Zglob ali kaj?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Torej situacija je sledeča; po zadnjih dveh krajših vožnjah (cca. 30km) mi je po zadnjih nekaj kilometrih, začelo ropotati spredaj nekje pri kolesih, hkrati je občutiti tudi tresenje na volanu (večino pri desnih zavojih se mi pa zdi da se tresenje občuti tudi pri vožnji naravnost). Avto je passat 3B ...

Glede na klok-klok zvok sumim da je krivec zglob .. se mi pa zdi čudno, da ob začetku vožnje nič ne ropota in trese, potem ko se zadeva ogreje (kar traja vsaj 20km) se pa težava pojavi! A ni pri zglobih ravno obratno .. torej ko se mast ogreje manj ropota!?
17758-icon_confused.gif


A bi lahko bilo še kaj drugega? In če je kriv zglob, kako pametno se je še voziti z avtom (do servisa imam 30 km)?
rolleyes-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Pošlataj na notranji del kolesa, če je manšeta kaj mastna. Če ti je mast stekla ven.

Ne verjamem pa da je zglob. Ker jaz sem na volanu to najbolj začutil, ko sem speljeval v ovinek. Pri vožnji naravnost tega nisem čutil.
Po moje je bolj težava s kolesom. Necentrirana guma ali poškodovana feltna.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sem že gledal če je kaj mastno, samo sedaj v tem dežju/snegu/plundri od povsod teče tako da je težko kaj pogruntat.

Kot sem že dejal, poka in malo trese ko greš v ovinek ... pri vožnji naravnost pa nisem siguren (mogoče je tak občutek zaradi soli in peska po cesti)! Se pa problem pojavi po nekaj km vožnje tako da težko, da je kaj narobe s platiščem/gumo ker bi se to opazilo že takoj.

Sem preveril in je bila ena manšeta menjana pred kratkim, druga pa ne .. tako da zna bit, da je pobralo sedaj še tadrugo.

Mogoče pa je razlaga, da začne ropotat šele po daljši vožnji v tem da se med vožnjo nabira voda (sol in plundra) potem pa to (ko avto stoji odteče)?
 

GregaVW

Zelenc'
28. okt 2008
15
0
1
Ja to bo verjetno zglob....js ti priporočam, da ga zamenjaš predn obstojiš kje. Js sm že mogo porivat avto domov enkrat ker nism pravočasno ukrepal...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
zglob se pri menjavi mora komplet razdret, oprat z bencinom in nafilat z novo mastjo.Tako da nataknes samo novo manseto se ne dela ker pride umazanija v zglob kar ga v zelo kratkem casu popolnoma unici.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
zglob se pri menjavi mora komplet razdret, oprat z bencinom in nafilat z novo mastjo.Tako da nataknes samo novo manseto se ne dela ker pride umazanija v zglob kar ga v zelo kratkem casu popolnoma unici.
Ja jest sicer nisem zgloba razdiral pa tud, ko sta mi dva mehnaika (en in drugi) menjala manšeto sta samo dol zbila zglob, spucala, nataknila manšeto.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ja malo bolj umazano je pa se večini neda s tem ukvarjati, vzame pa 10min več, če vse spucaš.