opel astra karavan

bolhica

Pripravnik
7. feb 2008
87
0
6
35
Pozdravljeni!
Zanima me naslednje, ali se splača kupiti Opel Astra karavan, 1.7 CDTI letnik 2006, s prevoženimi kilometri 186.000. Vozil ga je nek trgovski potnik, tako da je bil avto dosti na cesti( relacije so bile Nemčija, Avstrija ipd). Cena je 6.700€. Najbolj me zanimajo kilometri in pa če je mašina 1.7 CDTI vredu?
Hvala za odgovore!
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Po stricu eurotax-u je tak avto s toliko km vreden 5.320,00€.
Gre za ta avto?

1.7 CDTI je ok. Kilometrov se nimaš kaj bat, če je avto redno vzdrževan in servisiran.

Jaz mu več kot 6300 nebi dala za ta avto.


 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Danes taksnega novega dobis za 12 jurjev tako, da imas veliko pogajalskega prostora. Naj ga vsaj zavrti na slovenskih 120k km
hysterical-1.gif

Realno je vreden POD 5 jurji
 

bolhica

Pripravnik
7. feb 2008
87
0
6
35
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Po stricu eurotax-u je tak avto s toliko km vreden 5.320,00€.
Gre za ta avto?

1.7 CDTI je ok. Kilometrov se nimaš kaj bat, če je avto redno vzdrževan in servisiran.

Jaz mu več kot 6300 nebi dala za ta avto.

ja gre se točno za ta avto.

gre se za menjavo.

ubistvu me zanima če se splača menjati za opel corso 1.4 16v letnik 2008,ki ima 42000km oprema je enjoy.

Še enkrat hvala za vašo pomoč.
 

bolhica

Pripravnik
7. feb 2008
87
0
6
35
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Jaz osebno nebi menjala.

Zakaj pa ne bi menjala? Kakšni razlogi so? Z mojim se nama ubistvu gre, da bi zamenjala Corso za karavana, ker ga bova potrebovala...Koliko pa je po tvojem še vredna Corsa? Lp
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Raje bi Corso sama prodala, če je potrebno dodala kakšen € in kupila avto z manj kilometri, morda več opreme ali motorjem 1.9 CDTi
 

bolhica

Pripravnik
7. feb 2008
87
0
6
35
No saj namen imava prvo probati prodati sama. Ampak če ga nebi prodala bi šla pa v menjavo. Ker mislim, da za corso bi lahko dobila nekako 7k € ali kak € več.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Corso bosta komot prodala za dobro ceno.

Lažje kot Astro čez 5 let, ko bo imela, če letno delata 20.000km, 280.000km.

Kupita avto z manj km, predvidevam da potrebujeta družinski avto.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
1.7 cdti motor mogoče ne crkuje, je pa kretenski za vozit. Turbo luknja je ogromna, itd. Smo jo imeli na testu. Predvsem se tudi prepočasi odziva na pedalo za plin in se ti zgodijo neprijetne situacije pri speljevanjih na prometne ceste. Sem že pisal o tem.

Astra caravan zahteva motorje od 1.8 naprej. 1.6 bencinar je žejen toliko kot 1.8, ne gre nikamor. 1.9 cdti pa je edini dizel, ki je kaj vreden. Osebno dotičnega avtomobila ne bi kupil.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
glej, ti spadaš v alter elito, saj veš, pod 200km se avto težko iz mesta premakne itd. Mislim da bo za bolhico povsem ok, če je lahko bil za mojega sodelavca, ki je dnevno nastiskal tudi po 400 km na njem
smirk-1.gif

Maci ti pa nehaj tipično slovensko razmišljat, ker:
1. avto je eden redkih ki ima verjetno realne kilometre. rajši to, da je na dolge proge vožen, kot tipičnih 120k km slovenskega drkanja od semaforja do semaforja
2. ko se bo avto prodal z recimo 300k km ga seveda živi bog ne bo povohal. takrat ti ne preostane drugega, kot da ga previješ na tipskih 120k km in ga prodaš za šalo.

Na žalost je tako pri nas. Moraš se prilagodit tipično zabitemu kupcu, čeprav ti na koncu izpadeš lopov
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ti nimaš pojma. Avto je kupovala oseba ženskega spola pri 60-ih letih. Zato vozi 1.8 bencinarja. 1.7 diesel je imela na testu en cel vikend, 1.6 en cel dan. Lepo je rekla, da je avto nevaren, ker se ne odziva takoj na pedalo za plin in še to, da je ali potrebno sklopko držat, da so obrati nad 2000, ker drugače minejo sekunde preden se začne avto pošteno premikat. Med tem časom si pa ovira na cesti. Skratka, motor je beda. Ni prožen, ima omejeno območje vrtljajev, pa še spije kar precej. Katastrofa je recimo tudi na normalnih cestah, ker je pod 100km/h v turbo luknji in v zadnji prestavi ne moreš niti sledit normalnemu tempu kolone avtomobilov.
stupid-1.gif
Na avtocesti se nekako še obnese. Da je pa tvoj sodelavec na teh sedežih s tem butastim motorjem trpel vsak dan več kot tri ure... jah, moje sožalje.

Nisem nobena alter elita. Vozim avto z 129kW in slabim pospeškom. Je pa res, da se mi vsakič, sicer poredko, ko se presedem iz dotične Astre v svojega, nasmeh precej razleze.
grin1.gif
No, saj se mi je prej tudi, ko sem se presedel v mojo staro italijansko pijanko.

