zimske gume in hitrostni razred

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zimske na platiščih za pozimi,poletne na platiščih poleti.
Smo poizkusili vse mogoče kombinacije, tudi včasih ko so bile zimske obvezne samo na pogonskih kolesih in te na koncu najcenejše pride zgornja kombinacija. Razbit avto ker prišparaš par sto evrov ? Tudi če je kasko.
Da zbiješ otroka ker se zimska ustvi par metrov naprej kot letna?
Zdaj vidim da je trend na novih avtomobilih 17-18 col in pride vse skupaj drago, samo če ni denarja za vzdrževanje ga ne kupiš. oz. kupiš tisto kar denarnica ne prenese.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj se ti obremenjuješ... Itak nimaš nobene nujne potrebe... Lahko gledaš skozi kako sneg pada, še kidat ti ni nujno potrebno.
Tole povej moji ko bova pri tebi... zaenkrat si za mojo rjavico lahko privoščiva dva seta gum, eden ravnokar naročen na alterju.Tko da lahko prideva tudi v snegu do tebe.
evil.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ma saj ni kaj za komentirat. Pač enkrat sem šel 200 po autobahnu v Nemčiji in ste pograbili kot da se ne furam po AC pod 200 nikoli, 1000 km vsak dan.
crazy1.gif
Skratka treba bo vzeti V razred, ni druge...če mora biti poleti enako kot v homotončku potemje to to. Dejstvo pa je da NOBEDEN ne ve in še vulkanizerji čukasto gledajo ko omeniš nalepko in te zadeve. Stavim da bo letos 99,9% folka kupilo dva razreda nižjo zimsko, pa nobeden sploh vedel ne bo da rabi nalepko. Nikjer ni bilo niti besede o temu, ne na TV, ne v cajtungih...nikjer. Tako da človek je res lahko samo zmeden in ne ve kaj vzet...
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Nič zmeden. VSE PIŠE v homologaciji. To so navodila za uporabo. Tudi v lekarni vprašaš, koliko tablet in kdaj moraš vzet. Ne dela se tako, kot veleva zakon in do sedaj je šlo BP, ker se pa časi spreminjajo, treba pa tudi te zadeve počasi porihtat. Včas tudi varnostni pasovi niso obvezni bili, potem sam na prednjih sedežih, zdaj pa... Tako se bo tudi črke pri gumah gledalo, če ne, bodo pa sankcije. Jaz vem, da zaradi tega ne bom sankcioniran.
 

Robi666

Zelenc'
11. avg 2014
28
0
1
Kar se tiče zimskih gum za vožnjo poleti in pregrevanju. Pisal sem večim proizvajalcem (Dunlop, Michelin, Goodyear,...) in jim postavil to vprašanje. Odgovor večine proizvajalcev je bil, da poletna vročina ne vpliva na fizikalne lastnosti zimskih gum (prožnost), medtem, ko so mi različni večji vulkanizerji odgovorili ravno obratno. Komu verjeti? Proizvajalcu ali vulkanizerju? Pustimo ob strani, da ti poleti zelo hitro požre zimsko gumo. Moje vprašanje se je nanašalo le na prožnost gume.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Bolj verjeti proizvajalcu ker ne more neke nadebluze prodajat in se na koga drugega izgovarjat kot na primer prodajalec
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Hec je da prodajalci gum tržijo poletje kot smrt zimskih gum. Totalna bedarija. Samo da se proda....

Tocno tako in pika. Sam tudi prakticiram na glavnem druzinskem vozu zimske gume celo leto. Menjam na 2 leti in je mir. Pa se tastare prodam za vec kot pol cene novih (s skoraj 60.000km prevozenih) . Nisem jaz kriv, ce so kupci ovce, ki nasedejo vsemu in gledajo samo profil in dot (dot pomeni department of transportation mimogrede, spet ovce)
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
V 21. členu pravilnika o delih in opremi vozil je napisano kam se pogleda v TSV 146/01 (točka 3.4.2.2 PrilogeIV)