WTF imajo policisti tole??

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Slike sem našel na Opelforumu...




- Zgleda kot bi kdo doma to skupaj spacal
- Kaj za hudica je to na strehi povezano s kabli?
- Kaksna je funkcija tega vozila?
390260-IMG_1823.JPG
 

Priponke

  • 390260-IMG_1823.JPG
    390260-IMG_1823.JPG
    50,3 KB · Ogledi: 200
Nazadnje urejeno:

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Tuki notr je več kamerc, kokr jh pa ima celotni RTV skupaj
evil.gif


kokr se pa spomnim, tale tabla stoji do cca. 100kmh na uro pokonc, uporabljajo jo pa za spošne stvari (provida, nevarnost na cesti, etc,etc.). Veš ti bo pa Apachi povedu
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ziher majo polcaji tega hudiča na strehi samo zato, da polnijo državni proračun.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Matr ste nerazgledani !!!

To je sodoben lovilec ometa v šentviškem predoru ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Potem si bom pa se jaz omislil, da malce napolnim domači proračun.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, ups, na škodah majo to, sm mau zamešu. Ja tole je od Sonya HD LCD, so dobili neke popuste na Sonya, ker pri Panasonicu je blo mau dražje. Obvestilne majo pa na Kangojih.
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz
Dokler ne bo Apači povedal kako je s tem, je brezveze špekulirat.
Ampak Apači še spi. Pssssssst....... da se ne bo zbudu. Ob Ponedeljkih on dolgo spi. Al pa se mu je žena na piđamo vlegla.
Tam okol poldne ga bo poln mehur gvišno dvignu.
Počakmo!
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
A mogoče kdo ve, če imajo policajčki tud črnega golfa 4, karavan TDI (rdeča DI) s provido? Zanč sem mau mojga mopedka pognal po avtocest (Kranj Vzhod-Tržič) za enmu golfam, pa mi je sam napisal zad Policija, vozite previdno.

LpTuši
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Slike sem našel na Opelforumu...




- Zgleda kot bi kdo doma to skupaj spacal
- Kaj za hudica je to na strehi povezano s kabli?
- Kaksna je funkcija tega vozila?
Gre za testni projekt preventive na cesti, preprečevanje naletov na avtocesti (vsi vemo kakšna je pomurska avtocesta) in za civilno sledenje v primeru povzročanja težav na cesti (po domače kretenov z zarjavelimi škatlami - večinoma OPEL vozil, ki norijo po cesti).

Kot kaže pa bo v prihodnosti vsaj en tak avtomobil dobila vsaka policijska upravna enota.

Tabla je hidravlična, ki brez problema zdrži dvige tudi pri hitrosti 130kmh. Gre za LED prometne znake, kot je ovca že napisal in dal slike.

Glede na to, kako so te slike bile posnete, ti lahko povem tudi to, da je bilo posneto 31.5.2008 med 10 in 13h v Kopru, poleg kopališča.
smile-1.gif


Tista srebrna škatla, na kateri je nalepka policije, je komandna plošča za prižiganje modrih luči (en magnetni pod voznikovim sedežem, ki se vrže na streho, en par luči na sopotnikovem senčniku, ter luči zadaj, na LED prikazovalniku).
Drug del te srebrne škatle je LCD zaslon občutljiv na dotik, na katerem pa lahko preprosto s prstom označiš del slike, ki se nato avtomatsko približa (recimo registrsko tablico).

Trenutno (na sliki) je nameščena SONY kamera s trdim diskom, povezana na računalnik. Drugače so not nameščene IP kamere z dvojnimi objektivi.
Računalnik je zadaj v prtljažniku, namenjen OCR odčitavanju tablic. Šlo je za "test naprave" ko bi lahko spremljal vozila na cesti, ki se peljejo, ter glede na registracijo stroj samodejno preveri, ali je vozilo slučajno med ukradenimi ali pa mu je potekla registracija. Iz določenih razlogov se je moral projekt ukiniti.

Še kaj?

aja LED prikazovalnik zadaj pa je strojček, ki prikaže "omejitev 130kmh" na avtocesti, ali "policija, vozite za menoj", "pripnite pasove" in podobne zadevice, ki se jih ti sicer bojiš.
shocked-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
A mogoče kdo ve, če imajo policajčki tud črnega golfa 4, karavan TDI (rdeča DI) s provido? Zanč sem mau mojga mopedka pognal po avtocest (Kranj Vzhod-Tržič) za enmu golfam, pa mi je sam napisal zad Policija, vozite previdno.

LpTuši
Dajte si dopovedat da ni vse provida, kar ima zadaj napis.

Večinoma so to t.i. "gredarji" oz. "izravnalni ukrepi", po domače - mejni prehod na kolesih, ki pa te ima pravico opozoriti na prehitro / nevarno vožnjo itd.

Vsak dan na radio city poslušamo eno pa isto foro... mobilni radar civilna škoda oktavia karavan je na avtocesti..blabla..

NISO RADARJI PA NI PROVIDA
smirk-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Kul stvarca. Sicer narejeno zgleda zelo češko,ampak mi je pa vsec sistem opozoril.


Mogoce bi bilo fino da bi pisalo opozorila v stilu:
" Pripnite se....naslednjic bo kazen"
"Prekinite pogovor...ali pa pripravite 150€"

Se mi zdi da si ljudje take stvari kar zapomnejo
smile-1.gif
Sam kaj ko to ni izvedljivo.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Koliko je raznih cliotov, meganov, kia pride, bmw 7 itd... na cesti, ki imajo nalimane nalepke "street race team" ali pa "orkas tuning" pa takšne in drugačne črte preko avtov (kvazi viper look) na cestah?

Večinoma so to stari opli.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:Računalnik je zadaj v prtljažniku, namenjen OCR odčitavanju tablic. Šlo je za "test naprave" ko bi lahko spremljal vozila na cesti, ki se peljejo, ter glede na registracijo stroj samodejno preveri, ali je vozilo slučajno med ukradenimi ali pa mu je potekla registracija. Iz določenih razlogov se je moral projekt ukiniti.
Kakšnih razlogov
confused-1.gif
?
Namreč tole v ZDA špila že kar nekaj časa (vsaj po mojih informacijah) in je fenomenalna zadeva. Bi bil skrajni čas, da bi tole zlaufalo pri nas in bi potem modri angeli morda dejansko delali kaj koristnega, ne pa, da se gredo preventivno ustavljanje in tratenje svojega in našega časa.

Aja, pa dobro jutro
grin1.gif
.