Katera navigacija s povezavo na internet?

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.833
619
113
EU
Torej verjamem, da imamo že malo morje vseh teh vprašanj, ampak jaz bi moje v prvi vrsti omejil na vse navigacijske naprave, ki imajo neposredno povezavo na internet najverjetneje preko UMTS/GSM omrežja, kar pomeni da najverjetneje potrebujejo SIM kartico mobilnega operaterja; razen če niso na trgu tudi druge rešitve?

Zavedam se, da lahko to vprašanje najhitreje in najelegantnejše rešim kar z nekim sodobnim pametnim mobilnikom, vendar me kljub temu zanima, če je na trgu dobavljiva kakšna "izključno" navigacijska naprava proizvajalcev Garmin, Navigon, IGO ipd., ki ima neposredno povezavo v splet, predvsem za posodobitev POI točk ter zemljevidov na poti?

Hvala za vaše komentarje
smile-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.833
619
113
EU
Zanimiv predlog, hvala
smile-1.gif


... ampak po prebranem je na prvi pogled videti, da posodablja v realnem času vse živo (Facebook, youtube, kontakte, koledar itd.), samo garminih navigacijskih storitev ne oz. da še nimajo neke sodobne rešitve kar se same navigacije tiče.

Po drugi strani je pa res, da grem lahko preko spleta na google maps ipd. ... čeprav me zanima sedaj, glede na to, da je to mobilnik z microsoftovim OS-om, če bi na njemu delale tudi Nokiina navigacija, katero je MS kupil he he
(verjetno ne, ker je vprašanje, če bi v prihodnosti sploh lahko posodobil napravo glede na to, da ima ta star MS OS, WM6)

... je pa to res kot si že sam dejal bolj področje mobilnikov.
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.833
619
113
EU
Malo gledam po specifikacijah ...

... pri Garminu so to zgleda modeli (itak sta samo dva, te storitve pa ne delujejo pri nas) z Garmin nüLink!™ services

... pri Navigonu (ki je sedaj tudi Graminov) imajo tudi nekateri modeli očitno spletne storitve vključene (dvomim seveda da delujejo v Sloveniji) ...

... to so vse nekako polovične rešitve
frown-1.gif


... očitno je morda res najbolje kar kupiti nek sodoben pametni mobilnik z velikim zaslonom in dovolj procesorske moči ter naložiti navigacijski program; verjetno dandanes te rešitve delujejo prav tako zanesljivo kot namenske naprave, ali?
confused-1.gif


P.S.: v bistvu to že skoraj tako zgleda kot Nokia, ko je zaspala in ni sledila razmeram na trgu, tako da še danes ne zna izdati dobrega sodobnega pametnega mobilnika za širši krog potrošnikov ... nekako tako dojemam dandanes proizvajalce navigacijskih naprav
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
676
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vse je povezano z denarjem, kot povsod in na žalost je Slovenija pač za vse te ponudike online bonbončkov na navi zemljevidu še vedno "eastern europe" (beri balkan) zato je razvoj v primerjavi z zahodno evropo temu primerno seveda bistveno počasnejši...