Nasi ORLI 2016/2017

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Glede pokrivanja pred Soncem.pa zanimiva lokacija. A ni sonce z desne strani? Jug je na desni strani, skakalci skočijo iz zahoda proti vzhodu.
Na desni stran ne morejo stati?
Po levi strani vem da je stopnišče, a po desni ga ni? Se ne spomnim natančno iz ene slike je viden samo nek koridor, Predvidevam da je tudi tam stopnišče.

A je kakšna razlika, če daš pokrovko na kastrolo z desne ali leve strani
confused-1.gif
Jaz bi rekel, da je v obeh primerih pokrito.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Zakaj se potem ne naredi 4x tekma na vsaki letalnici. En vikend na začetku sezone enkrat proti koncu.
Glupo mi je sedaj ko se čaka na prve dolge skoke do februarja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj je danes sam povedal, da jih "da preveč za uhe".

Nekaj je napaka v njegovi tehniki, nekaj pa premalo moči. V vsakem primeru mu zaradi tega"požre" nekaj metrov dolžine.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Evo se je že začelo. Zdaj je Janus kriv, da je Prevcu slava stopla v glavo u tri PM. Tam bi dali v ekipo mlajše, so imeli boljše rezulate. Zdaj pa bodo preko medijev pljuvali en čez drugega. Tale Prevc mi gre že prav na qrac. Celo sezono je iskal občutke, na začetku sezone je celo smuči zamenjal, zdaj pa bo vse kriv trener.:gorjaca:

vir
še eden
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnje čase mi je P. Prevc deloval brezvoljno kot da bo zdaj zdaj izjavil - Thats all folks - jaz končujem. Nerodno je, ker so skoki (si predstavljam) precej specifični in si težko narediš "svojo ekipo", da te trenira kot v alpskem smučanju.

Preveč čudnih izjav je bilo zadnja dva dni v Planici - jim ni v ponos, da se preko medijev obveščajo.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Evo se je že začelo. Zdaj je Janus kriv, da je Prevcu slava stopla v glavo u tri PM. Tam bi dali v ekipo mlajše, so imeli boljše rezulate. Zdaj pa bodo preko medijev pljuvali en čez drugega. Tale Prevc mi gre že prav na qrac. Celo sezono je iskal občutke, na začetku sezone je celo smuči zamenjal, zdaj pa bo vse kriv trener.:gorjaca:

vir
še eden
Očitno ne spremljaš skokov...
Po osmih letih je logično, da se nasitiš en drugega in da ni nič narobe, če se naredi menjava. Če ni prave kemije med skakalci in trenerjem, se je brezveze silit dalje. Pa ni samo Prevc takega mnenja... Kranjec, Tepeš sta podobnega mnenja, Damjan itak trenira po svoje...
In ja, če je pri Prevcu problem v glavi, je trener tisti, ki bi moral spucat glavo, dat prave napotke, mu vlit samozavest ipd.

Nič nimam proti Janusu, je bilo zaradi njega super 8 let, ampak najbolj logično je, da se zaradi nove energije, novih prijemov menja trenerski kader.
Tudi Nemci bodo v naslednji sezoni z novim trenerjem, pa so na olimpijadi dosegli max., pri Poljakih se govori, da Horngacher gre, Avstrijci bodo menjali Kuttina, čeprav je lani Kraft haral v svet. pokalu...

Podobno je pri fuzbalu, če škriplje na relaciji trener - igralci, koga bo klub menjal? Trenerja ali celotno ekipo? Do sedaj se je vedno menjalo trenerja in tudi v prihodnje bo tako... Enako je pri skokih, smučanju ipd.

In če si že ti dal dva linka iz zelo resnih portalov, ti jaz posredujem še enega iz 24ur.
Kranjec
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Očitno ne spremljaš skokov...
Po osmih letih je logično, da se nasitiš en drugega in da ni nič narobe, če se naredi menjava. Če ni prave kemije med skakalci in trenerjem, se je brezveze silit dalje. Pa ni samo Prevc takega mnenja... Kranjec, Tepeš sta podobnega mnenja, Damjan itak trenira po svoje...
In ja, če je pri Prevcu problem v glavi, je trener tisti, ki bi moral spucat glavo, dat prave napotke, mu vlit samozavest ipd.

Nič nimam proti Janusu, je bilo zaradi njega super 8 let, ampak najbolj logično je, da se zaradi nove energije, novih prijemov menja trenerski kader.
Tudi Nemci bodo v naslednji sezoni z novim trenerjem, pa so na olimpijadi dosegli max., pri Poljakih se govori, da Horngacher gre, Avstrijci bodo menjali Kuttina, čeprav je lani Kraft haral v svet. pokalu...

Podobno je pri fuzbalu, če škriplje na relaciji trener - igralci, koga bo klub menjal? Trenerja ali celotno ekipo? Do sedaj se je vedno menjalo trenerja in tudi v prihodnje bo tako... Enako je pri skokih, smučanju ipd.

In če si že ti dal dva linka iz zelo resnih portalov, ti jaz posredujem še enega iz 24ur.
Kranjec

Po sezoni bo opravil bazični trening, ki ga lani ni mogel, maja si bo vzel dva tedna prosto, potem pa bo začel ponovno trenirati. "Od Smučarske zveze Slovenije bo odvisno, kako se bo odločila glede trenerske ekipe, sam se bom prilagodil. Sem se pa v tej sezoni in seveda v številnih prejšnjih naučil, kaj potrebujem. Ob tem v pripravah rabim le trenerja, da me usmerja," je končal Kranjec.

