Žeparji v Ljubljani

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Ma dej, sej ti je lepo razlozil razlike... Preberi vse...

In ce potegnemo crto, zivimo v drzavi ki postaja podobna ostalim turisticno zanimivim drzavam. Zeparji so pac tam. Ko bomo bolj previdni, bojo tud oni imeli manj prometa in bojo spokal. Spomnite se šepajocih revezev na krizscih...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ahjoj, v kaki državi jaz živim. Imamo posnetke, imamo dokaze o žeparjenju=tatvini, ne naredi pa se popolnoma se nič.

Potem imamo na drugi strani primer, kjer občinska inšpektorica posname ustavljen avtomobil, ki ni bil parkiran ampak ustavljen, slike preda redarju in lastnik avtomobila dobi kazen za napačno parkiranje.

Zdaj pa ne vem ali sem jaz nor, ali pa je država res v totalnem kurcu.

Da ne omenim, da glede na dejstvo, kjer pri nas lopovu nihče nič ne more, bo teh tatvin vedno več. Ma no ja... saj itak smo raj na zemlji za mafijo in ostale izmečke.
Seveda je v kurcu! Zakaj pa misliš, da si razni Prnjati˛&company želi sojenja v Sloveniji...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Eh daj msenjur. Vemo da so taki tako spretni, da sploh ne veš kdaj ti ura iz roke izgine, pa če paziš ali ne. Na to se izgovarjat je idiotsko. Spet če se nam zdi to dopustno, hitro situacija eskalira do meje, ko te bo družba 4ih odvlekla v kak temlejši del ulice in te dobesedno slekla, pri tem boš pa imel srečo če boč ostal živ sploh pa če boš ostal cel.
Naloga policije je da ščiti državljane in njihovo imovino, kar v tem primeru se žeparji dodatknejo zakona nedotakljivosti tuje imovine.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Seveda je to naloga policije. AMpak policija lahko dela tocno in samo to kar ji je dovoljeno z zakonom.

Ti bom dal se en primer - ze nekaj casa je v proceduri novela zakona o kazenskem postopku, ki predvideva uzakonitev IMSI catcherjev. Ta novela je v skladu z veljavno evropsko direktivo s tega podrocja. Vendar so okoli tega ukrepa (ki spada pod PPU) polemike in trenutno ni videti da se bo ta ukrep uzakonil. Kljub temu, da je evropska komisija ze opozorila slovenijo, da lahko pride do kazni zaradi neimplementacije evropske zakonodaje. Ali bi ta ukrep koristil? Skodil ne bi. Ampak dokler ne bo uzakonjen se ga ne izvaja.

Saj tu ni polemika ali se zeparje da dobiti - vsak ki se potrudi jih lahko. Ampak zal nacin, ki je najlazji, ne bo prinesel obsodbe. Ampak jih bo sodisce izpustilo. Izgovarjanje na nakljucna prijetja in nakljucno pojavljanje policistov, se je nehalo v zacetku 2000ih ko so kot po tekocem traku padale dolocene sodbe, kjer plija ni znala utemeljit kako je prisla do dolocenih podatkov oz. situacij. V javnosti so novinarji seveda vedno zakljucili - zaradi procesnih napak policije padel cel postopek.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Rahlo nenavadno obnašanje Policije, če nekdo v prispevku objavi dejansko stanje v prestolnici, kako Romunke kradejo pa Policija stoji križem rok, češ nič ne moremo.

Bo že treba koga poslat v civilu na kontrolo, da malo nadzoruje pešcono ipd. Al to tudi več ne smejo...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Pa saj pravim, raj na zemlji smo za mafijo. Pri nas proti njim nihče nič ne more. Lahko pa se proti Francu iz Podvelke, ker se mu je avto pokvaril in ga je ustavil na rob ceste... Tega pa se takoj oglobi, čeprav neupravičeno.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Če se poslabša prometna statistika, takoj staknejo glave policija, razne agencije in zakonodajalec in rezultat je nova zakonodaja in povišanje kazni ter nove obveznost za udeležence v prometu. Če se poslabša statistika na drugih področjih varnosti, pač ni tako. Če sem malo zloben, bi rekel, da prvo za državo pomeni več €€€, drugo pa več stroškov.
Je pa tudi res, da je sprememba prometne zakonodaje v javnosti večinoma sprejeta z odobravanjem, sprememba zakonodaje z večanjem pooblastil policiji pa z nasprotovanjem. Deloma zaradi raznih drekomešalcev v obliki nevladnikov, zaščitnikov pa tudi POP TV in podobnih. Deloma pa tudi zaradi splošnega nezaupanja ljudi v policijo, ki izhaja še iz časov, ko je bilo policiji dovoljeno praktično vse in si se moral trikrat ozret okrog, preden si kaj občutljivega rekel; poleg tega pa ima kar nekaj ljudi slabe izkušnje, ko je policaj zlorabil pooblastila - ja, tudi to se dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower
I

Izbrisan uporabnik #488

Če ujamejo žeparja, romunskega, je to samo strošek za sistem.

Tolmač, odvetnik, "bivanje" itd...

Nekako je bolj smiselno, da občani sami rešujejo te zadeve
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
A tole bo padlo zaradi napake v postopku ?

