Zdravniški pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 20610
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 20610

Pozdravljeni

V službi imamo obdobne zdravniške preglede. Vse lepo in prav vsa leta do sedaj, dokler pred kratkim firma ni zamenjala izvajalca zdravniških pregledov.
Od sodelavcev namreč slišim, da, pri pregledu za delo na višini sedaj pri novem izvajalcu poteka pregled tako, da ti zlivajo vodo v ušesa preko nekih cevi, najprej mrzlo vodo potem pa še vročo vodo....
Grozno, si lahko mislite, v 21. stoletju se gremo neko "srednjeveško mučenje človeka" z zlivanjem hladne in nato še vroče vode v ušesa !

Moje vprašanje je, ali se lahko temu enostavno upremo in namesto "takšnega mučenja" zahtevamo, da se nam opravi pregled za delo na višini po drugi bolj humani tehniki pregleda, kot smo to imeli vsa leta do sedaj pri prejšnjem izvajalcu, kjer je pregled potekal na način, da ti z napravico blago piha zrak v ušesa. Ta način je neboleč in enostavno prijazen do človeka. Prosim za mnenje tistih, ki ste deležni pregledov za delo na višini.

Lep pozdrav,
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, sodelavci imajo prav, samo zamolčali so ti, da te pri pregledu privežejo, da zaradi hudih bolečin ne bi ušel. Mrzla voda, pa vroča voda voda v ušesa s cevjo, to si itak najbrž že videl v filmih, ko mučijo vojne ujetnike? Brez problema bodo iz tebe izvlekli podatek, če imaš težave z višino. Pred pregledom si poglej kakšen tal filmček.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pozdravljeni

V službi imamo obdobne zdravniške preglede. Vse lepo in prav vsa leta do sedaj, dokler pred kratkim firma ni zamenjala izvajalca zdravniških pregledov.
Od sodelavcev namreč slišim, da, pri pregledu za delo na višini sedaj pri novem izvajalcu poteka pregled tako, da ti zlivajo vodo v ušesa preko nekih cevi, najprej mrzlo vodo potem pa še vročo vodo....
Grozno, si lahko mislite, v 21. stoletju se gremo neko "srednjeveško mučenje človeka" z zlivanjem hladne in nato še vroče vode v ušesa !

Moje vprašanje je, ali se lahko temu enostavno upremo in namesto "takšnega mučenja" zahtevamo, da se nam opravi pregled za delo na višini po drugi bolj humani tehniki pregleda, kot smo to imeli vsa leta do sedaj pri prejšnjem izvajalcu, kjer je pregled potekal na način, da ti z napravico blago piha zrak v ušesa. Ta način je neboleč in enostavno prijazen do človeka. Prosim za mnenje tistih, ki ste deležni pregledov za delo na višini.

Lep pozdrav,

Moj sodelavec, ki sicer nima težav z višino, ne vrtoglavico..je imel takp regled..ko mu je vlila v uho vročo vodo (45 stopinj..se mi zdi da je omenil..naj me kdo popravi) se mu je tako zvrtelo, da so mislili klicat rešilca in ga peljat na urgenco (ta zdravnica, ki ga je zalivala)....sicer ni hotel a je rekel da se mu je vrtelo še cel dan.

Očitno za vse ta pregled le ni tako nedolžen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ni nedolzen. V guantanamu vsem prebeznikom delajo te preglede ampak se mednarodna skupnost bori proti temu.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Spet en sodelavec, pa kolega, pa teta, pa ..... A je treba bit povsod v vsaki temi pameten, pa delat scene? Taka stiska po pozornosti?

Vsi, ki smo to osebno že večkrat dali skozi, smo napisali, da pregled ni nič posebnega. Ampak, če pa kolega, teta, stric, soseda reče, ja potem je pa za verjet in je hudič. Pa kje živite nakladači neumorni?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Očitno za vse ta pregled le ni tako nedolžen.
Ravno v tem je smisel tega pregleda, da se vidi kdo je občutljiv, če je to pomembno. Kako pa naj ugotovijo občutljivost, če pregled ne more pokazati občutljivosti?

Pustimo ob strani stari/novi test. Najbrž že z razlogom delajo tega, ki je za vas novi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Moj sodelavec, ki sicer nima težav z višino, ne vrtoglavico..je imel takp regled..ko mu je vlila v uho vročo vodo (45 stopinj..se mi zdi da je omenil..naj me kdo popravi) se mu je tako zvrtelo, da so mislili klicat rešilca in ga peljat na urgenco (ta zdravnica, ki ga je zalivala)....sicer ni hotel a je rekel da se mu je vrtelo še cel dan.

Očitno za vse ta pregled le ni tako nedolžen.

Predvsem je pomembno, ce so mu nato se pustili delat na visini ali ne? To je ves smisel tega..
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Tale tema me je spomnila, kako me je v OŠ v osmem razredu sošolec naplahtal, da mi bojo na sistematskem v p*nis porinili 20 cm dolgo jekleno cevko za neke razsiskave, da je zelo čuden hladen občutek. Mater mu :rolleyes::D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Ne vem no....ko sem imel ta test jaszt.... Mi je zdravnice lepo razložila da je to najcenejši način kako ratat pijan :)

Sem se ji začel smejat....in ja čez par sekund sem bil "pijan" z vodo v ušesu.... LoL