Žeparji v Ljubljani

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Jaz sem preprican da se da vsako postno posiljko dostaviti tocno in neposkodovano, ce se le hoce. Slovenija je majhna in ima tok postarjev da ne vidim problema. Ni mi jasno zakaj vcasih ni dostavljeno v enem dnevu.

Pa se namig: zakaj so na poptv tem zenskam zakrili obraze? Ce je pa vse tko preprosto...

Ja no, jaz bi rekel tako na uč da 97-99% jih je dostavljenih v roku 1 delovnega dneva in nepoškodovane. Lahko podobno rečemo za policaje?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
johannes
Ni mi jasno, zakaj se tako razburjaš glede "nedovoljenega" snemanja? Predvsem me čudi, zakaj imaš tako negativen odnos to tega? Mene ne moti. Nisem kriminalec, za menoj ni razpisana nobena tiralica. Niti nisem žepar. Niti ne tat. Torej bi me zelo težko (beri: nemogoče) posneli ob kakem kriminalnem dejanju. Priznam pa, da vsake toliko časa vozim prehitro. In da včasih zapeljem v oranžno luč (ne rdečo!). To bi bilo pa tudi več ali manj vse. Aha, pa še nekaj: enkrat sem v Mercatorju vzel dražja jabolka, na tehtnici pa sem pritisnil cenejša.
Ne navsezadnje, če me snema Korejec, mi je všeč, da bo posnetek objavil na YT, da bodo tudi v Koreji videli, kako simpatični smo Slovenci. Očitno pa ti hodiš po robu zakona ali nisi dovolj samozavesten ... mogoče bi se moral prijaviti v oddajo Ljubezen na deželi?:evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz lahko, takole v imenu moje sosede stare zakrknjene poštarce, zagotovim, da je bilo še leta 2008, torej pred desetimi leti, v pravilniku delovanja Pošte Slovenije, določeno, da mora biti vsaka pošiljka znotraj Slo dostavljena v roku 24 ur ! Brez priveskov kot so: "priporočeno", "s povratnico", ... , kakeršnih koli podobnih fint.

Ter, da se Pošta Slovenije ukvarja predvsem in zgolj predvsem s pošto, in ne s splošno prodajo - kar smo priča v zadnjih letih. Isto velja za Petrol in podobne tiče z ogromnim zaledjem.

Direktorji teh firm se gredo "posel", ne pa izvajanje dejavnosti ki jo imajo zapisano v statutu. In nihče na tem našem majhnem svetu jim ni v stanju pokazat, kaj je njihovo delo in kaj ni ! :gorjaca:
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj včasih si na pretrolu še filter dobil ... sedaj pa gume že spar in hofer prodajata.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nasvet: primeš storilca in sostorilca.
Še mnenje fotografa, ki že 100 let snema poroke. Ni odvetnik, ima pa vsekakor več (tudi slabih) izkušenj, kot policija, ali "poznavalci" s tega foruma...
Tako da si, Matej, kot vidiš, s svojmi tezami: Vsak lahko objavi karkoli in kjerkoli, POGOREL...

Kar se tiče objavljanja fotografij: Zakon pravi, da mora vsaka prepoznavna oseba dati pisno privolitev. Recimo delaš poroko in moraš imeti 150 privolitev... v praksi jih zanima samo privolitev para, za ostalih 148 jih patka boli. Zelo nedorečeno, kajti če ti nekdo od teh 148 in tudi onadva, ki sta dala izjavo, naknadno prepovesta objavo / izrazita željo po umiku objave, moraš vsebino umaknit. Če ne, te lahko še vedno prijavijo/ta. Nad vsem pa velja dejstvo, da dokler ni prijave, nikogar ne zanima kaj objaviš, da le ni gola bradavička na FB - potem je pa zaklep profila.
1f609.png
;)


Pri fotkanju porok je OK, če je v pogodbi pač zapisano, da se strinjajo z objavo (definiraj obseg, kraj). Med prijatelji pa načeloma ne pišeš pogodb. Če ti dovolijo v ZS, je to sicer OK, a brezpredmetno, ker ti v vsakem primeru, kot sem zgoraj omenil, lahko to privoljenje kadarkoli prekličejo in ti ga moraš nemudoma upoštevat. Če ti torej tudi le ustno dovolijo, te verjetno ne bodo šli prijavljat. Razen, če gre za načrtno zlonamerno dejanje. Če pa nekoč prosijo, da objavo umakneš in jo ne upoštevaš, te bo pooblaščenec z odlokom v to prisilil, ne glede, če imaš neko privolitev od prej ali ne. V tem primeru, ker pač ne upoštevaš želje osebe, ki je na sliki. Kazen je šele po neupoštevanju odloka. Torej je bolj važen odnos do prijatelja (in strank), kot pa te privolitve.

