Opel astra Cosmo 1.7 dizel (2007)

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Lej, tale astra bi bil čisto soliden avto - če bi bil bencinar...
zmaga.gif


Pa srečno...
zmaga.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Jaz bi tudi vzel,sploh ker je cosmo oprema.lep je pa malo kilometrov od znanega lastnika z rednimi servisi.servisira je itak tReba vsakega,če bo kaj narobe.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Kupec naj pove, koliko je pripravljen dati v servise v naslednjih petih letih?

50% vrednosti avta? 100%?
confused-1.gif


Več kot 100%?
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Jaz bi vzel. Najbrž je 100konjska?
Imam 7 let merivo 1.7 75 konjev l. 04. Prevozenih 187, od tega midva 145 (cipanih ).
Zamerim jih res počasno ogrevanje pozimi, mrtev motor pod 1.6krpm (100 pravijo da je ravno tako mrtva), ostalo pa pohvalim. Menjal oba stabilizatorja, 2x20 evrov, letos po nepotrebnem original aku.ker je bil za popraviti starter (80,pa se aku toliko)
Ploščice spredaj zadaj po cca 50 (vsake enkrat).neka cev za vodo 20 evrov, zajle ročna mislim da 50, letos nastavitev ročne 20, veliki servis 300, potem pa ne vem kaj bi še bilo. Motor, sklopka, vztrajnik, hladilniki je še vse zaprto original. SEm pa o 1.7 motorju bral več slabega kot dobrega. Ocitno imam jaz srečo ali pa imam pa ok mehanika. Servise delam na dobrih 20, mali (olje in filter) servis okoli 60, vsak drugi se ostali filtri okoli 100. Cen so bolj ali manj brez dela, servisi z delom. Za delo se je treba včasih malo znajti. Lahko tudi tako da delavnico najames pa sam naredis
 
Nazadnje urejeno:

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Imel Astro H sicer bencinarja. V šestih letih in pol samo akumulator (100€), vžigalna tuljava (200€) in nekaj na klimi (200€). Ostalo samo redni servisi. Priporočam.

A mava midva slučajno isti avto?
grin1.gif


No, jaz sem menjal še en amortizer pa tiste nosilce spredaj, ki pri vseh rjavijo...

Imela sva, pa nimava vec
smirk-1.gif

Imam pa sedaj Forda ki naj bi bil vsaj razred vecji in drazji, pa je po kvaliteti izdelave in napakah dalec za Oplom.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dobil sem še en update. Veliki servis še ni bil narejen, pred 2 leti so bili popravljani ventili, ko so menjali tudi notranji jermen. To je pa to, kar je bilo omembe vrednega kar se tiče okvar.

Motor je švohnejša verzija 1.7 CDTI s 5 prestav.


Tole je zelo podobna zadeva. Isti model, isti letnik, podobni kilometri. Vendar cena 7k.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.a...%20CDTI%20Cosmo

 
Nazadnje urejeno:

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Tole v oglasu ni Cosmo. Cosmo je imel po faceliftu klavirsko črno konzolo. Takšno šampanjc barvo ima Enjoy.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Veliki servis še ni bil narejen, pred 2 leti so bili popravljani ventili, ko so menjali tudi notranji jermen.

Kako misliš veliki servis ni bil opravljen, če zgoraj trdiš, da so bili ventili popravljani in jermen zamenjan, predvidevam zobati??

Daj se pozanimaj, zakaj je bila glava popravljana, da ni vtrgalo jermena?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Veliki servis še ni bil narejen, pred 2 leti so bili popravljani ventili, ko so menjali tudi notranji jermen.

Kako misliš veliki servis ni bil opravljen, če zgoraj trdiš, da so bili ventili popravljani in jermen zamenjan, predvidevam zobati??

Daj se pozanimaj, zakaj je bila glava popravljana, da ni vtrgalo jermena?

Ziher ni vtrgalo jermena. Se pozanimam.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Sem pred časom iskal podoben avto in naletel na spodnjo temo, če še nisi prečekiral in če bo kaj v pomoč.

Upam, da dobro kupiš!
Lp

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1120545/page/0/fpart/all/vc/1

Sem videl to temo.
smile-1.gif
Kaj si potem nabavil?

Za enkrat še nič, sem se malo ustavil z nakupom, čakam kakšne bodo razmere na šihtu in če moja dobi šiht, dva meseca pa imam še mojo Astrico H GTC 1.6 16V na kredo. Ko se izteče in situacija, do takrat upam poleže, grem zopet v akcijo, ker si lomim hrbet, ko tamauga not tlačm, spredi se blazine pa ne da izklopit
smirk-1.gif

Zdej mi je v uč padu berlingo, ena verzija nazaj od te nove, mi ga je stric nekak oblublal potem pa vzel novo verzijo in tega not v salon porinu zato me je nakuru ta avto, bomo vidl, sej je grd, pa moja hoče karavana, ampak jst bi ga pa kr mel
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Moj graf porabe
Je pa res da ni enak motor.
Ampak 7 litrov se mi zdi malo preveč.
Moj je kdaj pa kdaj tudi v podnu seveda zaradi moči ki ne omogoča alter vožnje.
graf porabe
 
Nazadnje urejeno:

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Jaz ti priporocam da avto pogledas in se malo vozis z njim,ce osebo katero prodaja poznas dobro lahko si siguren v to,da te ne bo nategnil.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Moj graf porabe
Je pa res da ni enak motor.
Ampak 7 litrov se mi zdi malo preveč.
Moj je kdaj pa kdaj tudi v podnu seveda zaradi moči ki ne omogoča alter vožnje.
graf porabe
Na Oplu BC je postavljen tam samo z razlog sa popolni tisti ekrancek,kar se podatkov na njemu vidi so kr neke stevilke katere niso realne.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Opel ima blazno bedast sistem vklopa klime (preko menija na BCju) - mene bi to oz. me je zelo motilo. Težava teh aster je tudi glasen kompresor klime poleti - strošek menjave 1000 EUR, 1.7 CDTI ni ravno biser od motorja, glasen, povprečno zmogljiv...