Zdravniški pregled za delo na višini

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Odpiram temo, če lahko delite svoje izkušnje glede tega pregleda.

Jaz sem bil na pregledu letos. Pregled za operativnega gasilca po 4. členu. Potekal je pa takole. Najprej ti z hladno vodo dražijo v notransjot ušesa cca 1 minuto. Potem gledajo kaj se dogaja z vašimi očmi. Čez 15 minut ponovi postopek na drugo uho. Nato čez 15 minut s toplo vodo na prvo uho in spet čez 15 minut na drugo uho s toplo vodo.

Težav nisem imel. Čeprav se na višini ne počutim ravno sproščeno. Pregled sem dojemal kot neko moteče spiranje ušes. Nič drugega.

Zanimivo je pa to. Pred kratkim je kolega šel opravljat zdravniškega za službo. Višine se ne boji. Pomaga fotru, ki je krovec. Padel je pa na tam testu za delo na višino. Težave je imel samo na enem ušesu. Je rekel, da je prav čutil kako mu trza oko.

Kje je tukaj fora?

Vaše izkušnje.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.464
113
Malo pomešani živci. Ene recimo sili na kašelj, ko si dražijo uho.

Zakaj bi bilo pa v tem primeru nevarno pa ne vem. Mogoče težave z vidom/koncentracijo/ravnotežjem, če te na višini prepiha?
confused-1.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Prvi pregled sem opravil na ZVD. Takrat je tam zaposlena nekaj jamralja, da ji aparatura ne dela dobro in je predčasno končala s pregledom (ni ji več doziralo tople vode, se mi zdi), s tem, da sem test opravil. Pri čemer mi je bilo zanimivo to, da ko sem vstal iz postelje, sem se opotekel kot da bi bil pijan.
Drugače pa nikoli nisem imel težav pri delu na višini.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Pri meni so enkrat delali probleme ker mi je oko premalo trzalo. Kdo bi razumel =)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Ta test sem opravljal tudi jaz ampak v drugo pa ni bilo več spiranja ušes ampak sem moral stati na neki plošči ki se nagiba in nato gledajo odziv glede premika težišča.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
kje je fora..........s tankanjem vode v uho ti "zjeb..jo " center za ravnotežje in začne se ti vrtet (vrti se vsakemu!).
"Koliko" se ti vrti oz. ali je v mejah (ki so pač določene)pa določijo na podlagi tega kolikokrat ti oko trzne....

Če ti OKO "prevečkrat " trzne glede na nek normativ imaš pač "probleme" z ravnotežjem , kar načeloma ni nek hud problem, če si npr. smetar, pek, kuhar, ........če pa si delavec na višini potem je lahko 1x in nikoli več....
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Pri meni so enkrat delali probleme ker mi je oko premalo trzalo. Kdo bi razumel =)

smirk-1.gif

tud pri meni........ker to pač ni normalno......
fora je bila v tem, da na konec kovinske cevi , ki ti jo porinejo v uho nataknejo eno gumijasto cevko za 1x-no uporabo, to je zato da te ne ranijo in da lepo pripelje vodo direktno na bobnič , in potem tankajo...................in so tankal ....in potem gledal kako mi oko trza .....in oko ni nič trzalo......pa ji ni blo nič jasno.
No na koncu je ugotovila , da se je tista gumijast cevka snela je kar naenkrat postala ovira za vodo .......potem je bilo seveda s pinceto tisto cevko v ušesu poiskat in jo ven povleč............................in ponovit vajo.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Jaz sem delal višinske preglede kar naprej ampak 15 let nazaj, ko sem še dimnike farbu. Ponavadi smo se samo mal pogovorili z zdravnikom, pa pritisk mi je zmeru
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz
si gasilec, torej moraš prenesti kombiunacijo višina + voda

Verjamem, da tvoj kolega z višino nima nikakršnih težav in brez težav opravlja krovska dela.
Pri gašenju pa se mu na višini lahko zgodi, da mu začne curek vode teči v uho - in če mu to oslabi ravnotežje...
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
ksz
si gasilec, torej moraš prenesti kombiunacijo višina + voda

Verjamem, da tvoj kolega z višino nima nikakršnih težav in brez težav opravlja krovska dela.
Pri gašenju pa se mu na višini lahko zgodi, da mu začne curek vode teči v uho - in če mu to oslabi ravnotežje...
Pozabil si na pomembno dejstvo. Da gre za kombinacijo tople in mrzle vode. Curek mrzle vode v uho, mu ne bi zamjalo ravnotežja. Kombinacija pa.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Včasih so te vrteli na stolu, pa si potemn pogledal eno piko na stropu, dohtar je pa gledal, kako ti reagirajo oči.
Danes ti pa vodo nalivajo v ušesa... mučenje kot v srednjem veku. Enim je slabo, enim se po testu vrti... Jaz na srečo testa nisem delal, ker so mi namerili previsok pritisk. Je pa hec, da se pri nas za delo na višini šteje, če je treba po stopnicah iti v stolp... pa je vse ograjeno. Potem tudi v bloku nebi smel stanovati po logiki.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
ksz
si gasilec, torej moraš prenesti kombiunacijo višina + voda

Verjamem, da tvoj kolega z višino nima nikakršnih težav in brez težav opravlja krovska dela.
Pri gašenju pa se mu na višini lahko zgodi, da mu začne curek vode teči v uho - in če mu to oslabi ravnotežje...

HAHAHA.
hysterical-1.gif

Ne tako resno pisat for, da ti ne bo kdo verjel.
cool-1.gif
 

majkel

Zelenc'
29. dec 2015
6
0
1
Veste kaj o tem:

Imel sem zdravniški pregled za delo, in sem imel obkljukano tudi delo na višini. Pregled ejk bil popolnoma enak kot pri sodelavki ki sedi v pisarni.
Sam imam izvid o multiplosklerozi, ampak zaenkrat brez težav zlezem nekaj klinov na lojtri, in tudi ne vidim problemov, da nebi šel v delovno košaro recimo, saj obstajajo varnostni pasovi menda. Skratka, moje delo zahteva iti do stropa (montaža svetil,..), se pravi od 2,5 do 4 m v javnih zgradbah. Stojišče na lestvi torej do 2,5 m.
Zapisali so mi: BREZ DELA NA VIŠINI
Na podlagi česa?
Se je mogoče pritožiti ali dobiti natančnejšo formulacijo dovoljenega obsega dela glede na moje sposobnosti?
 

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
Morda zaradi ravnotezja. Zdravnik je to ocenil, ko si na pregledu hodil po petah.