Povsem drugače je, ko gre za komercialno rabo materialov in sklenjeno pogodbo za objavo. To ni privolitev "ok, lahko daš na FB", ampak poslovni dogovor o rabi gradiva. Tega ne morejo preklicat.

Neupravičeno slikovno snemanje
138. člen
(1) Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegovega soglasja in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost ali kdor tako snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek prikazuje ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(2) Če stori dejanje iz prejšnjega odstavka uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.
(3) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena se začne na predlog.

Ni nobenih težav s snemanjem, če turist malo posname in ujame mimoidoče. Drugo pa je, če npr. kakšno bejbo pri tem zumira, kako liže sladoled :)

Pa še od uspešne odvetnice.
https://www.ip-rs.si/vop/fotografiranje-nakljucnih-oseb-na-javnih-povrsinah-pri-nas-2075/
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Dragi Matejček, zadeva s snemanji na javnem mestu in naknadno objavo v medijih po mnenju (dobre-uspešne slovenske) odvetnice še zdaleč ni tako enostavna, kot si to predstavljaš ti...

Dragi ata Johannes,
Vprašal si, dobil si odgovor oz več njih in ker ti več kot očitno ne ustrezajo ti predlagam obisk tistega tretjega specializiranega odvetnika, da ti morda pa vsaj on pove kar želiš slišati. Kdor išče, ta najde.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.925
4.981
113
Ahjoj, v kaki državi jaz živim. Imamo posnetke, imamo dokaze o žeparjenju=tatvini, ne naredi pa se popolnoma se nič.

Potem imamo na drugi strani primer, kjer občinska inšpektorica posname ustavljen avtomobil, ki ni bil parkiran ampak ustavljen, slike preda redarju in lastnik avtomobila dobi kazen za napačno parkiranje.

Zdaj pa ne vem ali sem jaz nor, ali pa je država res v totalnem kurcu.

Da ne omenim, da glede na dejstvo, kjer pri nas lopovu nihče nič ne more, bo teh tatvin vedno več. Ma no ja... saj itak smo raj na zemlji za mafijo in ostale izmečke.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
johannes
Ni mi jasno, zakaj se tako razburjaš glede "nedovoljenega" snemanja? Predvsem me čudi, zakaj imaš tako negativen odnos to tega? Mene ne moti. Nisem kriminalec, za menoj ni razpisana nobena tiralica. Niti nisem žepar. Niti ne tat. Torej bi me zelo težko (beri: nemogoče) posneli ob kakem kriminalnem dejanju. Priznam pa, da vsake toliko časa vozim prehitro. In da včasih zapeljem v oranžno luč (ne rdečo!). To bi bilo pa tudi več ali manj vse. Aha, pa še nekaj: enkrat sem v Mercatorju vzel dražja jabolka, na tehtnici pa sem pritisnil cenejša.
Ne navsezadnje, če me snema Korejec, mi je všeč, da bo posnetek objavil na YT, da bodo tudi v Koreji videli, kako simpatični smo Slovenci. Očitno pa ti hodiš po robu zakona ali nisi dovolj samozavesten ... mogoče bi se moral prijaviti v oddajo Ljubezen na deželi?:evil:

Glej, kot star dedec sem rasel gor ob neki etiki in zdravi pameti. In kot vemo za jugo: mnogi smo se bali tako ljudske milice, kot sodišč in sodnikov.

Karšnokoli brezzakonje, na kateremkoli področju, naštevam naključno: Jankovićevih 46 kaznivih dejanj, oz. ovadb, zgodbe o tajkunih, nenadzorovano letajoči droni, kolesarji, ki so si uzurpirali cone za pešce, liki na ulici, ki niso ne moški ne ženske, me pač motijo.

Tebe nenehno fotografiranje in snemanje pač ne moti, ampak vseeno ni niti najmanjše potrebe, da se vtikaš vame in me celo napadaš, ker me kakšne (nedorečene) stvari motijo.

