Novi stacionarni radarji na Hrvaškem

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Malo OFF: Ko zapelješ iz tunela Šentvid v smeri proti Gorenjski, je na eni štangi nameščenih nekaj senzorjev. Je to tudi radar? Nedolgo nazaj te reči ni bilo...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
467716-post_slo.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Če bo kdo našel lokacije radarjev za vnos v navigacije, predvsem Garmin in Igo, se priporočam za informacijo.

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Malo OFF: Ko zapelješ iz tunela Šentvid v smeri proti Gorenjski, je na eni štangi nameščenih nekaj senzorjev. Je to tudi radar? Nedolgo nazaj te reči ni bilo...
cisto prav, cez tunel sentvid se peljem vsak dan 4x in pri 90kmh po stevcu mi zadaj blendajo in trobijo sleperji, definitivno sem najpocasnejsi. da ne omenjam poplesavanja iz skrajnega desnega pasu locenega z neprekinjeno crto na levo in obratno. saj se ne strinjam z dokaj nevsakdanjo omejitvijo skozi predor ampak zakoni so zakoni. skrajni cas, da naredijo tam notri red.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ta radar je cca km ali dva ven iz tunela. tko da....nic ne bo. se pa strinjam. zadnjic se peljem skozi karavanke, omejitev 60, jaz malce vec. zadaj pa Slo kamion blenda, trobi, maha kot zmesan. imam par takih posnetih. se posebno v karavanskem tunelu. vse faaking slo tablice na sleperjih, ki se jim nenormalno mudi v tunelu
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
http://www.siol.net/novice/slovenija/2014/09/prekrski_tujina.aspx

Za izterjavo kazni za prekrške, ki jih storijo Slovenci zunaj svoje domovine, je izključno pristojno Okrajno sodišče v Celju, ki prizna in izvrši pravnomočno odločbo organa države, s katero je bila izrečena denarna sankcija zaradi kršitve prometnih predpisov. Sodišče začne postopek priznanja in izvrševanja pravnomočne odločbe tuje države na pobudo pristojnega organa tuje države, ki je slovenskemu državljanu izdal odločbo o prekršku in mu izrekel denarno kazen. Denar, ki ga pridobi z izvrševanjem odločbe, ostane Sloveniji, razen če s tujo državo ni drugače dogovorjeno, medtem ko stroški izvrševanja, ne glede na uspeh izterjave, bremenijo proračun Slovenije. Skratka, če storilec prekrška globe v določenem roku ne plača, ga prisilno izterja davčna uprava.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
mene je sleper v sentviskem predoru prehitel ze po desnem pasu!
hysterical-1.gif

In kaj si ti takrat delal na levem?
confused-1.gif

v predoru sentvid so povecini trije pasovi, prehitevalni, vozni in skrajni desni kjer se vkljucujejo vozila iz skofje loke oz. v nasprotni smeri gredo proti sentvidu.... no na tistem. jaz sem bil na voznem, ce ti je kaj lazje. dvomim, da si sploh razumel kaj sem hotel povedati. no saj povecini ste slovenci polpismeni.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
dvomim, da si sploh razumel kaj sem hotel povedati. no saj povecini ste slovenci polpismeni.

Vsi strokovnjaki na področju predstavitev in javnega nastopanja so si enotni v eni stvari...če prejemnik informacije ni razumel na pravi način, je napaka v sporočevalcu...ne v prejemniku...
wink-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.274
113
In kako je sedaj z plačevanjem CCP prekrškov, storjenih v HR?
še zmerom preko hlapčevske SLO firme?
Naj bi že bile izkušnje na alter-ju?
Mi lahko kdo osveži?
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
V Hrvaški reviji ( Auto klub številka 750 zadnji odstavek na 16 strani ) sem bral, da ne bomo dobivali kazni iz radarjev. Baje nimajo sporazuma z nobeno državo.

LP Sandi