Novo pri Si.mobilu X.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
KSz

kaksen je pa kaj ta neskoncen paket? Vse neomejeno edino neta 500mb ampak se da stem tudi "prezivet". Samo simobil ima te ugodnosti za dve leti al kaksna je tu politika?
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ja vezat se moraš za dve leti. Samo oprosti, ampak men se zdi 35€ pa predrago za to.
uf-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je še kdo imel ta ali prejšnji mesec nenormalno porabo na simobilu, predvsem me zanima iphone.
povej prosim ali imaš zadnji update za simobil ali ne? Da vidimo kje je vec tezav. Lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ja pred parimi dnevi se je zacelo. Vsake toliko casa ponudi na telefonu nov update. Ce das update, se prenese in namesti. Ga vgasnes in prizges nazaj. Ce stisnes ne, ti pa zopet zajamra cez par dni. Še nikoli se ti ni pojavilo?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.281
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Ja pred parimi dnevi se je zacelo. Vsake toliko casa ponudi na telefonu nov update. Ce das update, se prenese in namesti. Ga vgasnes in prizges nazaj. Ce stisnes ne, ti pa zopet zajamra cez par dni. Še nikoli se ti ni pojavilo?

Nope, nisem dobil nobenega updejta. Nič mi ni javilo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kolkr sem videl je paket 25eur, teleofnov ne rabim ,sam mal gledam ce bom presedlal na simobil slucaj ker pac paket ni slab, sicer pa tolk minut itak da ne rabim.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Mi lahko kdo pove kje bi se dalo videt cene klica v drugo omrežje za paket Orto smart, vse kar piše je "201 min z Opcijo 201 (5 EUR)
501 min z Opcijo 501 (9 EUR)". Cene minute pogovora brez te opcije ne najdem nikjer....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Mi lahko kdo pove kje bi se dalo videt cene klica v drugo omrežje za paket Orto smart, vse kar piše je "201 min z Opcijo 201 (5 EUR)
501 min z Opcijo 501 (9 EUR)". Cene minute pogovora brez te opcije ne najdem nikjer....

citiram del pojasnila:

Cena izven zakupljenih količin za klice v omrežje Si.mobil oz. v druga slovenska mobilna in stacionarna omrežja znaša 0,15 EUR/min, 0,15 EUR za posamezno sporočilo SMS oz. MMS ter 0,0005 EUR/kB za prenos podatkov v omrežju Si.mobil.

Več ne more bit kot ko presežeš količine zakupljene ..

vir: http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?cid=2380469E-6483-2BF1-D7EC-88F0BDD11BD1&linkid=package
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Mi lahko kdo pove kje bi se dalo videt cene klica v drugo omrežje za paket Orto smart, vse kar piše je "201 min z Opcijo 201 (5 EUR)
501 min z Opcijo 501 (9 EUR)". Cene minute pogovora brez te opcije ne najdem nikjer....

citiram del pojasnila:

Cena izven zakupljenih količin za klice v omrežje Si.mobil oz. v druga slovenska mobilna in stacionarna omrežja znaša 0,15 EUR/min, 0,15 EUR za posamezno sporočilo SMS oz. MMS ter 0,0005 EUR/kB za prenos podatkov v omrežju Si.mobil.

Več ne more bit kot ko presežeš količine zakupljene ..

vir: http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?cid=2380469E-6483-2BF1-D7EC-88F0BDD11BD1&linkid=package

pa saj ne morem verjet tej debilnosti...cene znotraj slovenije so dražje od gostovanja...se pravi ker sem blizu meje se mi, ce bi slucajno presegel kolicine splaca prijavit na avstrijsko omrežje...kaki bebci...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
http://www.simobil.si/sl/insid...33-0E30B0F0213C
S 1.8.2013 začne veljati nov Cenik

Obveščamo vas, da s 1.8.2013 začne veljati nov Cenik. Spremembe se nanašajo na obračunski interval in cene klicev izven zakupljenih količin na nekaterih paketih. Za večino naročnikov spremembe ne bodo imele vpliva na stroške, saj v veliki meri uporabljajo pakete z vključenimi zadostnimi količinami pogovorov.

Obračunski interval:

1. avgusta 2013 bo začel veljati nov, enotni 60-sekundni (60/60) obračunski interval. To pomeni, da se polno zaračuna vsaka začeta minuta pogovora. Interval bo veljal za vse Si.mobilove uporabnike oz. naročnike (razen za uporabnike oz. naročnike paketa Poslovni Smart) v Sloveniji in tujini, izvzemši v gostovanju v državah Evropske unije.


Sprememba cen izven zakupljenih količin:

1. avgusta 2013 se bo spremenila cena klicev izven zakupljenih količin na določenih paketih:

Paketi XS - XL ZATE, Praznični in Veliki Praznični paket, paketi Podjetni (Start 1, Start 2, Start3, Smart 1, Smart 2, Smart 3): z 0,2033 EUR/min na 0,22 EUR/min

Paketi XS - XL ZAME, Tujina ZAME, Preprosto ZAME/Paket9, XS-XL Podjetni, Tujina Podjetni: z 0,1525 EUR/min na 0,18 EUR/min.

