Opel astra Cosmo 1.7 dizel (2007)

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.499
5.950
113
pri taščici
Ma kakšna dražja registracija in dražje zavarovanje?
Ja, kasko (do 10%, zaradi višje nabavene vrednosti) , osnovno je pri enaki kubaturi in enaki moči popolnoma enako kot pri bencinarju. Ali slučajno česa ne vem?
REdni servisi pa kot vem tudi ni bistveno dražji od bencinarja.
Olje pri oplu kot vem ima enako ceno in je tudi sicer enako
http://www.motornaolja.com/produkt/opel-gm-dexos-2-5w-30/
pri ceni filtra pa je mogoče kak evro razlike.

Sicer pa vsakemu svoje, navor pri "nizkih" obratih odtehta svoje pri meni. Mogoče bom spremenil mnenje ko bom zmetal cel kup denarja za razne turbine in šobe. Do takrat pa veselo žgem nafto. V poštev pridejo seveda sedaj tudi sodobni turbo bencinarji.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.287
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se malo več informacij dobil. Menjali so ventil, okvara in ker je bila odprta Mašina, so se zobati jermen menjali. Niso pa komplet velikega servisa delali. Menjal je bil tudi alternator, ki baje crkne na cca 100k kilometrov, tko da s tem bi bil nekaj časa mir.

Žal nisem imel časa danes za ogled... Bo v soboto.

Človek božji, daj pozabi na ta avto...
zmaga.gif

Zakaj? Resno vprašam
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.391
241
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik hermann pravi:Zavarovanje, če ne veš, pa je odvisno od moči motorja.
Cestna taksa pa od kubikov. Nekaj nanese... Poleg kaska, ki gre na vrednost.
Citat:
Uporabnik hermann pravi:Za po mestu drajsat je sigurno bolje samomor kot dizelj. Po avtobanu pa je hitro obratno.
zmaga.gif

Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Cenovno seveda. Ampak kvaliteta vožnje s klasičnim bencincem po avtobanu? Ne bi več, hvala.
Odvisno od bencinca. Kakšen šestak ali osmak bo prav zadovoljen, voznik pa tudi (pustimo porabo
evil.gif


Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
REdni servisi pa kot vem tudi ni bistveno dražji od bencinarja.
Olje pri oplu kot vem ima enako ceno in je tudi sicer enako
http://www.motornaolja.com/produkt/opel-gm-dexos-2-5w-30/
pri ceni filtra pa je mogoče kak evro razlike.
Ne sedaj mešat hrušk in jabolk. Servisiranje dizla je na servisu dražje. Morda je olje isto, ampak dizlar ima običajno večjo kubaturo in gre več olja noter, če nič drugega. Če to delaš doma je lahko razlika res minimalna. Zgolj kot zanimivost: isti avto, dizel in klasičen bencinar: vzdrževanje me je prišlo cenejše pri dizlarju. Menjava svečk je potegnila bencinarja gor. Je pa seveda čisto odvisno od posameznih avtomobilov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer pa vsakemu svoje, navor pri "nizkih" obratih odtehta svoje pri meni.

1.7 cdti v nizkih obratih nima navora. Sploh! To je bolj on/off zadeva.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Citat:
Pa še moja izkušnja z mehaniki v 9 letnem lastništvu in 150k prevoženih:
- hladilnik klime (cena original vs neoriginal je 1:6)
- zadnji zavorni cilindri
- abs senzor (potrebna menjava celega ležaja, zato še nisem menjal)
- ravno letos zamenjal izpušne lonce (pri teh kilometrih sem jih prej na renoju že 3x)
- loputa prezračevalnika v kabini
- lambda sonda
- odlepljeno ogledalo (naredi si sam, neostik pa je...)
- sprednje luči poplnoma porumenele od sonca, jebat ga, nimam garaže (vzameš tri tipe šmirgla, najprej 250 in nato postopno do vodobrusnega, na koncu krpa in kaka polirna pasata, pa so spet vsaj 80% lepše)

