idealen dopust na korziki je s šotorom. Ne vem, mogoče dobiš kakšno dobro ponudbo za apartma.

Sama vožnja ne bo problem, plaže tudi ne... Edino namestitev, če to ni šotor...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.373
9.808
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Z mulčkom naj gre raje v Grčijo z letalom.

Mosseero: veš mogoče ime te verige hotelov na Korziki?

Morda sem se malo narobe izrazil. Ni ravno veriga kot Lidl ali Hofer. Hotel sem reči, da praktično v vsakem večjem mestecu obstaja hotel z dvema zvezdicama. V Lonely Planet-u so prav za vsako vas vse opcije prenočevanja naštete.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
na korziki ni glih sence.. je samo tvoja marela in über vroč pesek.
Recimo na jugu, kjer so kao najlepše plaže so gozdički ograjeni in ne moreš v senco.. kao varovanje narave ipd...

Edino v dveh kampih sem imel senco. En je blizu Bastie (ca 5km proti jugu) , drugi pa pri Ille Rousse pri Calviju (odličen kamp) in seveda Restonica
srce-1.gif


Letos bom poskusil sardinijo... da primerjam...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.373
9.808
113
kod Džej-Zija
Kar nekaj kampov, v katerih sem bil jaz, ima senco. Recimo v Portu, Restonico si že omenil, v Bonifaciu, ...

Drugo je seveda plaža. Tam pa je senca problem.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
957
113
Se strinjam, tud jest sem mel v večini kampov senco. Plaža pa niti ena ni imela sence...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.682
1.601
113
on je mislil verjetno kak kos sence na plaži. Tam je res samo ti in tvoja marela. brez nje si pečen.
Mam pa eno vprašanje za tiste ki ste obdelali celotno korziko. Po Z obali sem prišel lani do sagone, pol je zmanjkalo cajta, tak da me ta kos naprej do vrha čaka letos. Malo gledam po g earth in to zgleda kot same skale. So kaki kraji na tej relaciji kjer so peščene plaže in kampi?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saleccia ima krasno senco pod drevesi tik ob morju
smile-1.gif
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
ksz
Hvala vsem za nasvete, odločili smo se da tokrat res odletimo v Grčijo, ko bo naš malček za ene par let starejši pa gremo raziskovat Korziko..
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
ksz
Hvala vsem za nasvete, odločili smo se da tokrat res odletimo v Grčijo, ko bo naš malček za ene par let starejši pa gremo raziskovat Korziko..

Ne bi ti rad solil pameti, ampak pri potovanjih z otroci je tako, da jim je do svojega petega leta čisto vseeno kam potujejo, glavno je da je njim udobno, da so siti in da jim ni dogčas. Od tule naprej pa je vse odvisno od staršev. V bolj aktivnih družinah, otroke že od začetka navajajo na "mobilni" način življenja in potem z njimi ni nobenih problemov na potovanjih.

Seveda se ne moreš voziti 10 ur v paketu, živeti od sendvičev cel teden in podobnih eksibicij, ki so bile včasih nekaj normalnega na potovanjih
rolleyes-1.gif


Korzika, Grčija, Hrvaška so vse destinacije, ki so turistično obljudene in imajo kot takšne vso potrebno infrstrukturo (tudi zdravstveno) za nemotene počitnice z malčkom.

Iz lastnih izkušenj ti lahko zagotovim, da se da brez problemov potovati v veliko bolj eksotične kraje. Le tempo je treba prilagoditi malčku. Glavno je, da se izognieš kompliciranju, ker imate potem vsi po vrsti pokvarjene počitnice.