Glavni servis - menjati vodno pumpo da ali ne ??

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Pozdrav ,

zakaj sprašujem ?

Gre namreč za clio letnik 2008 ,1.2 16v 55kw. Ima pa avto samo cca 40000 kilometrov.

Nekako se mi zdi brezveze pri teh kilometrih menjavat še vodno pumpo.

Tudi komplet zobatega jermena je cenejši ,pa še dosti manj dela je ,če gre brez vodne pumpe.

Kaj mislite ??

Hvala.lp

ti sam kot lastnik avta odlocas kaj se menja in kaj ne. pa neglede ali se govori o diskih, jermenih, olju, filtrih, ...

poznam tipa, ki na vw bori v 3-eh letih razen menjave olja in oljnega filtra ni zamenjal nicesar, pa je avto imel na stevcu 280kkm ...(v to da je bil avto prodan tik pred prvim tehnicnim pregledom z 12000km na stevcu(s temi istimi jermeni, vodno, sponerji, ...), se ne bomo spuscali)
evil.gif


jaz osebno menjam vse kar predpisuje proizvajalec avtomobila. od jermenov pa do zadnje rolice. mogoce kdaj potegnemo za kaksen servis cez interval, ampak ko se menja, se menja vse. ker kolobocije okoli pokvarjenega vozila na cesti hitro presezejo vrednost velkega servisa z originalnimi deli ...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
zdaj koliko se spoznaš oziroma upaš.
Če je veliko dela menjaj vse. Če ni se preveri v kakem stanju je pumpa, jo pač zavrtiš in vidiš če je dober ležaj je pač ne menjaš. Isto za napenjalec jermena. Če imaš 2 levi roki in si z avtom veliko na cesti pač menjaj vse. Jaz včasih tudi vsega ne manjam na avtu s katerim se lokalno vozimo. Se je pa že zgodilo da je menjana pumpa hitro spustila ker dandanes prodajajo vsemogoči krš.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
včasih v starih avtih so pumpe zdržale 20 let. dandanes se to ponavadi menjuje pri velikem servisu. Še posebej če maš vodo v hladilniku hitro spusti pumpa
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
148
63
Saj za set zobatega jermena sem že napisal da sem se odločil da bo komplet s pumpo...

Sprašujem samo še za komponetnte okoli in vključno z mikro jermenom.

Pa tudi tu ,mislim da sem se že odločil in bom menjal v tem momentu samo mikro jermen. Ker sem dal povpraševanje na uradni servis in sem zapisal da naj vključijo vse kar je treba v danem momentu menjati in so okoli mikro ,tudi oni samo zapisali pasasti/mikro jermen.

Tole so oni zapisali :
informativna ponudba za servis:
grt.zobatega jermena ORIGINAL RENAULT
črpalka vode
pasasti jermen
antifriz
delo mehanika
olje Elf 10w40 (lahko tudi 5w40-doplačilo 10eur)
filter olja
filter zraka
filter kabine
svečke


....

Tako da mislim da je to to.

Hvala.lp
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.369
3.452
113
To je to.
Šponarjev okoli pasastega ne rabiš menjati. Bodo začeli šumeti ko bo tako daleč.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Na motorjih kjer je vodna pumpa gnana z zobatim jermenom, se menja skupaj z jermenom, ker sicer nisi nič naredil, če zamenjaš samo jermen. Ležaj v pumpi bo prej ali slej zablokiral zaradi vdora vode in takrat bo jermen preskočil in motor bo goden za na odpad ali za generalno obnovo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
148
63
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Na motorjih kjer je vodna pumpa gnana z zobatim jermenom, se menja skupaj z jermenom, ker sicer nisi nič naredil, če zamenjaš samo jermen. Ležaj v pumpi bo prej ali slej zablokiral zaradi vdora vode in takrat bo jermen preskočil in motor bo goden za na odpad ali za generalno obnovo.

Sem zapisal da sem se odločil da se bo vodna pumpa menjala...

Čeprav upam trditi da tudi če je nebi menjal verjetno nebi bilo nobene panike...?? Pumpa se verjetno menja ne toliko zaradi starosto kot same obrabe ki je pa posledica prevoženih kilometrov .. Avto ima pa 40000 kilometrov. Potemtakem bi morali nekateri vodno pumpo menjavati vsako leto.

Pa da ponovim preden se kdo vžge. Nabavil bom komplet ki vsebuje pumpo ,tako da bo menjano komplet.

lp
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.768
363
83
Vipavska dolina
Meni je pumpa spuščala pri starosti 2 leti in pol ter 41000 km. Zamenjal {takrat še samo jermen zraven} z obnovljeno katera je sedaj dala še 63000 km ter več kot 8 let in pol zraven. Je pa namen jeseni narediti malo večji poseg, ker velik servis je predviden pri 10 let oz. 150.000 km. er pa delam letno cca. 10000 upam da bo to edini velik servis pa se bom avta zarad starosti prej naveličal...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Ampak realno pri 40000 kilometrih kar tako na pamet vse menjat je pa tudi po moje malo brezsmiselno ??
Avto ima lahko pri 40.000km več opravljenih delovnih ur ali obratov motorja kot pri 100.000km. Prosti tek pred semaforji recimo števec ne beleži ...
Sicer pa je avto le še 3jurje vreden, tak da škoda vsakega evra za vzdrževanje, ko bo zružil ... direkt na odpad, pa je to to ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
148
63
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Ampak realno pri 40000 kilometrih kar tako na pamet vse menjat je pa tudi po moje malo brezsmiselno ??
Avto ima lahko pri 40.000km več opravljenih delovnih ur ali obratov motorja kot pri 100.000km. Prosti tek pred semaforji recimo števec ne beleži ...
Sicer pa je avto le še 3jurje vreden, tak da škoda vsakega evra za vzdrževanje, ko bo zružil ... direkt na odpad, pa je to to ...


Pa kaj je s tabo...

Ali imaš opasne tete pa strice , pa opasno službo po vezah..

Hvala bogu če lahko kar tako stvari stran mečeš..čeprav močno dvomim.

Da se dotaknem tega avta za na odpad. Avto je realno kot nov. In bo še leta ob dobri roki služil svojemu namenu.

lp