A to je torej OK za tako star avto
confused-1.gif

Imam 11 let staro Elantro 145k in sem od popravil po garancijskem roku plačal zamenjavo žarnic osvetlitve tipk avtomatske klime in zajlo za ročno. Vsaka stvar mislim, da je bila cca 100€. Aja pa še sprednje zavorne ploščice ostalo je pa še vse original na avtu.
Sedaj se v meni prebuja želja po zamenjavi in po branju alterja, me kar malo skrbi kaj naj vzamem da bo primerljive kvalitete.
frown-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se malo več informacij dobil. Menjali so ventil, okvara in ker je bila odprta Mašina, so se zobati jermen menjali. Niso pa komplet velikega servisa delali. Menjal je bil tudi alternator, ki baje crkne na cca 100k kilometrov, tko da s tem bi bil nekaj časa mir.

Žal nisem imel časa danes za ogled... Bo v soboto.

Človek božji, daj pozabi na ta avto...
zmaga.gif

Zakaj? Resno vprašam
smile-1.gif

Se čisto nič ne razumeš v avtomobile in bo nakup varčnega dizla draga šola, tako da kupi nov avto (bencinarja) s čimdaljšo garancijo.
Maš kije v akciji 9.999€ 3vratna sw pa 12.-13k€
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
A ti se razumes pa priporocas Kio....😃😃😃
Joke,vsaj ima 7 let garancije....😀😀😀😀
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Za ceno astre, dobiš recimo tole bulletproof zadevo

http://www.avto.net/_AVTO/ad.a...%20VVT-i%20Luna

Novi AURIS je pa 1,33 atmosf. bencinar od slabih 14k do slabih 16k. 1,6 bencinar pa od 14600 do 17,400. Za karavana je doplačilo +500 EUR. 5 let garancije brez omejitve kilometrov, itd. Pozabiš tistih 1,5 litra bencina na 100, pa nimaš kej velik šraufat.

http://www.toyota.si/new-cars/ceniki

Za 16k dobiš tudi mazdo 3 1,5 skyactive z kr nekaj opreme. Tudi nimaš kej zahebat pri tem avtu.

Drugače je fotr mel 2007 letnik astro karavan 1,6 115 KM. V 6 letih je naklepal nekje 50k km, brez napak. Lani prodal za 6,5 k.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Tip kupuje karavana vi mu pa ponujate neke bedne avte s 3 vrati. Pjte nazaj spat.

Jaz ce bi kupoval bi kupil od kolega torej ce je poznana zgodovina avta vsaj ves za prevozene kako je bil vozen in ostalo. Kar se motorja brez navora tice to se vse navadis in vozis malo drugace tako kot vsi avtomobili. En avto ima trdo sklopko, drugi mehko.... Vse se navadis in s tem ni panike. Za po nasih cestah in omejitvah in radarjih vsepovsod je pa 100km motor puna kapa. Sam osebno nevem kdaj sem peljal hitreje kot 150kmh. Tudi prehitevanje ni problem vcasih smo s 75km prehitevali avtobuse in sleperje brez problemov.

Torej da zakljucim: ce je avto ojranjen in poznana zgodovina bi jaz sel v nakup. Ventili so ze popravljeni torej s tem nebi smelo biti problema
smile-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kia se je našla ker jo tako reklamirate na forumu, drugače pa to ni nek avto kot tudi reno ni, samo eni jih kupujejo in se vozijo na šiht.
Glede tega od znanca star je motor je bil že odpiran niso pa naredili komplet servisa, zdaj če so prišparali teh 100 - 200€ so šparali tudi drugje...spet poglej drugače 8 let čez pet let bo že 13....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.287
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik map pravi:
Za ceno astre, dobiš recimo tole bulletproof zadevo

http://www.avto.net/_AVTO/ad.a...%20VVT-i%20Luna

Novi AURIS je pa 1,33 atmosf. bencinar od slabih 14k do slabih 16k. 1,6 bencinar pa od 14600 do 17,400. Za karavana je doplačilo +500 EUR. 5 let garancije brez omejitve kilometrov, itd. Pozabiš tistih 1,5 litra bencina na 100, pa nimaš kej velik šraufat.

http://www.toyota.si/new-cars/ceniki

Za 16k dobiš tudi mazdo 3 1,5 skyactive z kr nekaj opreme. Tudi nimaš kej zahebat pri tem avtu.