Citat:
Na žalost je tako pri nas. Moraš se prilagodit tipično zabitemu kupcu, čeprav ti na koncu izpadeš lopov
.
Ne da izpadeš... kar lepo SI.Tole pri normalnih ljudeh sploh ne bi smela bit dilema. Meni na misel ne pade, da bi vrtel števce. Če si pa prevarant, mali trgovčič, nemoralnež...
10.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Zakaj misliš da tipično slovensko razmišljam?

Glede na to da gledata Astro karavan, katerih je na pretek, bi raje vzela leto starejšo za tak denar in manj kilometri, ali pa se stegnila še za 1000, 1500€ in kupila avto z manj kilometri, ja, ima realne kilometre, ima jih pa tudi katera druga, glede na to, da ima avto že kar nekaj kilometrov in da jih bosta še sama kar nekaj naredila, bosta takšen avto z veliko kilometri težko prodala oz. ga bosta za zelo nizko ceno - zato ker bosta zdaj "prišparala" 1000€ jih bosta potem kar nekaj več izgubila, saj je glede na število prodanih Aster veliko izbire in že zdaj ta "njuna" Astra marsikatero po kilometrih poseka, čez 5 let pa bosta lažje prodala Astro z 200.000km kot pa takšno s 300.000 plus (govorim na pamet). Tudi opreme nima ta Astra nobene posebne, da bi si jo nekdo na smrt želel, je pa 06 letnik za "ceno2 05 letnika na račun kilometrov.

Vsak naj pretehta svoje.

Poleg tega bi avto zamenjala ključ za ključ, seveda, prodajalec bi lažje prodal Corso 2008 letnik z dobrih 40.000km kot Astro 2006 letnik z dobrih 180.000km, poleg tega bi jima uturil avto veliko manjše vrednosti kot je njun, za katerega z lahkoto dobila 7.500€ do 8.000€, za ta denar dobita pa že tudi konkretno boljšo Astro, recimo 1.9 CDTI Cosmo, 2007 letnik, z 86.000km klik.

Zagovarjaš prodajalca ki bi ju lepo nategnil.

Med 1. in 2. točko si sam sebe v jezik ugriznil.

Čudno da se vsi bojite BMW-ja z 200.000km Astre pa ne.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Ti nimaš pojma. Avto je kupovala oseba ženskega spola pri 60-ih letih. Zato vozi 1.8 bencinarja. 1.7 diesel je imela na testu en cel vikend, 1.6 en cel dan. Lepo je rekla, da je avto nevaren, ker se ne odziva takoj na pedalo za plin in še to, da je ali potrebno sklopko držat, da so obrati nad 2000, ker drugače minejo sekunde preden se začne avto pošteno premikat. Med tem časom si pa ovira na cesti. Skratka, motor je beda. Ni prožen, ima omejeno območje vrtljajev, pa še spije kar precej. Katastrofa je recimo tudi na normalnih cestah, ker je pod 100km/h v turbo luknji in v zadnji prestavi ne moreš niti sledit normalnemu tempu kolone avtomobilov.
stupid-1.gif


Čudi me , da ni večina kupcev 1.7 CDTI motorja mrtivh zaradi nesreče ali pa samomora ker so kupili tako katastrofalen avto?
Verjetno tudi ob zamenjavi staro za novo lažejo in kupijo ponovno 1.7 CDTI ( z 110KM ali 125KM ) ter so potem spet nesrečni ker so kupili tako nevaren avto.


1.7 CDTI je cist kul motor za vozt,ce pa stara mama pr 60 nezna vozt dizla ker je bla do zdej navajena na bencinarja, pa res ni problem v avtu. Vozil sem že xy razlicnih avtov,vsak je mal drgac,ampak na vsazga se navadis lahko v 5 minutah.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
ksz. no... če odmislimo dejstvo, da ta motor žre kar nekaj več od primerljivih konkurenčnih (1.6 TDCi/HDi), slabšim navorom (oz. pri višjih obratih) krajšo dobo velikega servisa in glasnejšim delovanjem... ter dejstvo, da za njim stoji isuzu... ne vem, ne vem...
Opel nikoli ni cvetel (z izjemo 2.2.DTi) s "svojimi" dizli.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ti prodajalc Oplov pa kar nehaj.
priden.gif


Je povsem enostavno. 1.7 cdti je prototip tega kar diesel naj ne bi bil. Ima prekleto omejen razpon uporabnih vrtljajev, od 60 do 100 ga v zadnji prestavi prehiti bencinar, pije pa absolutno preveč za to kar prekleto malo da od sebe. Zakaj za vraga naj bi se potemtakem navajal na tak šrot, ko pa je v Astri toliko boljših motorjev?
confused-1.gif


Pa oseba ni nobena stara mama in na leto dela med 50 in 60 tisoč km. Si pa res ubog na duhu, da take argumente ven vlečeš.
rolleyes-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
NE, ne splača se kupt te Astre niti kake druge ker so ratal tile Opli kr kvarljiv šmorn
cry12bpy.gif

( a če že mora bit Opel išči 1.9 CDTI 88kw)
sploh pa dobr skoz prideš če ga servisiraš v AH Moste
uf-1.gif


pa če mislš da sm antiOpelaš klikn na moj avto
wink-1.gif

LP.S
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
NE, ne splača se kupt te Astre niti kake druge ker so ratal tile Opli kr kvarljiv šmorn
cry12bpy.gif

( a če že mora bit Opel išči 1.9 CDTI 88kw)
sploh pa dobr skoz prideš če ga servisiraš v AH Moste
uf-1.gif


pa če mislš da sm antiOpelaš klikn na moj avto
wink-1.gif

LP.S

Hehe, pa kaj misls da je služba poanta življenja, daleč od tega .

Sicer pa 1.9 CDTI 120KM je res lustna zadevca ja.


@alte al kaj si že, kaj pa je pri 60 letih ? najstnica?