opel astra karavan

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Butl ti. Kakšen je pogoj, da si stara mama? Da imaš vnuke. Torej? Ti je treba narisat?
uf-1.gif
Definitivno ne takrat, ko imaš več kot 19 let.

Pa da ne bo off topic... Ja, 1.9 je precej boljši motor. Bi bil najbrž prva izbira, pa niso imeli testnega avtomobila, sploh. Tako pa, ni testnega avta, ni testne vožnje... gospa je kupila tisto, kar je lahko preizkusila.
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
z 1.7 cdti ( 101 KM ) sem prevozil že cca 5000 km, pa ima motor res veliko turbo luknjo. Do 2000 je skoraj popolnoma mrtev, konča se pri nekje 3500.. odzivnost pedala tudi ni za pohvalit. Bi raje svetoval 1.9 88kw ali 110kw. Poraba je pa lepa, če šparaš, cca 6, 6.5 litra, če goniš pa hitro naraste. Je pa vzdržljiva mašinca.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sedaj vem zakaj je tako Astro sosed (vodja servisapri Trobcu) dal takoj čipat in je nekaj govoril o pospeških tipa crknjen polž...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jaz sem se dober teden vozil z 1,7 dizelco, navadno, ne karavan pa se mi ni zdela nobena nepremicnina. Je bil pa avto zmahan, glasen, ampak neke bistvene pomanjkljivosti pa nisem opazil pa sem sedel ze v razlicnih avtih, ampak se mi tole vseeno ne zdi nobena katastrofa. Katastrofa je bila, ko sem se vsedel pol se v 1.4 corso.
grin1.gif
Tist pa res ne gre nikamor.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Od kolega sodelavec ima Astro H. Zdej se ji izteka garancija. Prvi lastnik, redni servisi. 35kkm..2x menjan EGR. Da so ugotovili kaj je narobe in menjali, je porabil cca 3 -4 obiske za vsako menjavo, torej 6 do 8 večinoma enodnevnih, in dva dvodnevna servisa. dnevno dela 150km, kadar gre na siht. Kok mu manjka avto, ko je na servisu je jasno.

Bil je tudi prica, ko je mojster s tako Astro prisel iz Budimpeste v Ansfelden na eno srečanje. Poraba, sama AC je rekel, voznje 150km/h ..8,5l. Bil je preprican, da se vozi v bencinarju, po BC, ki pa malo čudno ropota
smile-1.gif
.

Še Yugo je amerika prav
cool-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Citat:
Uporabnik lager pravi:
Do 2000 je skoraj popolnoma mrtev, konča se pri nekje 3500.. odzivnost pedala tudi ni za pohvalit.

kot da bi opisal vw traktor po imenu 1.9 tdi
17758-icon_confused.gif
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
Hm preveliko porabo ima.. avtocestna vožnja 90 %, poraba okoli 6 pri lepi vožnji ( 120 ) pri 150 bi pričakoval okoli 7,5. Motor ni raketa, tudi zvok ima malo kovinski, ampak je pa vzdržljiv.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Če je vzdržljiv kot je bil 1.7DTi v astri,ki sem jo lastil VAM ŽELIM veliko (preveč) živcev in časa,ki ga lahko vržete proč. Sodelavcu (relacija KR-LJ) ta CDTI v H karavanki žre v povprečju več od sedmih litrov. Hvala lepa za tak dizl.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik bolhica pravi:
Pozdravljeni!
Zanima me naslednje, ali se splača kupiti Opel Astra karavan, 1.7 CDTI letnik 2006, s prevoženimi kilometri 186.000. Vozil ga je nek trgovski potnik, tako da je bil avto dosti na cesti( relacije so bile Nemčija, Avstrija ipd). Cena je 6.700€. Najbolj me zanimajo kilometri in pa če je mašina 1.7 CDTI vredu?
Hvala za odgovore!

Osebno nikoli ne bi menjal avta z 42k km za avto s 180.000 + kilometri....
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Zato pa pravm, če že bo izbira Oplca naj bo 88kw z 6gangi / če pa rabte plac pa naj vzameta Vectro
grin1.gif

pa glede porabe ne rabjo nč skrbet da bo šla čez 7l/100, k men čez 6.3l še ni ratal
wink-1.gif


LP.S
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Ti nimaš pojma. Avto je kupovala oseba ženskega spola pri 60-ih letih. Zato vozi 1.8 bencinarja. 1.7 diesel je imela na testu en cel vikend, 1.6 en cel dan. Lepo je rekla, da je avto nevaren, ker se ne odziva takoj na pedalo za plin in še to, da je ali potrebno sklopko držat, da so obrati nad 2000, ker drugače minejo sekunde preden se začne avto pošteno premikat. Med tem časom si pa ovira na cesti. Skratka, motor je beda. Ni prožen, ima omejeno območje vrtljajev, pa še spije kar precej. Katastrofa je recimo tudi na normalnih cestah, ker je pod 100km/h v turbo luknji in v zadnji prestavi ne moreš niti sledit normalnemu tempu kolone avtomobilov.
stupid-1.gif


Čudi me , da ni večina kupcev 1.7 CDTI motorja mrtivh zaradi nesreče ali pa samomora ker so kupili tako katastrofalen avto?
Verjetno tudi ob zamenjavi staro za novo lažejo in kupijo ponovno 1.7 CDTI ( z 110KM ali 125KM ) ter so potem spet nesrečni ker so kupili tako nevaren avto.


