Triglav odškodnina

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
24.10 me je en voznik z avtom zadel v bok in naredil nekaj škode, ker se ravno v Ljubljani nahajal še isti dan zapeljal k cenilcu in podal odškodninski zahtevek. Ker še nikoli nisem uveljavljal odškodnine me zanima koliko časa traja da dobim odškodnino. Vrjetno dobim domov še papirje če se strinjam z odškodnino.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.518
59
48
Kranj
Pri meni je letos trajalo dva meseca da so nakazali denar. Če bi hotel da ga popravijo na servisu bi bilo v enem tednu vse zaključeno.
 

ant

Pripravnik
Tudi mene zanima izplačilo odškodnine. Koliko odškodnine lahko pričakujem, če je zaradi srečanja s srno počen sprednji blatnik, rahlo vdrta vrata s počenim lakom? Predvidevam, da bo potrebno opraviti tudi optiko. Avto R Scenic 2005.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
24.10 me je en voznik z avtom zadel v bok in naredil nekaj škode, ker se ravno v Ljubljani nahajal še isti dan zapeljal k cenilcu in podal odškodninski zahtevek. Ker še nikoli nisem uveljavljal odškodnine me zanima koliko časa traja da dobim odškodnino. Vrjetno dobim domov še papirje če se strinjam z odškodnino.

ah alpine... saj ne vem ali ima smisel ali ne... ampak...
podal si kot običajno premalo informacij, da bi lahko dobil konkretni odgovor...

a. Naredil si prijavo škode na zavarovalnici, cenilec je naredil cenilni zapisnik, ti dal nalog s katerim greš lahko na servis (kateri koli)
popravljati avto, zavarovalnica bo stroške popravila nakazala serviserju, ko jim bo podal račun in ostalo dokumentacijo, še prej pa (a1).

a1.Zavarovalnica bo povzročitelju poslala za izpolniti obrazec - odškodninskega zahtevka, kjer se bo moral še on zjasniti kako je prišlo
do poškodbe in na podlagi tega bo ugotavljala ali je on odgovoren (kriv). Ko bo dobila njegovo izjavo nazaj, bo jasno ali krijejo škodo
ali ne. Če si vozilo dal že prej na servis in bo popravljeno preden bo zavarovalnica imela potrjen temelj, boš moral počakati dokler se
to ne zjasni... Običajno pošljejo dopis da je temelj potrjen in da lahko vozilo popravljaš.

b. Izplačilo odškodnine po "pavšalu" če se odločiš da vozila ne boš popravljal, oz. ga boš popravljal v "lastni režiji" potem zahtevaš
izplačilo po pavšalu, na podlagi cenitve potem zavarovalnica običajno izplača vrednost materiala brez ddv in cca 70% dela.

b1..Zavarovalnica bo povzročitelju poslala za izpolniti obrazec - odškodninskega zahtevka, kjer se bo moral še on zjasniti kako je prišlo
do poškodbe in na podlagi tega bo ugotavljala ali je on odgovoren (kriv). Ko bo dobila njegovo izjavo nazaj, bo jasno ali krijejo škodo
ali ne. Če še prej nisi podal zahtevka po pavšalnem izplačilu, ga lahko daš naknadno, koliko bo pa to dodatno vzelo časa, pa jih
povprašaj ko jih boš kontaktiral

Jaz sem vedno dobil v cca enem tednu od takrat, ko so bili dostavljeni vsi dokumenti in je bil primer zaključen.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Cenilec je ocenil avto totalko, ker samo popravilo znese preko računa čez 600 evrov.
Avto je star 15 let in vreden 500 evrov.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pa je znesek ustrezen?
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.518
59
48
Kranj
Mi smo bili tudi zadovoljni. Namontirali smo rabljeno luč, plehovja pa nismo poravljali, ker pri staremu avtu je mora bit kakšna udrtina, drugače je že sumljivo.
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Mi smo bili tudi zadovoljni. Namontirali smo rabljeno luč, plehovja pa nismo poravljali, ker pri staremu avtu je mora bit kakšna udrtina, drugače je že sumljivo.
smile-1.gif

ne vem če bi šla rabljena luč dobro skupaj za uporabnikom Alpine...
evil.gif

drugače pa ja, je zmaga če ni preveč sesut in če se malo znajdeš...
cool-1.gif


#deadpixels
hysterical-1.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Mi smo bili tudi zadovoljni. Namontirali smo rabljeno luč, plehovja pa nismo poravljali, ker pri staremu avtu je mora bit kakšna udrtina, drugače je že sumljivo.
smile-1.gif

Tak, če je mal popraskan, butnjen ni problema.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Mi smo bili tudi zadovoljni. Namontirali smo rabljeno luč, plehovja pa nismo poravljali, ker pri staremu avtu je mora bit kakšna udrtina, drugače je že sumljivo.
smile-1.gif

Tole z montažo rabljenih delov pa ne razumem nekako najbolje... Kaj pa če se zopet zgodi nek škodni dogodek ? A zavarovalnica bo nekako kar v nedogled plačevala dele ,stranka pa veselo montirala rabljene dele ??

lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.518
59
48
Kranj
Zavarovalnica se zavaruje da moram v naslednjem primeru dokazat da sem takrat kupil novo luč. Ne spomnim se točno je pa bilo nekaj v tem smislu.