Novo pri Si.mobilu X.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
203
63
Kranj
Mati ima še stari paket XL ZAME 46€ - 50% akcija, ki je bila 2 leti...torej 23€.

znotraj simobila neomejeno, ostala omrežja skupaj 1001 minut.

vezavo ima do Zadnja aktivna vezava: Vezani ste s telefonom Samsung Nexus S, vezava vam poteče dne 21.10.2013.

Vrednost predčasnega nakupa telefona na današnji dan 17.06.2013 znaša 78,52 €.

torej poplačati do konca drugi mesec in preiti na novi paket?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Simobil, 0,5€ za 1MB prenosa nad zakupljeno količino? Seriously? Konkretno - tujec je presegel 600MB, ignoriral (ni razumel, pa ni vprašal) vaša SMS opozorila, prišel do 900+MB prenosa, dobil SMS z informativno porabo 165€. Takrat je dojel, da nekaj ni OK. Kriv je seveda sam, ampak 0,5€ za 1MB? Come on.
bonk.gif
Dobrodošel v čudovit svet mobilnih operaterjev, kjer sploh ni potrebe po regulaciji in vse zaračunajo pošteno (stroškovno!).
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
In zakaj je to narobe? Če so mu obračunali po ceniku je vse lepo in prav.
Ovce bodo pa vedno ovce. Vedno kličejo na pomoč politike, da jim rešijo vse. Na koncu jim ne rešijo nič, samo spraznijo jim žepe. Ovce pa blejajo naprej.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Simobil, 0,5€ za 1MB prenosa nad zakupljeno količino? Seriously? Konkretno - tujec je presegel 600MB, ignoriral (ni razumel, pa ni vprašal) vaša SMS opozorila, prišel do 900+MB prenosa, dobil SMS z informativno porabo 165€. Takrat je dojel, da nekaj ni OK. Kriv je seveda sam, ampak 0,5€ za 1MB? Come on.
bonk.gif
Dobrodošel v čudovit svet mobilnih operaterjev, kjer sploh ni potrebe po regulaciji in vse zaračunajo pošteno (stroškovno!).

kje piše, da mora operater dati vse jabe,..z ugodnejšmi paketi si v bistvu niža prihodke (ok tudi ohrani določene uporabnike). Stranka lahko sklene novo naročnino kjer migracijskih stroškov ni, ali pa migrira iz obstoječih paketov (kjer so stroški v naprej znani). Vsak se potem sam odloči katera varianta mu je bolj ugodna. Veliki uporabniki ponavadi niti ne trznejo ker vedo da se jim bo račun konkretno znižal, ostali pa pač raje ropotajo kako nefer ponudba je,..
b
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Mati ima še stari paket XL ZAME 46€ - 50% akcija, ki je bila 2 leti...torej 23€.

znotraj simobila neomejeno, ostala omrežja skupaj 1001 minut.

vezavo ima do Zadnja aktivna vezava: Vezani ste s telefonom Samsung Nexus S, vezava vam poteče dne 21.10.2013.

Vrednost predčasnega nakupa telefona na današnji dan 17.06.2013 znaša 78,52 €.

torej poplačati do konca drugi mesec in preiti na novi paket?

Tako je...in vezava se briše.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
203
63
Kranj
to se bo naredilo drugi mesec, da malce pade vrednost predčasnega nakupa itd.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Zakonsko določena višina cene bi morala biti samo za prehode med operaterji (sej nevem, a je?), vse ostalo pa mora biti prepuščeno operaterju. Če ti kaj nepaše, pač greš drugam.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kje se pogleda na moj.simobil, koliko imam lahko prenosa podatkov na mesec. Našel sem samo pač moj račun, ki je orto smart, kjer je 1GB vključen, potem pa pri internetne storitve samo - vklopljena je opcija iPhone, nikjer pa ne piše za koliko. Vzel sem najnižjo za katero sem dobil japko za 1€, zdaj pa ne vem a je bilo 3GB ali 4GB na mesec.