Paket enaZAME, triZAME, triZAME BlackBerry, petZAME, iZAME:

- klici v fiksna omrežja na paketu enaZAME: z 0,1017 EUR/min na 0,12 EUR/min;
- klici v druga mobilna omrežja na paketih enaZAME, triZAME, triZAME BlackBerry, iZAME: z 0,1017 EUR/min na 0,12 EUR/min;
- klici v vsa omrežja v Sloveniji po 1001 minuti: z 0,1525 EUR/min na 0,18 EUR/min;


Paket SMART:

- klici v Si.mobil: z 0,0508 EUR/min na 0,06 EUR/min;
- klici v druga omrežja v Sloveniji: z 0,2033 EUR/min na 0,22 EUR/min; z opcijo Polovička: z 0,1017 EUR/min na 0,11 EUR/min.


Paket Smart 1:

- klici v Si.mobil: z 0,0203 EUR/min na 0,022 EUR/min;
- klici v druga omrežja v Sloveniji:

nižja tarifa: z 0,1697 EUR/min na 0,20 EUR/min
višja tarifa: z 0,2545 EUR/min na 0,28 EUR/min
z Opcijo mobilni: z 0,1017 EUR/min na 0,12 EUR/min
z Opcijo stacionarni: z 0,0712 EUR/min na 0,10 EUR/min

Paket Smart 2:

- klici v Si.mobil: z 0,0203 EUR/min na 0,022 EUR/min;
- klici v druga omrežja v Sloveniji:

nižja tarifa: z 0,1273 EUR/min na 0,15 EUR/min
višja tarifa: z 0,2122 EUR/min na 0,24 EUR/min
z Opcijo mobilni: z 0,1017 EUR/min na 0,12 EUR/min
z Opcijo stacionarni: z 0,0712 EUR/min na 0,10 EUR/min

Paket Business Smart:

- klici v Si.mobil: z 0,0203 EUR/min na 0,022 EUR/min;
- klici v druga slovenska omrežja: z 0,0933 EUR/min na 0,10 EUR/min.


Cene na vseh paketih ORTO ostanejo nespremenjene.

Vse navedene cene vsebujejo DDV.


Sprememba cen pri storitvi Moneta:

S 1.9.2013 se bodo spremenile cene stroška posamezne uspešno opravljene transakcije ( komunikacijski strošek ) pri storitvi Moneta. Pri uspešno opravljenih plačilih blaga ali storitev preko govorne zveze Moneta Avtomati (parkomati in klasični) bo Si.mobil uporabniku zaračunal klic, potreben za izvedbo plačila blaga ali storitev v višini 0,04EUR. Pri uspešno opravljenih plačilih blaga ali storitev preko govorne zveze Moneta Terminali, Moneta eTerminali, Moneta mTerminali, Moneta Avtomati (urbanomati in tankomati), Moneta v Telefonski prodaji, Moneta internet in Moneta v Aplikacijah, bo Si.mobil uporabniku zaračunal klic, potreben za izvedbo plačila blaga ali storitev v višini 0,08 EUR. Pri plačilih, kjer se v postopku plačila blaga ali storitev pošilja sporočila SMS, Moneta SMS, se te uporabniku zaračuna v višini 0,08 EUR. Pri uspešno opravljenih plačilih blaga ali storitev preko govorne zveze z Moneto Dirketna obremenitev bo zaračunan komunikacijski strošek v višini 0,17 EUR. Uporabniku se komunikacijski strošek ne zaračuna za izvedbo plačil pri storitvi Moneta študentski boni. Prav tako se ne zaračuna komunikacijskega stroška za neuspelo transakcijo.

Naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da v roku 30 dni od objave sprememb brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo Si.mobilu povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Si.mobil pa mu bo vrnil kupnino.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
ksz... glede na te cene se mi bolj splčaca kupit sim kartico v avstriji in klicem (sprejemam klice ) v slovenijo v gostovanju ceneje kot pa mi to omogoča simobil...pa saj to ne mores verjet....
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Mi lahko kdo pove kje bi se dalo videt cene klica v drugo omrežje za paket Orto smart, vse kar piše je "201 min z Opcijo 201 (5 EUR)
501 min z Opcijo 501 (9 EUR)". Cene minute pogovora brez te opcije ne najdem nikjer....

citiram del pojasnila:

Cena izven zakupljenih količin za klice v omrežje Si.mobil oz. v druga slovenska mobilna in stacionarna omrežja znaša 0,15 EUR/min, 0,15 EUR za posamezno sporočilo SMS oz. MMS ter 0,0005 EUR/kB za prenos podatkov v omrežju Si.mobil.

Več ne more bit kot ko presežeš količine zakupljene ..

vir: http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?cid=2380469E-6483-2BF1-D7EC-88F0BDD11BD1&linkid=package

pa saj ne morem verjet tej debilnosti...cene znotraj slovenije so dražje od gostovanja...se pravi ker sem blizu meje se mi, ce bi slucajno presegel kolicine splaca prijavit na avstrijsko omrežje...kaki bebci...

Tole je pa res out.
stupid-1.gif

Sicer pa, nekje morajo dobit not, če jim EU direktiva nalaga kakšne cene morajo biti pri gostovanju.
 
Nazadnje urejeno:

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Ne, ampak Simobil je vedno hotel biti nekaj posebnega znotraj skupine Telekom Avstrija.

Nisem zasledil, da je kje pri ostalih operaterjih znotraj skupine najavljen ali vpeljan generalno obračunski interval 60/60. Dobili so občutek, da lahko diktirajo tempo znotraj SLO, moje mnenje je, da še niso ter upajo, da jim bodo ostali sledili
grims-1.gif
težka bo.

Skratka Simobil kot ugodna rešitev ni pride več v upoštev.


Lp.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.