zimske gume kontinental - ispravnost

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
imam eno vprasanje za nekoga, ki se bolje spozna na gume.
Pred vsako menjavo gum prosim tudi, da se gume pregledajo ali je vse ok.

Imam Continental TS-830 na zeleznih platiscih - pri menjavi je serviser pregledal in na 2 na notranji strani izgleda na enem mestu, kot da je malo vdrto noter. Ce probam opisat kako izgleda vdrtinica je, da z zgornjim clenkom prsta pritisnes na neko mehko peno 2-3mm - taksno obliko/velikost ima vdrtina.

Osebno ne vem ali je morda to ze od zacetka ali pa je kaksna deformacija zato sem rekel serviserju naj za1x ne menjava, da bom raje narocil nove. Sedaj pa me zanima ali morda kdo pozna to - za kaj se gre? Ker profil je super - enako obrabljen preko 6mm na vseh mestih.

Naceloma je predvidena menjava avta in sem hotel se imetu za to leto te, definitivno se pa ne mislim voziti s poskodovanimi pnevmatikami - zato me zanima ali je to stvar poskodbe ali cesa drugega.

za odgovore se zahvaljujem
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.394
1.356
113
Ne kompliciraj in si pejt kupit mobitel
zmaga.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
po moje je to spoj notranjega korda (plasti), in je pač malo vidno..na nekaterih gumah se ne vidi, na nekaterih pa...nič posebnega.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
To mam tudi jaz na TS-850. Menim, da ni nič drastičnega. Sem spremljal, če bi se kaj večalo oz. spreminjalo tam okoli, pa je skozi enako.
Je pa res, da ni na vseh.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik sparkyboy pravi:
To mam tudi jaz na TS-850. Menim, da ni nič drastičnega. Sem spremljal, če bi se kaj večalo oz. spreminjalo tam okoli, pa je skozi enako.
Je pa res, da ni na vseh.

zanimivo, hvala na odgovoru!

Bom jaz odnesel se do vulkanizera, da pogleda pa javim kaj pravi
smile-1.gif

Ker sedaj sem mislil samo serviserju dat, da zmontira.