Pa še ena stvar me zanima, kaj se zgodi, če presežem to? Se mi omeji prenos podatkov sam od sebe, ali bom dobil že kar s prve astronomski račun domov? Ker do zdaj ni bilo to nikoli pod vprašajem, od zdaj naprej bom pa vedno tam na meji konec meseca.

Pa še zadnja stvar - zakupljeni podatki - a to je dejansko mesečna kvota (beri: od 1. do zadnjega dneva v mesecu) ali pač od računa do računa?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
že samo jaz sem to vzel pred več kot letom dni, tako da so se verjetno že kaj paketi spremenili?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kje se pogleda na moj.simobil, koliko imam lahko prenosa podatkov na mesec. Našel sem samo pač moj račun, ki je orto smart, kjer je 1GB vključen, potem pa pri internetne storitve samo - vklopljena je opcija iPhone, nikjer pa ne piše za koliko. Vzel sem najnižjo za katero sem dobil japko za 1€, zdaj pa ne vem a je bilo 3GB ali 4GB na mesec.

Pa še ena stvar me zanima, kaj se zgodi, če presežem to? Se mi omeji prenos podatkov sam od sebe, ali bom dobil že kar s prve astronomski račun domov? Ker do zdaj ni bilo to nikoli pod vprašajem, od zdaj naprej bom pa vedno tam na meji konec meseca.

Pa še zadnja stvar - zakupljeni podatki - a to je dejansko mesečna kvota (beri: od 1. do zadnjega dneva v mesecu) ali pač od računa do računa?


Če imaš jabko in od jabke podatkovni paket, se ti prekoračena količina zaračuna. Če imaš navaden podatkovni paket, ki ni namenjen dvigovanju subvencije pri nakupu mobilnega telefona, potem se ti ne zaračunajo presežene količine, temveč zniža hitrost.

Jaz sem ta mesec 3GB skuril...kako, mi ni jasno. ta mesec bom spremljal zelo podrobno. Včasih sem imel vrh glave 1 GB
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
tako je bilo razumeti tvoj komentar med vrsticami,..
Oh, že spet nekdo, ki vidi stvari, ki jih ni.
tongue-1.gif


Drugič trikrat poglej, pa boš videl, da tam nič ni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To mi je jasno, ampak ne morem na spletni strani več pogledat za paket, ki ga več ni...Bom enostavno stopil do simobila.

A se da naredit tako, da se mi po preseženem prenosu podatkov podatkovni prenos avtomatsko izklopi s strani operaterja?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
ksz...

Mama je nekje 15.5. (+/- 3 dni) šla na Telemach, iz simobila. Potem pa je dobila simobil račun, v polni vrednosti, pa nisem kaj preveč polagal zanimanja na to, ker sem mislil, da pač simobil tako obračuna... danes pa dobi dobropis, ker so ji pač očitno takrat obračunali preveč.

Zdaj pa me zanima, se lahko ta denar dobi na TRR, ali je to zgolj kot dobropis pri simobilu, ki ga lahko zgolj koristi za uporabo njihovih storitev? Če lahko na TRR, kakšen je postopek ?
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ksz...

Mama je nekje 15.5. (+/- 3 dni) šla na Telemach, iz simobila. Potem pa je dobila simobil račun, v polni vrednosti, pa nisem kaj preveč polagal zanimanja na to, ker sem mislil, da pač simobil tako obračuna... danes pa dobi dobropis, ker so ji pač očitno takrat obračunali preveč.

Zdaj pa me zanima, se lahko ta denar dobi na TRR, ali je to zgolj kot dobropis pri simobilu, ki ga lahko zgolj koristi za uporabo njihovih storitev? Če lahko na TRR, kakšen je postopek ?

Pošlješ mail,v katerem se sklicuješ na dobropis in poveš, da naj ti denar vrnejo na TRR. Pa ne pozabi navesti številko TRR - ja. In denar ti bodo brez težav vrnili.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.