opel astra karavan

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ni razlog tudi to, da je 1.7 euro 5, 1.9 pa je ostal na euro 4? Sledi nižji davek in nižja cena za kupca ali večji profit za prodajalca (ali proizvajalca).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ni razlog tudi to, da je 1.7 euro 5, 1.9 pa je ostal na euro 4? Sledi nižji davek in nižja cena za kupca ali večji profit za prodajalca (ali proizvajalca).

Sedaj je 1.9 CDTI itak vn s prodaje ( kakšen kos na zalogi še obstaja) , davek pa nikakor ni bil razlog za nakup testnih 1.7 CDTijev , pač povpraševanje je bilo večje po tem motorju in so bili taki registrirani.

Recimo prva serija tanovih Astr je bila 1.7 CDTI 110KM in 125KM , 1.6T in 1.6 demo ...mogoče bo druga runda 1.6, 1.4T , 2.0 CDTI , bomo vidl.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Je, ampak 16V. Pravi JTD je 8V
evil.gif


Sicer pa je pri Oplih moteca druga zadeva. Nekako nenormalno zaduseni so FIATovi dizli pri Oplih?! Cisto drugace se vozi recimo ze 1.3mjtd pri Corsi ali Grande Puntu.... Pri slednjem avto normalno vozen, leti bi rekel, pri Corsi komaj kaj da iz sebe...


 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
kva pa 1.9cdti(150KM) k je v Vectrah? A je to za kej? A je to jtd notr?

Raje glej 120KM, ...pri 150KM se občasno pojavijo neke težave z nekimi lopaticami al nekaj takega...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Je, ampak 16V. Pravi JTD je 8V
evil.gif
Kolega ima AR 1.9 Jtd 16v pa jamra nad porabo a motor k motor, ni kake razlike od Opla
smirk-1.gif

poznam take kolege, ki napraskajo ali vzamejo kredit 10k za najlepso alfo ali bmwja potem pa nimajo za vzdrzevanje. delajo ponavadi kot skladiscniki v merkatorju. taksnemu je vsakrsna poraba visoka in vsakrsen strosek odvec.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Je, ampak 16V. Pravi JTD je 8V
evil.gif
Kolega ima AR 1.9 Jtd 16v pa jamra nad porabo a motor k motor, ni kake razlike od Opla
smirk-1.gif

poznam take kolege, ki napraskajo ali vzamejo kredit 10k za najlepso alfo ali bmwja potem pa nimajo za vzdrzevanje. delajo ponavadi kot skladiscniki v merkatorju. taksnemu je vsakrsna poraba visoka in vsakrsen strosek odvec.

No tale moj kolega je naredu v 2 letih z to Alfico cca 105T km in dela servise na 10-13T km in jo ima tip top porihtano (ker nikoli ne ve kam bo mogu it sklepat posle) samo se mu zdi 7,5 visoka poraba napram moji k ima 8v / 5,5-6,2 , je pa res da imava različne relacije in način vožnje
wink-1.gif


Je pa res da je zadnjič reku da si bo mogu omislt drug avto za /poslovne obiske/ k z Alfo deluje k kološar
hysterical-1.gif


LP.S
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Ma dobro kaki so ti dizli...jaz sem mislil da porabijo manj ampak moja astra bencinc porabi 7,5 pa ga ne šparam ,nekako normalna vožnja.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Sam imam avto z tem motorjem in sicer v vectri c. Glede vzdržljivosti je 8v dosti boljša izbira. Glede okvar na 1,9 16v jtd-jih so v glavnem tri stvari, katere so problematične tudi na dizlih drugih znamk. In sicer lopute v sesalnem kolektorju, dvomasni vztrajnik in alternator. Kolikor mi je znano drugih večjih napak nima. Sam sem že menjal sesalni kolektor (220€) in glih pred 1 mesecem vztrajnik komplet z sklopko in potisnim ležajem(750€). Vztajnik je bil že glasen pri nakupu. Avto ima sedaj po števcu 185kkm vednar dvomim da so realni. Drugače drugih mehanskih okvar na avtu v dveh letih in 90kkm narejenih ni bilo. Če vse skup potegnem avta vseeno nebi menjal in bi se še enkrat odločil isto. Motor je prava milin za vozit, moči je za avto te velikosti več kot dovolj. Poraba nekje 6,5l z tem da se res ne špara.