Kranjec torej bil pameten....

Ne vem pa kaj je s Prevcem narobe, da ne more sestavit dveh normalnih skokov, prej skakal v dno, sedaj luzerira v povprečju in samo neko jamranje.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Kranjec torej bil pameten....

Ne vem pa kaj je s Prevcem narobe, da ne more sestavit dveh normalnih skokov, prej skakal v dno, sedaj luzerira v povprečju in samo neko jamranje.
Samozavest, zaupanje vase... Če pa rezultat izsiljuješ, pa se ti ponavadi ponesreči.
Če pogledaš Stocha, on ima maksimalno zaupanje v sebe in svoje skoke, pa ga poglej, kako je haral v letošnji sezoni. Da je pa prišel do te točke, se pa lahko zahvali izključno Horngacherju in njegovim pomočnikom. Enako je bilo s Prevcem pred dvema letoma...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Razkril je še, kdaj je dokončno izgubil zaupanje v trenerja. "Ko se je začelo hoditi s tekme na tekmo samo kot čakanje, da nekaj bo, preizkušanje zdaj tega, zdaj onega. Ni bilo nekega načrta. Dokončno pa ga je izgubil po tem, ko je vam, novinarjem, v Pjongčangu dejal, da ima pogodbo do leta 2020. Tedaj sem si mislil, ali ti delaš v skokih zato, ker imaš pogodbo, ali zato, ker bi rad nekaj dosegel," je za Delo še pojasnil Prevc.

Več na: https://www.zurnal24.si/sport/zimski-sporti/s-tem-je-janus-dokoncno-izgubil-prevcevo-zaupanje-307167 - www.zurnal24.si

O ti Prevc, zakaj pa ti skačeš? in si menjal npr. smučke?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Prevc bo postal očka. Mogoče ga zato psiha malo daje oz. so misli usmerjene še kam drugam kot na skoke :)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Prevc je car ampak tole njegovo filozofiranje zadnje čase pa ni več za nikamor. Sedaj pa še "politične" fore pri menjavi trenerja. Naj bo malo več tiho ter več skače, saj vemo česa je sposoben če je pri stvari.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samozavest, zaupanje vase... Če pa rezultat izsiljuješ, pa se ti ponavadi ponesreči.
Če pogledaš Stocha, on ima maksimalno zaupanje v sebe in svoje skoke, pa ga poglej, kako je haral v letošnji sezoni. Da je pa prišel do te točke, se pa lahko zahvali izključno Horngacherju in njegovim pomočnikom. Enako je bilo s Prevcem pred dvema letoma...

si že prejel klic? :evil:
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Ne še... :)

Pač tako je, ni kemije, nekaj je treba spremenit. In po mojem bo po spremembi, seveda pod pogojem, da se bo Janusov naslednik ujel s skakalci, trend šel spet navzgor.

Tudi, če je Maribor pod Milaničem 2 x igral v LP, še ne pomeni, da mora bit zato Milanič dosmrtni trener Mariborčanov. Če team več ne funkcionira, se mu zahvali za vse, pred Ljudskim vrtom postavi spomenik in gre z novim trenerjem naprej.
Enako je z Janusom. Po njegovem prihodu je šel trend strmo navzgor, dosegel vrhunec pred dvema letoma, zadnji dve leti pa se je krivulja obrnila strmo navzdol. In logično je, da se v takem primeru menja vodstvo skakalne ekipe.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.902
113
Ma seveda. Sam Slovenčku to dopovedat je višja matematika. Pa da Peter filozofira, pa da so fantje leni, pa krneki. Pero je takoj po tisti vrhunski sezoni rekel, da če bo skakal naslednje leto enako, da bo lovil dvajseterico, da bo nujno zadevo spremenit. Skoki so več kot pol psihe in če ni kemije je gotovo. Spet Slovenčku to dopovedat.....višja matematika.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Vse še nekako razumem, ne razumem, pa pranja umazanega perila preko medijev. Če ima kdo komu kaj za povedat, naj pove na 4 oči.
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
To glede medijev se strinjam. Verjetno so odnosi na relaciji Janus - skakalci že tako močno načeti, da jim je zdaj vse bruhnilo na plano. Morda pa je to bil le dodaten pritisk na SZS in Jasniča, da se končno le zadeve spremenijo.

Je pa res, da so novinarji namazani z vsemi žavbami in so morda poskrbeli, da so se tekmovalci nehote razgovorili...

Kar se pa tiče Jasniča in pogovorov z novinarji o Janusovi prihodnosti, je pa popolnoma mimo. Itak bi bilo potrebno menjat tudi Jasniča s katerim mlajšim in normalnejšim funkcionarjem...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Gorazd Bertoncelj je novi trener skakalcev. Meni se to zdi dobra izbira, saj je kot trener mlade reprezentance že delal skoraj z vsemi skakalci (Prevci, Bartol, ipd.).
Janus pa je postal športni direktor. Mislim, da mu bo tudi ta vloga pisana na kožo, glede na izkušnje iz svetovnega pokala. Upam, da bodo razširili strokovni kader, da se bo več delalo tudi na opremi, ne le na tehniki.

Se pa za naslednjo sezono govori tudi o precejšnjih spremembah glede telesne teže skakalcev. Sedaj so bili najuspešnejši tisti, ki so bili skoraj anoreksični in to je bila tudi velika težava naših skakalcev, premalo eksplozivnosti zaradi prenizke telesne teže. Upam, da bodo minimalno telesno težo dvignili na normalen in zdrav nivo.