Še ena bizarna policijska kazen

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
No pa mi vi povejte če je to normalno. Na Rudniku šopingiram še zadnja darila za otroke in pečenko 31.12. .... iz BigBanga se peljem 5 na uro po parkirišču do DM-a. Pred KIK-om me policijski avto začne zasledovat, lučke, me zaparkira kot največjega kriminalca, mi ukaže da moram počakat v avtu, dokumente in to,...potem mi napiše kazen za pas?! Bravo naši
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.821
504
113
Seveda si bil privezan pa po poštarsko.
evil.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Če boš pa zdej reku da si se peljal po parkirišču pa ti povem: Kako je pa policaj vedel kam greš oz, v tvojem primeru predvidevam da si samo preparkiral
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
A ni celotno nakupovalno središče rudnik privat zemljišče? Imam v glavi to od časov, ko je bilo potrebno popravit ceste, pa je bil ravno to izgovor občine?

Po tem takem so te zacolal na privat zemlji?
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
V celi zgodbi je bizarno edino to da se nisi pripel. Dobro da so te prav čas opazili in poskrbeli za tvojo varnost. Vsi nimajo take sreče.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Kaj ma to veze? Ce je privat zemlja, po tvojem ne velja cpp? So vsi znaki tam za okras recimo?

Se pravi če imam pred hišo en znak za prepoved parkiranja, ki sem ga postavil sam, pa tam stoji avto, mi lahko policaj napiše kazen če tam stoji avto?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Hm, preveri če ti lahko dajo tam kazen (privat zemljišče in to), sicer pa ne se sekirat. Si pomagal zapolnit luknjo v proračunu, policistu naredit ''normo''. A ni lep zaključek leta
uf-1.gif
?
Za drugo leto bodo pa že poskrbeli, da boš še vesel, kako dobro ti je šlo letos.
grin1.gif
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Jst sm šu tud nekoč, samo na konc ulce obrnt cca.50m od bajte, pa me je pojahal zarad pasu...plačaj in gotovo, zajebal si sam...
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
ne vem kaj vam ni jasno...

83. člen ZVCP

(1) Med vožnjo morajo biti voznik in potniki oziroma potnice (v nadaljnjem besedilu: potnik) v motornem vozilu, na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripeti na način, ki ga je predvidel proizvajalec oziroma proizvajalka (v nadaljnjem besedilu: proizvajalec) vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Spar Domžale oz. bar Cuba libre (kdor pozna, ve, da je vse skupaj oddaljeno par metrov). Dobil sem se z enim tipom, da bi kupil od njega nekaj, kar je prodajal prek bolhe. Ustavim na cesti pred barom, avta niti ne ugasnem, samo toliko sem ven stopil, da sem videl, da je izdelek v redu in mu rečem, da se zapeljem do bankomata in tam parkiram, dvignem denar in mu ga prinesem. Speljem, jasno nepripet, (20m vožnje) na parkingu za kontejnerjem skrit zdolgočasen policaj. Brez milosti.

Dejstvo je, da se niti ne trudijo, da jih ne bi sovražili.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
In pa še nadzorna funkcija:

Citat:


13. člen

(policijska pooblastila)

(1) Nadzor nad izvrševanjem določb tega zakona izvaja policija.

(2) Policisti nadzirajo in urejajo promet na javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za cestni promet, nadzirajo stanje in prevoznost teh cest, vozila, tovor v in na vozilih, voznike in druge udeležence cestnega prometa, ter izvajajo pooblastila določena z mednarodnimi pogodbami, s tem zakonom ali drugimi predpisi, ki se nanašajo na varnost cestnega prometa.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
če nisi bil pripet si seveda kriv. tu ni dvoma.
Je pa to seveda tudi zaiebavanje naroda s strani države. Ker je to najbolj enostavno. Marsikdo se ne pripne takoj, ali pa še na parkplacu telefonira in hopsa je že kazen.
Mene je 1x ena češplja ustavila in ker ni nič bolo narobe je začela jajčka, da nisem bil pripet. pa sem bil. pa je rekla da sem se takrat pripel, ko me je ustavila itd bla bla bla. pa se nisem dal. sem imel srečo pa ni kasirala. bi pa jo verjetno na licu mesta razsipal, če bi mi kazen dala.
je pa 1x kolega dobil kazen na zadnjem sedežu za varnostni pas, čeprav je bil pripet. pač gnila država

sožalje
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
A ni tak, da se ne rabiš pripet, če samo nekam skočiš? V teh par m se pa res ne more zgodit nesreča, pripet se je treba če se pelješ več kot 10 km ali nekaj takega, ne?