Policist je na območju Domžal, medtem ko je v prostem času sprehajal psa, postal pozoren na sumljivega moškega. Izkazalo se je, da je bil njegov sum upravičen, saj je šlo za starega znanca policije, ki je imel pri sebi tudi radijsko zvezo, ki jo nepridipravi običajno uporabljajo za komunikacijo. Moški je policista tudi napadel.

https://www.24ur.com/novice/crna-kr...opremljen-z-radijsko-zvezo-ga-je-napadel.html
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Rahlo nenavadno obnašanje Policije, če nekdo v prispevku objavi dejansko stanje v prestolnici, kako Romunke kradejo pa Policija stoji križem rok, češ nič ne moremo.

Bo že treba koga poslat v civilu na kontrolo, da malo nadzoruje pešcono ipd. Al to tudi več ne smejo...
Mogoče bi pa bilo potrebno nabaviti še kakšen vodni top, el. šokerje, floto novih tuaregov za večjo varnost pred kriminalom?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Se vidi da nisi azuren...touaregi so bili poceni zgodba, nazadnje so landcruiserje nabavli. Mislim da je blo cca 85k po vozilu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
A tole bo padlo zaradi napake v postopku ?

Policist je na območju Domžal, medtem ko je v prostem času sprehajal psa, postal pozoren na sumljivega moškega. Izkazalo se je, da je bil njegov sum upravičen, saj je šlo za starega znanca policije, ki je imel pri sebi tudi radijsko zvezo, ki jo nepridipravi običajno uporabljajo za komunikacijo. Moški je policista tudi napadel.

https://www.24ur.com/novice/crna-kr...opremljen-z-radijsko-zvezo-ga-je-napadel.html

Pri tej zadevi mi ni jasno kaj moskemu ocitajo. Ok to da ga je napadel je samostojno dejanje. Ampak glede na to da niso zaznali nobenega drugega kaznivega dejanja... je pa policist ocitno preprecil da bi sploh do cesa prislo, meni samo ni logicno zakaj ga je tip napadel ce se nic ni naredil....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.273
113
Če ujamejo žeparja, romunskega, je to samo strošek za sistem.
Tolmač, odvetnik, "bivanje" itd...
Nekako je bolj smiselno, da občani sami rešujejo te zadeve
In kako bi to spravili skozi, ne da bi bil občan oškodovan. Saj nagrajen, tako in tako, ne bo. Razen če ni sado/mazo.
Do sedaj so namreč nekatera dejanja, ki so celo v zakonu kot nedovoljena, nekaznovana. Tako iz prispevkov.
Torej, kako nekoga naprati, ne da bi bil obtožen?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tukaj je vse ok, bodo rekli, žeparje ko gleda kako kradejo je pa tudi ok ko nič ne na
Pri tej zadevi mi ni jasno kaj moskemu ocitajo. Ok to da ga je napadel je samostojno dejanje. Ampak glede na to da niso zaznali nobenega drugega kaznivega dejanja... je pa policist ocitno preprecil da bi sploh do cesa prislo, meni samo ni logicno zakaj ga je tip napadel ce se nic ni naredil....
beri ponovno
moški se igra skrivalnice
civil ga opazuje, zalezuje, moški mogoče to vidi, civil pride v bližino
moški se umakne
civil ga čez čas najde v samotni ulici in začne spraševati
moški ga napde
civil se identificira

kako bi ti reagiral..kot civil?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ubistvu je policaj kršil sigurno kak zakon. opazoval ga je brez odredbe, ga poskušal zaslišat brez odredbe in izven postopkov in na koncu se je v prostem času izkazal s službeno izkaznico.

podobno ko un vohun v makedoniji.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Mogoče bi pa bilo potrebno nabaviti še kakšen vodni top, el. šokerje, floto novih tuaregov za večjo varnost pred kriminalom?

Je rekel novinarki kakih 5 let nazaj v neki ženski reviji en kriminal-ist: veste, tudi mi imamo družine in otroke...

Vse jasno. Bil bi državni hlapec, kasiral 1400 neto mesečno, vendar zelo pazil na svoja jajca (družino in otroke)...
Saj ne moreš verjet, da nekdo v taki službi izjavi nekaj takega...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
ubistvu je policaj kršil sigurno kak zakon. opazoval ga je brez odredbe, ga poskušal zaslišat brez odredbe in izven postopkov in na koncu se je v prostem času izkazal s službeno izkaznico.

podobno ko un vohun v makedoniji.
Sam bi ga legitimiral ze iz prve verjetno... nisem bil pa zraven tko da brezveze pametovat kaj in kako bi.

S sluzbeno izkaznico se policist lahko izkaze kadarkoli. Vendar od takrat dalje vse izvaja kot policist (enako kot da bi bil v sluzbi) in ne vec kot obcan.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ubistvu je policaj kršil sigurno kak zakon. opazoval ga je brez odredbe, ga poskušal zaslišat brez odredbe in izven postopkov in na koncu se je v prostem času izkazal s službeno izkaznico.

podobno ko un vohun v makedoniji.

Vprašanja za palicaja (policijo):

A lahko gledam na javnem mestu mlade, seksi bejbe?
A lahko kasneje (glede na videno) drkam doma?
Zakaj ne smem drkat že zunaj in moram počakat, da pridem domov?
Ali lahko sploh (še) drkam?