1.7 CDTI je cist kul motor za vozt,ce pa stara mama pr 60 nezna vozt dizla ker je bla do zdej navajena na bencinarja, pa res ni problem v avtu. Vozil sem že xy razlicnih avtov,vsak je mal drgac,ampak na vsazga se navadis lahko v 5 minutah.

Tule ima deralte 110% prav, Ta mootr je res polom, pri speljevanju že na ravnem čisto prerad ugasne, na klacih je pa sploh obup. Poznam ljdi, ki so se obrnili po minuti poskusne vožnje ... Motor je enostavno zanič za po mestu ali po kakih klancih. Se pa na Ac čisto lepo znajede in 400 kilometorv naredit pri 140 na uro ni noben problem. Samo da ni treba speljevat oz se vozit po mestu, kjer ga je treba vsakih par sekund v prvo tlačit ...
V bistvu pa obstaja rešitev: vzameš avtomatika, ta lepo zamaskira lenobo motorja spodaj ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jah sorry,sam jst ne vem kje je težava res. Pa se sm pa tja vozim celo z 1.0 , 1.2 motorji ( drugače sem navajen na 280KM) , pa mi še noben ni crknil zaradi pomanjkanja moči...mogoce sm pa toliko fleksibilen da me sploh ne moti in vzamem v zakup da avto pač nima XXX KM ter dodas malce več gasa, mal premišljeno prehitevas etc...saj po ene 10km pa ja spoznas avto kako se obnaša,vsaj tisto osnovno odzivnost.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Saj ni problem količina moči ali navora. Problem je, da je v tem avtu že 1.6 bencinar lepše vozen, pa je polom drugače v tem avtuu (v praksi spije celo več od 1.8). Saj ni nobenemu crknil med speljevanjem, je pa izredno težavno, ker zamik odzivanja na pedalo niti ni vedno enak. Sploh ne vem, od česa bi bil odvisen. Primer: čakamo na stranski cesti na luknjo v prometu glavne, da se vključimo. Vidiš luknjo, ki bi normalno zadoščala, pritisneš pedalo do konca in.... namesto da se avto zmiga, se sekundo vleče naprej kot crknjen polž. Najprej že pomisliš, da je nekaj narobe, potem pa seveda dobiš mrzle potne roke, ker si postal ovira na cesti.

Karavan je drugače meni osebno najbolj všeč, tudi glede vožnje. Precej manj nemiren avto po ovinkih kot GTC. Bi rekel, da je bolj uravnotežen. čeprav ima daljšo medosno razdaljo. Je pa težji. Pa seveda naj bo Cosmo oprema, ker so tam sedeži vsaj približno dobri.

PS. Zdaj ko je prodaja te Astre že mimo, mi lahko poveš, zakaj avtohiše niso imele 1.9 testnih dieslov? Zakaj so povsod naprej rinili to 1.7 skrpucalo?
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Po moje zato, ker je to njihov (ISUZU=GM) hišni dizel,....
Nove astre nimajo več JTDjev ne? Samo isuzu in GMovo 2.0 izpeljanko iz ne vem česa...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Po vseh nasvetih, ki so ti jih dali poklicani, bi ti jaz priporočal, da avto poskusiš peljati. Boš videl, če ti motor odgovarja. Jaz ga nisem vozil. Kilometri načeloma niso problem, jaz sem svojega prejšnjega opla prodal s 300.000 km, pa ni dajal občutka, da se bo ustavil. Kaj ti km pomenijo, ko boš denimo čez pet let prodajal avto? Po mojem nič. Avto ne bo nič vreden ne glede na število km, ti ga boš pa lahkega srca prodal za ceno, ki jo bo trg sprejel. Jaz sem svoj avto prodal po dveh urah na avto netu. Čez pet let bo lahko država marsikaj pogruntala kako z "ekologijo" polniti proračun in avta s 10 let staro tehnologijo se mogoče sploh ne bo splačalo registrirati, ker bo letna dajatev previsoka. Kupi, če ti danes ustreza in se ti zdi, da ti bo nekaj let prišel prav.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:

PS. Zdaj ko je prodaja te Astre že mimo, mi lahko poveš, zakaj avtohiše niso imele 1.9 testnih dieslov? Zakaj so povsod naprej rinili to 1.7 skrpucalo?

Nobenga posebnega razloga,mogoče zato ker se je več prodalo 1.7 CDTI ja ...
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
GM nima svojega 2.0 diesla. V Oplih (Insignia), razen Antare, je še vedno FiatPowerTrain izdelek (JTD), v Cruzu je pa VM Motori oz. po njihovi licenci.

Imaš prav! Saj GM si lasti 50% VM Motori-ja... kar pomeni spet, kao house engine..