Drugače je fotr mel 2007 letnik astro karavan 1,6 115 KM. V 6 letih je naklepal nekje 50k km, brez napak. Lani prodal za 6,5 k.

Auris in Mazda 3 sta premajhna. Pa glede na to, da nisem še kupil stanovanja, za avto ne bom dajal po 15k EUR ali več.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Za ceno astre, dobiš recimo tole bulletproof zadevo

http://www.avto.net/_AVTO/ad.a...%20VVT-i%20Luna

Novi AURIS je pa 1,33 atmosf. bencinar od slabih 14k do slabih 16k. 1,6 bencinar pa od 14600 do 17,400. Za karavana je doplačilo +500 EUR. 5 let garancije brez omejitve kilometrov, itd. Pozabiš tistih 1,5 litra bencina na 100, pa nimaš kej velik šraufat.

http://www.toyota.si/new-cars/ceniki

Za 16k dobiš tudi mazdo 3 1,5 skyactive z kr nekaj opreme. Tudi nimaš kej zahebat pri tem avtu.

Drugače je fotr mel 2007 letnik astro karavan 1,6 115 KM. V 6 letih je naklepal nekje 50k km, brez napak. Lani prodal za 6,5 k.

Auris in Mazda 3 sta premajhna. Pa glede na to, da nisem še kupil stanovanja, za avto ne bom dajal po 15k EUR ali več.

pa kot i pri yoti kaj crkne za ta denar pol opla prešraufaš
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.391
241
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Glede tega od znanca star je motor je bil že odpiran niso pa naredili komplet servisa, zdaj če so prišparali teh 100 - 200€ so šparali tudi drugje...
Tudi sam tako razmišljam. Pa ni samo to. Znanec te bo isto lahko nategnil, če bo hotel. Pa še vprašanje, kako je bilo popravilo izvedeno. Kolegu je na 2.0 dti sesulo ventile, po "popravilu" je moral tankat več kot pol litra olja na 1000km.
Sam bi temeljito razmislil in preveril avto, ker tistih 5 jurjev ni ravno neka ultra ugodna ponudba. Bolj tržna cena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.499
5.950
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer pa vsakemu svoje, navor pri "nizkih" obratih odtehta svoje pri meni.

1.7 cdti v nizkih obratih nima navora. Sploh! To je bolj on/off zadeva.
se strinjam, pod mejo 1600 rpm je off.
Zdaj mi pa povej kater non turbo bencinar je pri teh obratih na ON.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.032
5.152
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Pa še moja izkušnja z mehaniki v 9 letnem lastništvu in 150k prevoženih:
- hladilnik klime (cena original vs neoriginal je 1:6)
- zadnji zavorni cilindri
- abs senzor (potrebna menjava celega ležaja, zato še nisem menjal)
- ravno letos zamenjal izpušne lonce (pri teh kilometrih sem jih prej na renoju že 3x)
- loputa prezračevalnika v kabini
- lambda sonda
- odlepljeno ogledalo (naredi si sam, neostik pa je...)
- sprednje luči poplnoma porumenele od sonca, jebat ga, nimam garaže (vzameš tri tipe šmirgla, najprej 250 in nato postopno do vodobrusnega, na koncu krpa in kaka polirna pasata, pa so spet vsaj 80% lepše)

A to je torej OK za tako star avto
confused-1.gif

Imam 11 let staro Elantro 145k in sem od popravil po garancijskem roku plačal zamenjavo žarnic osvetlitve tipk avtomatske klime in zajlo za ročno. Vsaka stvar mislim, da je bila cca 100€. Aja pa še sprednje zavorne ploščice ostalo je pa še vse original na avtu.
Sedaj se v meni prebuja želja po zamenjavi in po branju alterja, me kar malo skrbi kaj naj vzamem da bo primerljive kvalitete.
frown-1.gif

