Siol tv na PC

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Kot uporabnika siolovega trojcka me zanima ce lahko gledam siol tv na racunalniku?Obstaja kaksen program?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Vse imaš lepo razloženo tukaj
zmaga.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
priznam, ne ljubi se mi vsega brat tam...

imam en siol stb, in tut v drugi sobi bi rad hkrati gledal siol tv na pc-ju oz preko pc-ja na tv-ju. Se da to, brez dveh stb-jev?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Da se gledati dva tv kanala hkrati, če imaš dovolj hitro linijo. S primernim programom (recimo wireshark) moraš posnifati IP tvojega STBja in nato na računalniku nastaviš ip za eno številko višji (subnet je 255.255.0.0, ostalo prazno). Potem računalnik vklopiš v drugi TV port na modemu in v VLCju pod preferences/stream output/access output nastaviš IPv4 multicast address na tisti IP, ki si ga prej nastavil. Potem potrebuješ le še playlisto, ki jo odpreš z vlcjem.
Za test pa lahko probaš slo1:
udp://@239.255.0.1:5002
Če imaš vlc verzijo 9 (beta), lahko probaš tudi mpeg4 stream, ki zasede le cca. 3mbit na kanal:
udp://@239.255.4.1:5002
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kako pa bo sedaj s tem ko siol ukinja siol tv in bo samo siol tv+? bo to še vedno šlo?
ker bi bil modem v spodnjem štuku tv in pc pa v zgornjem, je potrebno vleči 3kable (1-net, 1-tv na pc, 1-tv na tv)? al se da kako s paricam igrat? dolžina kabla pa je cca 20m.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Stream IP-ji so za siol-tv in siol-tv plus isti. Različen je samo vmesnik. Tako da zadeva na PCju bi morala načeloma še vedno delati (če ne bodo šli zavestno kaj proti temu delati).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
evo prišel je čas, ko sem lahko testiral, vendar ne deluje.
probal sem tudi po navodilih iz siolovega foruma "siol tv za telebane" pa tudi nič

registracija na siolovem forumu me neki zafrkava, pa bom tukaj vprašu, kaj še lahko naredim, ker tam sem že vse pregledal pa mi nič ne pomaga:(
nimam pa ne zvoka niti slike.
AditeyaTV ima samo belo ozadje in nasredi ikonco od vlc playerja.
vlc player pa iz playliste tudi nič ne najde.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Kaj si pa naredil? Kako imaš stvar povezano in kako si nastavil IP-je?

Načeloma je zadeva taka:
1.) Ugotoviš IP tvojega STBja.
2.) PC povežeš na iptv port na modem (kater port je namenjen iptv-ju se nastavi v modemu).
3.) Na PCju nastaviš IP, ki je v istem omrežju kot STB (recimo eno številko višji) in subnet 255.255.0.0 (ostalo prazno)
4.) V VLCju greš pod Preferences\Stream Output (moraš imeti nastavljen prikaz vseh nastavitev... v IPv4 multicast output interface address vpišeš IP naslov PCja (tistega, ki je za eno številko višjo od STB-ja).

To je načeloma vse.... za mpeg4 potrebuješ nujno zadnjo verzijo VLCja.
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
Še to je preveč
smile-1.gif
.

Ip-ja ni potrebno nič posebej nastavljat, ker je ip-tv itak multicast. Dela s katerimkoli. Dela tudi, če samo v switch povežeš tv in internet port modema, pa kakorkoli že dobiš ip za net.

Vsaj na siolu in T-2-ju.

lpm
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
VLC 0.9.x in Aditeya nista združljiva kolikor vem. Sam ju sicer nisem poskušal sparit, saj mi aditeya ne "leži"...
Pazi na porte. Nekatere PL, ki krožijo jih nimajo vpisanih. Vpiši v VLC (5002).

Uporabi FripTV. Za moj okus veliko bolj priročen. PL mora nujno imeti vpisan port!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Imam sioltv in NE DELA brez teh nastavitev.... pri t2 pa dela, daj dobiš dhcp naslov. Tudi multicast ti ne more delati, če nisi v isti class-i omrežja.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ma nej gre vse k vragu...
na tej mašini so očitni krivi XP-ji, to se je sedaj že parkrat pokazal.

sem po tvojih navodilih probal na visti in je upalilo s prve, sem bil kr presenečen.

na xp-jih pa nič ne dela. ne morem niti mrežne posodobit, ker ne vem ker program ne laufa. programa ne morem zalaufat, ker spet nekaj drugega ne štima. vlgavnem problemi se kar stopnjujejo:(