Poleg tega se čudim, da imamo pri 1000+ pravnikih (ki so na državni sisi), pravilnike in zakone, ki so zelo NEDOREČENI in omogočajo obvoze, skrivalnice.
Če gospodje pravniki svojega posla/dela ne obvladajo, naj gredo na borzo dela, mi pa prepišimo zakonodajo od jodlarjev.

Govorim sicer na pamet, ampak zagotovo je avstrijska zakonodaja dosti bolj dorečena od naše.
Da bi jo prevedli in implemenirali-uporabljali v Sloveniji?

Aja, to pa že ne. Kako pa bomo v tem primeru ribarili v kalnem? Zelo težko.

Nenazadnje, če ne bi bilo mobilnih telefonov z možnostjo snemanja, bi bil tisti ravnatelj, ki mu je mulc objavil posnetek, ravnatelj pa se je nato obesil, še živ...
Nenazadnje tudi upam, da dobi usrani, pokvarjeni mulc vsaj 10 let, ker ga je s svojim početjem in javno objavo na spletu, na nek načim - umoril!

Morebitne ugovore na tale moj komentar pošljite na vodovod, ali kanalizacijo. Ker IMAM PRAVICO izraziti svoje mnenje. Prav o vsem...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ravno zaradi prevajanje tuje zakonodaje imamo težave.

Lep primer je osnutek novega zakona o orožju, kjer je pri delih orožja prevajalec prevedel frame = v okvir , ki je tako postal del orožja (nabojnik je to po domače).

frame bi moral prevesti kot "zaklepišče"
-----------------------

Ravnatelj je druga zgodba.

»Lahko bi bila montaža, lahko pa trdim, da nisem jaz.« Tako je za Radio 1 povedal ravnatelj mariborske srednje šole, čigar ime se je pojavilo ob videoposnetku, na katerem naj bi bil oralno zadovoljeval eno od učiteljic.

Ni bil on na posnetku, tako da ni nobene razlage, zakaj je delal samomor.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ahjoj, v kaki državi jaz živim. Imamo posnetke, imamo dokaze o žeparjenju=tatvini, ne naredi pa se popolnoma se nič.

Potem imamo na drugi strani primer, kjer občinska inšpektorica posname ustavljen avtomobil, ki ni bil parkiran ampak ustavljen, slike preda redarju in lastnik avtomobila dobi kazen za napačno parkiranje.

Zdaj pa ne vem ali sem jaz nor, ali pa je država res v totalnem kurcu.

Da ne omenim, da glede na dejstvo, kjer pri nas lopovu nihče nič ne more, bo teh tatvin vedno več. Ma no ja... saj itak smo raj na zemlji za mafijo in ostale izmečke.
Saj sem napisal kje je razlika. Pri napačno ustavljenim/parkiranim avtomobilom policja/redar/inšpektor/država zaslužijo vsaj 100+ eurov, če ujamejo romunsko žeparko imajo pa samo delo in sitnosti, država pa stroške.
Veš koliko bi lahko tisti čas, ko se ukvarjajo z romunko pokasirali tam iz grmovja?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.925
4.981
113
od kje ti to?
imamo par krnočnih invalidov pred vrtcem in slike nev pomagajo. ali redar, policaj, ali slike in več prič.

Pa bila je ena debata tukaj na forumu. Občuna Domžale če se ne motim, neka u iber zajebana nedodirljiva inšpektorca ki je še pes ne upa pogledat, in fotrom nekje v Bruslju.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to so pa veze in poznanstva. da se tako hitro spiše ni nič drugega kot veze. to da ga je prijavila..to lahko vsak. da je pa nekdo reagiral na prijavo je pa druga zgodba.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Dobr, ce potegnemo crto, raje sami pazite na svoje stvari in bo vse ok.

Lahko tud potegnemo črto in ugotovimo, da živimo v državi, kjer moraš sam paziti, da te razni čefurji ne oropajo, ker pač naši organi, ki naj bi to preprečevali, ne opravljajo svojega dela.
Lahko tud potegneš črto in ugotoviš, da se ti organi lahko samostojno odločijo ali bodo ukrepali ali ne. Če naletijo na navadnega janeza, za katerega vejo, da je navaden bogaboječ davkoplačevalec, ki se ne bo upiral, ga oberejo do kosti, ker je peljal 5 na uro preveč pa še manjkala mu je ena žarnica. Če pa naletijo na grupo organiziranih čefurjev, pa rajši pogledajo stran, ker je itak postopek preveč zapleten, da bi se jim splačalo ubadati z njimi.