Ne ne zdi se mi pretirano, ker je so bili auspuhi cel komplet 180 eur, lambda 80, in zavorni cilindri 80, hladilnik 100 + polnjenje 60. Ne vem, ne zdi se mi velik strošek v 9tih letih. Sploh če primerjaš koliko denarja zmečeš za zavarovanje, cestnino in bencin, je to đabe. Pa nobena od okvar ni prizemljila avto, je bil vedno vozen. Govorim pa za clotno obdobje, ker sem avto kupil nov.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
@mtl nekje si pisal da je bencinarjevo vzdrževanje dražje zaradi svečk poglej za densno svečkami origina japonske in cenejše kvaliteta kot ngk

ynosa lahko nategnejo ker po napisanem vedo da je skregan s tehniko

takemu lahko priporočaš samo nakup novega avta, sedaj po novem letu bodo čistili staro zalogo in se dobi marsikaj.

@hanzi
dosadan si s tem svojim oplnom. a proti tetanusu ste vsi v familiji cepljeni?
da greš primerjat turbo dizla z navadnim bencinarjem si že delal in se ti je komplet forum smejal(no razen ynosa
smile-1.gif
)

priporočamo mu bencinarja ker ima motor manj delov ki se lahko pokvarijo, prej se ogreje mrzel in ne dela kilometre da se mu splača ukvarjat s starim dizeljnom.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.407
1.361
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se malo več informacij dobil. Menjali so ventil, okvara in ker je bila odprta Mašina, so se zobati jermen menjali. Niso pa komplet velikega servisa delali. Menjal je bil tudi alternator, ki baje crkne na cca 100k kilometrov, tko da s tem bi bil nekaj časa mir.

Žal nisem imel časa danes za ogled... Bo v soboto.

Človek božji, daj pozabi na ta avto...
zmaga.gif

Zakaj? Resno vprašam
smile-1.gif

Ker je jasno, da ni bil popravljen tako kot je treba, če so šli odpirat motor in je bilo pri tem važno, da prišparajo 200 evrov. Tako se v praksi pogosto ravna (na vseh mogočih področjih), kar pa pomeni le eno: polovičarstvo. Zaradi takšnega ravnanja se avto zdaj tudi prodaja, in nesrečnik, ki se bo moral ukvarjati z njim boš pa žal ti.

Vsi avti, ki sem jih kupil, so bili rabljeni in (zgrda) sem se naučil ene stvari: če že pri avtu, ki ga sploh ne poznaš, na prvo žogo vidiš napake, se obrni in kupi kaj drugega. Pa če te še tako mika vse drugo na avtu
smile-1.gif
Pleha na trgu je ogromno in pametno je kupiti le avto, kjer vsaj v prve pol ure ne boš našel do v nebo vpijočih napak. Zdaj, ker gre za rabljeno robo, je jasno, da se bo po nekaj mesecih lastništva kaj še pokazalo, ampak upam, da ne tako zelo resnega.

Poleg tega vseeno moram zagovarjati idejo, da pri "normalnem" avtu 10, 15 let (bi napisal 20, 25, pa gredo stvari v teh časih vedno na slabše) ni treba "odpirati" motorja. Če gredo stvari že prej narobe, raje kupi kaj drugega in šparaj živce. Če ti je kul astra, vsaj vzemi bencinarja, ki je 1000x bolj neproblematičen. (Razlika v porabi je praktično skoraj zanemarljiva.)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.295
5.881
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zdaj mi pa povej kater non turbo bencinar je pri teh obratih na ON.

NA bencinarji so redko ON, se jih pa za razliko od turbo dizlov da peljat s praktično kakršnimikoli obrati. Je hitro jasno, če primerjaš krivuljo navora, da je ta pri bencinarju neskončno bolj uporabna.

Pa da se razumeva, posedujem tako 1.7cdti opla kot klasičnega bencinarja
wink-1.gif